Yaşam Yerleri | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yaşam Yerleri

A21MEDLi

Vip Üye
Ustam o odanin altında yaklaşık aynı boyutlarda bir oda, üstunde de 3 odali bi kaya mezari var.ust üste 3 bölümden olusuyor tamamı.harika bir yer

alt ve üst mezar odalarının ayrı bi işareti var o ayrı mevzuu.
benim dediğim ise bu odanın içiyle alakalıdır,merkezlerin birinde 15-30 cm kalınlıkta kapaklı mezar söz konusu..

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
alt ve üst mezar odalarının ayrı bi işareti var o ayrı mevzuu.
benim dediğim ise bu odanın içiyle alakalıdır,merkezlerin birinde 15-30 cm kalınlıkta kapaklı mezar söz konusu..
Ustam hemen sol tarafta zemine doğru bir kazı yapılmış bir metre sonuç alınmamış

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

Odanın içinde kazilan yer üstünde bir ince çatlak var

A21MEDLi

Vip Üye
bu kazılımış çukurun dibine kadar iç kenarındaki kırıklara bakarsak eski orjinal gibi görünüyor.(bu bana göre kasa yeridir)
nedenine gelince günümüzde hiltiyle bu şekilde hiç kimse böyle bi çukur açmak için bu şekilde iz bırakamaz.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Us
bu kazılımış çukurun dibine kadar iç kenarındaki kırıklara bakarsak eski orjinal gibi görünüyor.(bu bana göre kasa yeridir)
nedenine gelince günümüzde hiltiyle bu şekilde hiç kimse böyle bi çukur açmak için bu şekilde iz bırakamaz.
Ustam bu yeni yapılmış yer eskiden burasi yoktu sanırım üzerinde Ince bir çatlak var onu takip etmişler hiltiyle calismislar jeneratör getirmiş olmalı lar.

A21MEDLi

Vip Üye
dedim yaa hiltiyi kullanan kişi hiç bir şekilde çukurun kenarındaki MURÇ İZLERİ ni istese bile o şekilde bırakamaz,bende o murç izlerini baz alarak konuşuyorum orası orjinaldır ve patlatılmış.
haa bunu söylerken odanın merkezinide es geçmiyorum.bı çubuk tutun belki???.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
dedim yaa hiltiyi kullanan kişi hiç bir şekilde çukurun kenarındaki MURÇ İZLERİ ni istese bile o şekilde bırakamaz,bende o murç izlerini baz alarak konuşuyorum orası orjinaldır ve patlatılmış.
haa bunu söylerken odanın merkezinide es geçmiyorum.bı çubuk tutun belki???.
Ustam bu izler odanın her yerinde var sanırım taşın yapısından dolayi murc böyle iz bırakıyor burası ilk açıldıginda tesadüf eseri gittim burada böyle bir kazilmis yer yoktu düz duvardi sonra birkez daha uğradım yarım açılmış tı en sonuncusunda böyleydi kazilan molozuda girişe yigmisler evet bir çubuk tutmaklazim bu rada çok oda olduğunu tahmin ediyorum.

Üst Alt