Yardımcı olun lütfen | Define işaretleri ve anlamları

Yardımcı olun lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ufuk Çaycıoğlu

Kullanıcı
Her keze merhaba bir süre önce tatil yaparken yunan adaları açıkların da bulmuş olduğum bir vazo var tam olarak ne olduğunu hakkın da ve kaç yıllık olduğunu bilmiyorum bu yüzden fotografını sizinle paylaşıyorum anlayanlarınız varsa lütfen yardım edin.

METİN

Kullanıcı
Cevap: Yardımcı olun lütfen

çok değerli bir vazo
kıymetini bilin

Ufuk Çaycıoğlu

Kullanıcı

Metin bey değeri hakkın da bir fikrim yok lakin bu zamana kadar gördüğüm her şeyden daha ilginç olduğu gerçek bu tarz şeylerden anlamıyorum tatil sırasın da balık avın da buldum daha detaylı bir bilgi verebilirmisiniz yılı ayit olduğu halk gibi yardımcı olursanız çok sevinirim.

star21

Kullanıcı

eger turkiyede isen bunu en yakin muzeye verebilirsiniz eger parada almak istiyorum diyorsan eger bunu muzeye gotur ve komisyona sunmak istiyorum diyeceksin..onlarda komisyon toplanacak ve o vazoya deger bicecek ve nekadar ise %20 sini sana verecek....ama komisyona sunmak istedigini soyle..ve nerden buldugunu ve nasil buldugunu anlat...ve deki bunu yunanistanda degil kendi ulkemde gorucuye ciksin diye buraya getirdim de....

Ufuk Çaycıoğlu

Kullanıcı

Ben kendi evimde dekor olarak kullanmak istiyorum aslın da ama öğrenmek istediğim şey bu tarz şeyleri bulmak yasakmı illaki bir müzeye vermem gerekiyormu ve tarihi ayit olduğu halk bu vazo kime ayit onu bilmek istiyorum bir müzeye götürürsem sanırım el koyarlar o yüzden ne yapmalıyım bilmiyorum değeri tahmini olarak ne kadardır önemli bir şeymi gerçekten ? Yardımlarınız içinde teşekür ederim.

star21

Kullanıcı

tarihini bilemem ama uzun suredir su altinda oldu belli cunku vazonun heryeri mercanla kaplanmis,..ve evet bunu tarihi bir eser oldugu icin evinde bulundurman yasak...bu yuzden basin agirmasin en iyisi gotur altta yazdiklarimi git soyle...hic olmazsa muzeye bir katkin olmus olur...

METİN

Kullanıcı

vazonun yılını ve hangi döneme ayit olduğu
analiz sonucu ortaya çıkar.
fotodan bakıp şu şudur deme şansımız yok
ama şuna emin olunki çok çok değerli bir vazo
keşke ülkemizde buluntuları müzeye hiç sorusuz teslim
edebilseydik.malesef bu konularda çok çok gerilerde kalmışız veya
bilerek geri bırakılmışız.
bu vazoyu ne yapabileceğin hakkında hiç bir fikir
vermeyeceğim.yakında çakallar kokusunu alır ve
etrafında dönmeye başlarlar.

Ufuk Çaycıoğlu

Kullanıcı

Üstat ben istanbul da yaşıyorum müzeye vermek istemiyorum açıkcası çünkü elle tutup incelediğim zaman gerçekten farklı bir duygu uyandırıyor bende kaç yıllık olduğunu bilmiyorum ama üstündeki hiç bir şey eskimemiş sanki dün yapılmış gibi o yüzden gerçekten çok beğendiğim bir şey türkiye'ye ayit olduğunu da düşünmüyorum sanırım eski yıllar da bir gemi ile batmış olabilir müzeleri çok seviyorum ama hangi ülkeye ayit ise onların müzesin de durmasını tercih ederim birde müze çalışanlarına pek güvenemiyorum bu konu ile ilgili istanbul da yaşayan bana yardımcı olabilecek bir tanıdığınız varsa ona göstermek isterim veya kime nasıl göstersem tarihi ayit olduğu ülkeyi öğrenebilirim ?

star21

Kullanıcı

ozaman sen istanbulda bu isten anlayan biri diye yorum yazarsan niyetin iyi niyet de olsa kacakciliga girmis olur sen onu evinin en guzel kosesinde teşir et kardesim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...