Yardım...yuvarlak Oymalar Ve ''v'' Işareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yardım...yuvarlak Oymalar Ve ''v'' Işareti

dembaba33

Kullanıcı
aynı yerde kabartma yılan ve saksıda çiçeğe benzettiğim işaret,,,,Nasıl olacak bu işler :)

88dqyn.jpg

ergenekon60

Kullanıcı
kardeşim öncelikle kolay gelsin ve Allah nasibini bol etsin diyorum bu tip yuvarlak oymalarda mezarı şurda olur diye standart bir kalıp yoktur mezar oymanın değişik yönlerinde ve değişik mesafelerde çıkabilir mezarı bulmak iyi bir zemin etütü ve boşluk tespiti ile alakalıdır giriş olarak genelde batı ve güney yönleri baz alınır burası uğraşmaya değermi bence değer çünki oymanın işçiliği güzel yapılmış oyma ne kadar düzgün ve ne kadar kaliteli yapılırsa mezarda o kadar zengin ve değerli hediyelerle dolu olur etrafında boş mezarlar olan bir adet oda mezar var anakayaya en fazla 21 adım mesafede ama benim kanımca anakayanın kendisindede olabilir çünki oda olabilecek kadar büyük bi kaya bi ihtimal dönem soygunuda yemiş olabilir kolay gelsin...

Moderatör tarafında düzenlendi:

dembaba33

Kullanıcı
kardeşim öncelikle kolay gelsin ve allah nasibini bol etsin diyorum bu tip yuvarlak oymalarda mezarı şurda olur diye standart bir kalıp yoktur mezar oymanın değişik yönlerinde ve değişik mesafelerde çıkabilir mezarı bulmak iyi bir zemin etütü ve boşluk tespiti ile alakalıdır giriş olarak genelde batı ve güney yönleri baz alınır burası uğraşmaya değermi bence değer çünki oymanın işçiliği güzel yapılmış oyma ne kadar düzgün ve ne kadar kaliteli yapılırsa mezarda o kadar zengin ve değerli hediyelerle dolu olur etrafında boş mezarlar olan bir adet oda mezar var anakayaya en fazla 21 adım mesafede ama benim kanımca anakayanın kendisindede olabilir çünki oda olabilecek kadar büyük bi kaya bi ihtimal dönem soygunuda yemiş olabilir kolay gelsin...
yorumlarınız için teşekkür ederim ustam Allah razı olsun.

Üst Alt