YATAN BOGA | Define işaretleri ve anlamları

YATAN BOGA

balkaya34

Kullanıcı
Selam.arkadaşlar ,,,
Bu gün yine arazideydim ,
Çok ilginç bir resim çeldim, Acaba nedir ?

Ekli dosyalar

• 20230226_144156.jpg
    20230226_144156.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 94

balkaya34

Kullanıcı
Neye benzetırsenız ona benzer .
Bu boğa ise üst tarafında mağara olmalı...
Usdam adamlar rengine kadar dikkat ederek bir boğa yapmış, Bu öküz, Veya inek filan değil. Boğadır,,
Öküzlerin yapılışıyla bunun adasında çok farklılık var , Burada açikda bir magrada yok , Yani bunların bir nedeni vardır elbet , Ama biz bilmiyoruz, Bilende cimri davranıyor, Böyle gidiyoruz bakalım MEVLA görelim neyler Neylerse güzel eyler, Selâmlar,,

nik

USTA
Super Moderatör
Usdam adamlar rengine kadar dikkat ederek bir boğa yapmış, Bu öküz, Veya inek filan değil. Boğadır,,
Öküzlerin yapılışıyla bunun adasında çok farklılık var , Burada açikda bir magrada yok , Yani bunların bir nedeni vardır elbet , Ama biz bilmiyoruz, Bilende cimri davranıyor, Böyle gidiyoruz bakalım MEVLA görelim neyler Neylerse güzel eyler, Selâmlar,,
Ustam boğanın üst tarafında bir mağara ara.
Açık mağara olsaydı sizin işinize yapamazdı.
Bu da demek oluyor mağara hala kapalı olması iyiye işaretir.tekrar ediyorum üst tarafta o boğanın girebilecek bir mağara olmalı.

balkaya34

Kullanıcı
Ustam boğanın üst tarafında bir mağara ara.
Açık mağara olsaydı sizin işinize yapamazdı.
Bu da demek oluyor mağara hala kapalı olması iyiye işaretir.tekrar ediyorum üst tarafta o boğanın girebilecek bir mağara olmalı.
@nik Usdam bu öküz SIRTINI yalayan öküz dediğimiz öküzün Tahmini 150 veya 200 adım alt tarafında, Bu öküz,,
Sizlerin ve baska arkadaslarında siteye koydugunuz bilgilerde ( taş odağının yakınındaki sırtını yalayan öküzün olduğu dereden aşağı doğru giderseniz o derede bir çok güzel işaretleri görürsünüz, ) der, bende bu fikirle indim hemde sağı solu inceleyerek indim , Bu dere Yolu keser büyük dereye iner ,Yolu Duvar örerek besleyip gecişi sağlamışlar,
Magra mutlaka vardır da nasıl.bulacagız bilmiyorum.usdam

Son düzenleme:

nik

USTA
Super Moderatör
@nik Usdam bu öküz SIRTINI yalayan öküz dediğimiz öküzün Tahmini 150 veya 200 adım alt tarafında, Bu öküz,,
Sizlerin ve baska arkadaslarında siteye koydugunuz bilgilerde ( taş odağının yakınındaki sırtını yalayan öküzün olduğu dereden aşağı doğru giderseniz o derede bir çok güzel işaretleri görürsünüz, ) der, bende bu fikirle indim hemde sağı solu inceleyerek indim , Bu dere Yolu keser büyük dereye iner ,Yolu Duvar örerek besleyip gecişi sağlamışlar,
Magra mutlaka vardır da nasıl.bulacagız bilmiyorum.usdam
Mağara nasıl bulunur;
1,düz çizilmiş kanal.
2,oval çizilmiş kanal.
3,kaya,yadakayalığın sağında,solunda meşale koyma yerleri veya tek meşale koyma yeri.
4,× çarpı işareti yada+artı işareti.
5,doğaya uydurulmuş örme taşlar veya bir yada birden fazla taşlar.
6,ters D işareti.
7,kayalıkta yuvarlak oyma yada oymalar ama duvara yapılmiş olmalı üzerine deyıl.
8,n veya u vs işaretlerine kikkat et hangisini bulursanız girişi bulmuşsunuz demek.
Bunları biliyorsunuz.
9.nadir de olsa kuş,güvercin kapıya çizilmiştir.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Mağara nasıl bulunur;
1,düz çizilmiş kanal.
2,oval çizilmiş kanal.
3,kaya,yadakayalığın sağında,solunda meşale koyma yerleri veya tek meşale koyma yeri.
6,ters D işareti.
7,kayalıkta yuvarlak oyma yada oymalar ama duvara yapılmiş olmalı üzerine deyıl.
8,n veya u vs işaretlerine kikkat et hangisini bulursanız girişi bulmuşsunuz demek.
Bunları biliyorsunuz.

ek olarak mağara girişinde yan y harfi de olmalı. Y - yatay olacak. boğamıdır öküzmüdür bilemem. insan biraz bişeye benzesin istiyor işte.

balkaya34

Kullanıcı
Mağara nasıl bulunur;
1,düz çizilmiş kanal.
2,oval çizilmiş kanal.
6,ters D işareti.
Bunları biliyorsunuz.
Selam Usdam, Yazınızın 2 nci Şıktı herhalde böyle bişeymi demek istiyor, Yani hilal gibi,

Ekli dosyalar

• 20230226_153626.jpg
    20230226_153626.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 74