Yardımcı Olurmusunuz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
4-f867a-05c9c.jpg

bir yer olsun ama bir kaç cepheden ve bulgular net görülebilecek düzeyde olsa çok iyi olur. burada uzak yakın bir çok bulgu görünmekte ama çok yetersiz. çizdiğimden bir anlam çıkarabiliyormusun bakalım. gittiğinde de dikkatli inceler ve fotolarsın. selametle.

ateduman

Kullanıcı
4-f867a-05c9c.jpg

bir yer olsun ama bir kaç cepheden ve bulgular net görülebilecek düzeyde olsa çok iyi olur. burada uzak yakın bir çok bulgu görünmekte ama çok yetersiz. çizdiğimden bir anlam çıkarabiliyormusun bakalım. gittiğinde de dikkatli inceler ve fotolarsın. selametle.
cızgılerden bı sey cıkaramadım desem. yada anlayamadım daha dogrusu.kusuruma bakma . anlatmak ıstegını paylasırsan sevınırım kardesım

ateduman

Kullanıcı
cızgıler kapsama aanı gıbı mı yanı o yonde mı anlamı tasıyor

ateduman

Kullanıcı
baska bır yerde bır arkadas emanetın ısaret altında olma ıhımalının ve alınmıs olma ıhtımalının yuksek oldugu yonunde bır sey soyledı

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Yerin ve değerlendirmelerin çok güzel arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi acele etme sindire sindire mıntıkayı gez bol bol resimle karşıdaki büyük taşı ben ana tavuğa benzettim her yönden resimlemelisin kasa olma ihtimali var civarda taş yığma şeklinde mezarlar varsa onlarıda resimle görelim inşAllah nasibinde birşeyler vardır kolay gelsin...

ateduman

Kullanıcı
Yerin ve değerlendirmelerin çok güzel arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi acele etme sindire sindire mıntıkayı gez bol bol resimle karşıdaki büyük taşı ben ana tavuğa benzettim her yönden resimlemelisin kasa olma ihtimali var civarda taş yığma şeklinde mezarlar varsa onlarıda resimle görelim inşAllah nasibinde birşeyler vardır kolay gelsin...
eyvallah . bakalım ne cıkacak. yavas yavas :) yormadan yorulmadan ve yakalanmadan :)))

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim, işaret olan kayaların ,ayrı ayrı ve bir kaç cepheden fotoğrafları olsa aslında yerlerinin çözümü çok kolay.
işaretlediğim kaya da öncelikle üstte çizdiklerim hayvan betimlemesi. resimler net olsa her arkadaşımız anlayabilir.
kayanın görünen ön kısmında yukardan aşağıya traşlanma ve zemine yakında ise iki tane deiğişik oyma var ve altta meyilli.
kuş kabul edilen oyma bulguların yön veren sizin gaga kabul ettiğiniz yer ise ,hayvan betimlemelerinin ve traşalanmış alana bakıyor değilmi. orasıda zemine doğru traşlanmışsa ve iki tane oyma da zemine yakın ayni cephede ise ,başka anlatılacak bir şey kalmaz. hayvan betimlemesi zaten başlı başına odanın bekçisi ve belirtisi olarak duruyor.zaten yatar vaziyette. baş havada olsa bir yere bakar vaziyette olsa ayrı konu. kısaca bu kayaya bağlı bir gizem olduğunu anladığını kabul ediyorum. diğerleride elbette boşuna değil. onlarda incelenip ayrı ayrı değerlendirme ister.
sana zor gelmeyecekse,bunları net görüntü veren bir makina ile ve her yönden fotoğraflarsan,giriş noktalarının bile görülmesini sağlayabilirsin. ayrıca bu görüntülerden anlaşılamayan ya da yanlış algılanmaya neden olan bulguların daha net anlaşılmasını ve daha emin olarak yazılmasını sağlar ve istifade edebilirsin.
bir noktaya daha değinmek isterim. yerlerinde bir çok gizem olmasına rağmen,tahmini bir adım atmamalısın.
önce kesin bir tespit sonra yasal yönden icraat olmalı.
öyle bir tespit ki,
yapıtın ,girişin ,tünelli ise tünelin ,üstten açılarak kapatılmış olup olmadığını,üstten tam çiziminin ve derinliğinden çapına kadar belirlenmeli. bunlarda bir noksanlık neticeye ulaşılmasını engeller. selametle.

ateduman

Kullanıcı
3-d721c.png

merakıma yenileceğim sanırım. gider gitmez buraya bi el atcam:)

Üst Alt