Yarım Hilal Ok Koyun | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yarım Hilal Ok Koyun

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Okun sağında solunda (yani elli cm2 içerisinde) küçük büyük birden fazla oyma varmı?
Resimde seçilmiyorda muhterem

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sado6161

Kullanıcı
Komana ustam dediğin şekilde delikler yok ama uzak mesafelerde var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mirkut

Vip Üye
Bu resmin oldugu yerde etrefinda keskin viraj yapan bir dere kuru derede olabilir yada patika varmi kardesim. Varsa kayalik alan virajda olmali kasa olabilir. Yakin cevrwsindede su kaynagi varsa kayalik alandan cikiyorsa hem kayaligi hemde suyun akisini resimlermisiniz. Bu resme yakin dikili tas varmi kopegide andirabilir mezarid yakinindadir. Magara bu resmin ortalama 40 metre yakinindami. Magaranin hemen yan tarafinda kapali magara aranmali. Kilise varsa konum olarak yazarmisiniz. Bolgede sapkali kaya varmi. Aslinda bolge icin soylenecek yazilacak coksey var fakat siz bilgi konusunda cok kisitli yaziyorsunuz yorumlarda haliyle kisitli oluyor.
ALLAH teala yardimciniz olsun kardesim selametle.
40b6bd2eb9106a4ab956affcc73d7c13.jpg

Sado6161

Kullanıcı
Mirkut ustam teyzemin oğlu gösterdi bunları bana bölge gümüşhane bölgesi ben döndüm trabzondayım o yüzden bilgi yönünden kısıtlıyım ama dersenki bu işi çözeriz istenilen resimleri ben tedarik ederim kendisinden pazar günü gidecek yere bende gidebilşrsem gidicem onagöre resimleri çektirirm

Sado6161

Kullanıcı
Birde mirkut usta şapkalı kaya dedinde bende bi şapkalı kaya var işine yararmı atımda bi bak trabzon maçka arası bir yerde
928826ee4a787607bc0cc422a69a584a.png

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Komana ustam dediğin şekilde delikler yok ama uzak mesafelerde var

Yok yaninda olması gerekir di
Olsaydı nokta verirdim
Bu durumda başka bir sistem var
Kanas ustanin tespiti burda önemli ölçüde dikkate alınmalı

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mirkut

Vip Üye
Sado kardesim her nekadarda burada yonlendirmeler yapiliyorsada illaki tesbit yapilmali ki bosa emek ve masraf harcanmasin. Bu sapkali kaya dediginizi siz onceden paylasmistiniz sanirim ben yorum yapmamistim. Benim simdiki konunuzda sordugum sapkali kaya yagmur yaginca altina su vurmayan koyunlarin yagmurdan korunabilmesi icin yapilan bir yer.
Resimleri cekebilecek biri varsa o bolgede 4 bir tarafin resimlerini uzk yakin ceksin yollasin zrari olmaz kari olur kardesim.
Karar sizin yonlendirme yapip sizi masrafa sokmak istemem.

Sado6161

Kullanıcı
Komana usta şimdi dikkat ettim önümde var o resmi paylaşmadımmı yoksa veya sen görmedin belkide
1b224ae4eb968463fb93c00e1c8345f1.jpg

Sado6161

Kullanıcı
Anladım mirkut usta masraflık bişiy yok altı üstü resim çekmek gidildiğinde çekilir paylaşılır şapkalı kaya mevzusunu şimdi anladım ben karıştırdım kusura bakma lakin kısa zaman sonra şapkalı kayanın olduğu yere gidicem ne var ne yok detaylıca çekip yeni konu acıp siz değerli ustaların bir el atmasını rica edicem sonrası ise kısmet saygılar

Mirkut

Vip Üye
Abim benim hser sapkali kaya her gomude ayni degeri tasimaz. Isaretlere gore deger tasir onagorede yonlendirme yapilir. Yinede paylasin kardesim eger bilgimiz dogrultusundaysa elimizden geldigince ince eleyip sik dokumaya calisarak yonlendirme yapmaya calisirim.
Selametle kalin kardesim

Üst Alt