X [çarpı ]işareti Ve Çözümü | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

rafet5757

Kullanıcı
Ayrıntılar için tsklr asi ustam bildiklerimi zin yanında bilmediklerimizi de öğreniyoruz sabit sayı dediğiniz 1.6 mil hesabı 2.22 güneş sayısıdır metre 1850 lerde Fransızlar tarafından kabul edilip dünyada kullanılmaya başlanmıştır bundan önceki hesaplar mil arşın ve inç hesabı idi işaret 150 yıl öncesi ise bunları hesaba dahil etmek lazim

ZİRVE

Kullanıcı
@ASI ustam soru yağmuru başlamış.şunu bende anlamadım.10 10 10 10 lar neye göre 10.kolların bitiş inden alsan aklım erecek te.buna saksı çalışmadı. 15 veya 17 20 veya 30 olurmu yani 10 rakamlaqrı başka sayılarla değişse yine olurmu.pi sayısı sabit onu anladım.

metin77

Kullanıcı
Emeğine sağlık ustam paylaşım için teşekkür ederiz. X işaretinin uclarından kare şekline dönüştürüp ölçüm alıyorum değil mi? @ZİRVE ustamın da anlamaya çalıştığı o sanırım.

ASİAVCI

Kullanıcı
Oncelikle emeginiz ve o kocaman yureginiz icin tesekkur eder saygilar sunarim.Bir sorum olacak musadenizle:Bu carpi uzerinde yapmis oldugunuz karelestirme/dikdortgenlestime uygulamasini Kare ve Dikdortgen oymalarda da uygulanabilir mi?(Duz zeminde veya dik zemindeki oymalar icin).Tesekkurler
usdatım işaretin olduğu kayada oda yoksa bu ölçüye girer evt kare oymanın ve yuvarlak oymanın ölçümü vardır

ASİAVCI

Kullanıcı
Ayrıntılar için tsklr asi ustam bildiklerimi zin yanında bilmediklerimizi de öğreniyoruz sabit sayı dediğiniz 1.6 mil hesabı 2.22 güneş sayısıdır metre 1850 lerde Fransızlar tarafından kabul edilip dünyada kullanılmaya başlanmıştır bundan önceki hesaplar mil arşın ve inç hesabı idi işaret 150 yıl öncesi ise bunları hesaba dahil etmek lazim
bizim yaptığımız asur hesabi usdat 2.2 sabit sayıdır p gibi

ASİAVCI

Kullanıcı
@ASI ustam soru yağmuru başlamış.şunu bende anlamadım.10 10 10 10 lar neye göre 10.kolların bitiş inden alsan aklım erecek te.buna saksı çalışmadı. 15 veya 17 20 veya 30 olurmu yani 10 rakamlaqrı başka sayılarla değişse yine olurmu.pi sayısı sabit onu anladım.
usdat ben karedeki sayiları örnek verdim bunlar 10 . 7 10 7 de olur farklıda olur o kareyi yapıp ölçtüğünüda bunu göreceksiniz

ASİAVCI

Kullanıcı
aslında puf noktayı kacırıyoruz nedir o yön ve bu yönde bulunan vadi veya kuru sere yatağı
İŞARETİ BULDUĞUNUZDE YÖNÜNÜZÜ GÜNEYE CEVİRİN SAAT 320 GECE VADİ VEYA DEREYİ GÖRÜRSENİZ ZATEN NE ARAYACAĞINIZI BİLDİĞİNİZDEN HİÇ ZOR OLMAYACAKTIR

gıral

Vip Üye
aslında puf noktayı kacırıyoruz nedir o yön ve bu yönde bulunan vadi veya kuru sere yatağı
İŞARETİ BULDUĞUNUZDE YÖNÜNÜZÜ GÜNEYE CEVİRİN SAAT 320 GECE VADİ VEYA DEREYİ GÖRÜRSENİZ ZATEN NE ARAYACAĞINIZI BİLDİĞİNİZDEN HİÇ ZOR OLMAYACAKTIR
Usta bendeki çarpının tamdediğin istikamette yerden ikimetre yükseklikte taputşekli bikaya mevcut ama bunun işaretle arası yirmi adımkadar kuruderesi vede vadisi ondan bayabi uzak kalıyor çarpı olan kayada iki çarpı mevcut biri 50cm diğeri 10CM kadar sizce otaput kaya küçük çarpının malı olma olasığı nedir ustam

feylezof

Kullanıcı
usdatım işaretin olduğu kayada oda yoksa bu ölçüye girer evt kare oymanın ve yuvarlak oymanın ölçümü vardır
Ustam cok tesekkur ederim.Sizi cok yordugumun farkindayim ancak,bu uygulama X ve DIKDORTGEN e uygulanabilir demek oluyor,dogrumudur?Saygilar