Yardımcı Olurmusunuz | Define işaretleri ve anlamları

Yardımcı Olurmusunuz

ateduman

Kullanıcı
img-20170105-wa0001.jpg

img-20170105-wa0000.jpg

isaret tavukmu civciv mi? fikirleriniz nelerdir

sawyer

Kullanıcı
Caprazdan tavuga benziyorda civcivi yok
Bu şekilde tavuk civciv denk gelmedim
Selametle

esrarengiz2828

Kullanıcı
yandan öyle gözüküyor kafadada taç yapılmış gibi anlından nasıl acaba karşıdaki yumurta taşı konturol ettinizmi ve yığma toprak burda nerde

ateduman

Kullanıcı
karsıdan resimim yok. geçince detaylı resim alacağım. yığma toprak resme göre sol arkada . tabiri caizse tavuğun arkasında . ama orda bir sey alamadık. bos yani . seklin kafasında iki adet oyma var birinci küçük diğeri biraz büyük. diğer resimde görülen de bu sekle göre paralel ilerisinde birisi ağacın dibinde ( küçük) diğeri biraz daha ilerde yumurta gibi olan ( büyük) kaya var. seklin üstündeki iki oyma bunları gösteriyor olabilirmi. ayrıca orta da ben yanlıs algılamadıysam oturak tası gibi bir tas var ve tasın baktığı istikamette 600-700 m ileride iki mezar açılmış. ama tavuk-civciv- kuş vs isin içine girince mezarla pek ilgisi varmıdır bilemedim. ben dediğim iki kayaya dikkat sardım. ilerideki kaya çok büyük. bunun insan yeteneğyle yerlestirilen bir yanı olup olmadığını bilemem ama ağacın altındaki kayadan biraz huylandım.

ateduman

Kullanıcı
ayrıca karsı yamaçta kare içine alınmıs ve bu bolgeye tamamen paralel bakan bir insan süliyeti algıladım. yanlısmıyım ilmiyorum. yani bu resmin aldığı alanda birseyler olabileceği kanısındayım. bir önceki biraz amatör bir çalısma oldu. ama sıradaki daha prfsyonel ve makina ile olacak

ateduman

Kullanıcı
bu ana kaya üzerinde net fololar alacağım. mesela oymanın üst tarafında s seklinde bir isaret var. geldikten sonra dikkatimi çekti yani geç farkettim. resimde de net alamıyorum ne olduğunu

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
resimler yetersiz.
Altta büyük kuş. Kafasının üstünde bir taç.
Onun üstünde yuvarlak bir oyma. Onun üstünde de küçük kuş var.
Kayanın üstünde yuvarlak bir çıkıntı var. Onu da kontrol ediniz.
Tüm oyukların/işaretlerin içinde farklı murç izleri de var. Bunlara da dikkat edin.
İşaretlerin yön verdiği eğimleri var. Bu istikametleri de hem resimleyin hem analiz ediniz.
Açılmış dediğiniz mezarların bulunduğu alanı da iyi resimleyin.
O mezarları veren işaretleri bulun. Yanında başka işaret var mı görmek lazım.
Kolay Gelsin.

Üst Alt