YARIK (AYRIK) Kaya | Define işaretleri ve anlamları

YARIK (AYRIK) Kaya

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
daha önceki konularımdan alan hakkında ön bilgi alabilir ve diğer konularımı da alta eklediğim linkten takip edebilirsiniz. alaka gösteren ustalarımıza teşekkürler.

http://www.definemekani.com/cesme-ve-oyma-t11986.html?t=11986

http://www.definemekani.com/kuskaya-t12015.html?t=12015

yarık kaya hakkındaki işaret resim harita bilgileri. buyurun dostlar.

Deathless01

Kullanıcı
Cevap: YARIK (AYRIK) Kaya

Cesmelerin yakin cekimleri neden yok? Bolgeyi bir krokiye cizebilirmisiniz.Krokide yonleri cesmeleri,cevredeki agaclarin dizilislerini ve agaclarin ne tur agaclar olduklarinida yazin mutlaka.Sadece yarik ve kayalara takili kalmayin.Bulundugunuz bolgede cok daha fazlasi var.7 ve 8 nolu yerlerde kale ve kilise varmis yikilmis.Krokiyi konunuza ekleyin.Saygilar...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

merhaba HARBİCİ ustam bu 2 ci resimin o yerde mahzen girisin var bu yerde bosluk tutamadin mi.

boşluk bakıcak bir techizat o an yoktu yanımızda ersan ustam, apar topar bir cenaze sebebi ile gitmiştim. yarık kayanın olduğu alan diğer yüzey alandan daha şişkin duruyor olması acaba bir yığmamı sorusunu aklıma getirdi. teşekkürler.

Cesmelerin yakin cekimleri neden yok? Bolgeyi bir krokiye cizebilirmisiniz.Krokide yonleri cesmeleri,cevredeki agaclarin dizilislerini ve agaclarin ne tur agaclar olduklarinida yazin mutlaka.Sadece yarik ve kayalara takili kalmayin.Bulundugunuz bolgede cok daha fazlasi var.7 ve 8 nolu yerlerde kale ve kilise varmis yikilmis.Krokiyi konunuza ekleyin.Saygilar...

çeşmeleri de sırası ile eklemeyi düşünüyorum deathless usta. yeni eklediğim her çeşmede resimler ve earth krokileri kullanmaya devam edeceğim. şu ana kadarki konularda, bölgeye ait krokiler olarak google earth den aldığım krokileri kullandım. siz hangi alana ait krokiyi soruyorsunuz deathless usta? tam görmek istediğiniz nokta neresi ise orayı google earth den yakın görüntü alayım. google earth görüntüsü, elle çizilmiş bir krokiden çok daha iyi alanı anlatacaktır diye düşündüm. civvarda resimlerdede gördüğünüz gibi yaşı çok eski olan ağaçlar neredeyse hiç yok (ha belki eski tarihlerde vardı, kesildi yakıldı bir şekilde şu an ortada eski ağaç yok)

deathless usta, özellikle kayalar ile başladım. bu eklediğim kayanın daha önce bir kaç ustadan duyduğum kaya olup olmadığını değerlendirmeleri için bu yarık kayayı özellikle ekledim. yönlere, cevredeki emarelere, çeşmelere, yaşantı yerlerine, v.b. ne göre doğru nokta olup olmadığını kıyaslamalarını istedim. teşekkürler.

KERASUS

Kullanıcı

ersan ustamın dediğine katılıyorum güzel bi boşluk çubuğuyla bayağı bi yer var...ustaaaa..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

harbici ustam konuları bir biriyle ilişkilendirmemek gerekir. bölgede çok noktada mezar mahzen gibi yerler karşına çıkar. burda ilk fotoları açmaya başladığımda,ne düşündüm bilirmisin,acaba alt kısımlarıda çekmişmidir giriş kısmını görebilecekmiyim. güzel almışsın hatta üçgenide yerin teyidi olarak yapmışlar zaten insanın gözüne giriyor. burasını sadece kendine özgü değerlendirmek gerekir. alt yol kısmından girişli 2 odadan aşağıda kabul etmem.tüneli oda mezarlarına göre biraz uzundur.oda arasıda sırt sırta değil biraz açıktır,arka kısma doğru mutlak uzanır.yığının üst kısmına doğru. tesbitine ehil birini bul yeter.
sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

Deathless01

Kullanıcı

Çeşmeleri yakından sağından solundan fotoğraflayıp konunuza ekleyin.etrafta kuyu yada kuyular varmı? Varsa onların konumlarınıda belirtin.etrafta eski mezarlık varmı? Üçgen tarla varmı?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

harbici ustam konuları bir biriyle ilişkilendirmemek gerekir. bölgede çok noktada mezar mahzen gibi yerler karşına çıkar. burda ilk fotoları açmaya başladığımda,ne düşündüm bilirmisin,acaba alt kısımlarıda çekmişmidir giriş kısmını görebilecekmiyim. güzel almışsın hatta üçgenide yerin teyidi olarak yapmışlar zaten insanın gözüne giriyor. burasını sadece kendine özgü değerlendirmek gerekir. alt yol kısmından girişli 2 odadan aşağıda kabul etmem.tüneli oda mezarlarına göre biraz uzundur.oda arasıda sırt sırta değil biraz açıktır,arka kısma doğru mutlak uzanır.yığının üst kısmına doğru. tesbitine ehil birini bul yeter.
sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

muhterem İkizceli ustam. ben bu alandaki tüm emarelerin bir sistem dahilinde oluştuğunu düşündüğümden hem ayrı ayrı konu açıp hemde birbiri ile yakın olan yani bir sistemin kurgusunda bulunabilecek detaylar varsa onları da her kou içine ekleyerek belki takviye olur diye düşünüp detayalandırmıştım. haklısınız aslında her alan kendinden bağımsızdır. ama hepsi bir araya geldiğinde belki bir ustamız, sistemsel kurguyu oturtup, şu noktada şunu bul ordan parayı da al dermi acaba dedim :D

burda mutlaka kapalı bir mekanın varlığı belli işaretler aşikare bunu ifade ediyorlar. çok net tespitler yapmadan kesinlikle çakımın ucunu bile açmayı düşünmem. inşallah herşeyi netleştirecek ve doğrulayacak bir tespit olanağı bulabilirsek. o zamanda sonucu alana kadar devam etmek niyetindeyim. Allah razı olsun. dilerseniz alttaki eski yola ait detaylı resimler de var. onları da yarın ekleyebilirim. saygılar.

Çeşmeleri yakından sağından solundan fotoğraflayıp konunuza ekleyin.etrafta kuyu yada kuyular varmı? Varsa onların konumlarınıda belirtin.etrafta eski mezarlık varmı? Üçgen tarla varmı?

deathless ustam. sıra ile çeşmelerin tümünü sizlere gösterme imkanımız olacak. ama bu konu üzerinden değil de her bir çeşmeyi bağımsız bir konu olarak açmak sanırım şu aşamada daha uygun olacak.
buradan geçen yol üzerinde hayvanlarını otlak alana getirip götürdüklerinden buradaki açık kuyular varsa çoktan kapatılmış olmalı. kuyuları bulsak da bu kuyulardan hayırlı sonuç alma olanağı varmıdır ustam? kuyuların bir diğer teyit edicisi olan asırlık ağaçlar da şu an yoklar. hangisi mal hangisi mezar hangisi tılsım bunları eleyip seçmek, her bir kuyuyu ayrı ayrı tespit etmek bu arazide ancak boşluk sistemleri kullanarak mümkün olur. görünürde açık kuyu şu an yok çünkü. saygılar.

Deathless01

Kullanıcı

Bölgede yaşayan yaşlılardan kuyuların ve ağaçların konumlarını sorup öğrenebilirsiniz.ben burda sistemli bir gömü olduğunu düşünüyorum.bu yüzden sorduğum yerleri teyit etmenizi istiyorum.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Bölgede yaşayan yaşlılardan kuyuların ve ağaçların konumlarını sorup öğrenebilirsiniz.ben burda sistemli bir gömü olduğunu düşünüyorum.bu yüzden sorduğum yerleri teyit etmenizi istiyorum.

deathless ustam. haklısınız bir sistem olduğu belli ediyor. öyleyse büyüklerimize kuyu ağaç v.s. bunları bir danışıp, köyümüzün en eskilerinden öğrenelim fırsat bulunca. teşekkürler.