Yatan Öküzmü? Karacamı? Ayakları Olmayan Geyikmi? | Define işaretleri ve anlamları

Yatan Öküzmü? Karacamı? Ayakları Olmayan Geyikmi?

drapeta

Kullanıcı
Selam.. dizlerinin üstüne çökmüş öküzü andırıyor dicem boynuzları geyik veya karaca boynuzuna benziyor.. sizce nedir ustalarım??
ßilgilerde gecen bir bölgede.. bilgiye hakim ustalarımm bi bakarsa çözülebilir sanırım..

Ekli dosyalar

• 056.JPG
    056.JPG
    142.3 KB · Görüntüleme: 67
  • 056 - Kopya.JPG
    056 - Kopya.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 42

drapeta

Kullanıcı
Bence öküz ustam önündeki kayalar yerleştime hayırlı olsun inşallah diyelim...😋
hayırlısı ustam.. tekrar geçmiş olsun umarım en kısa sazamnada eski sağlığına kavuşursun. yerleştirme kayalar demişsin ustam önünde yere yakın bi sarılık var yama gibi duruyor ordanmı söz ediyorsun, birde hemen altındaki beyaz kayalarda ilgi cekici tehlikeli bir yer zor olcak gibi..

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
hayırlısı ustam.. tekrar geçmiş olsun umarım en kısa sazamnada eski sağlığına kavuşursun. yerleştirme kayalar demişsin ustam önünde yere yakın bi sarılık var yama gibi duruyor ordanmı söz ediyorsun, birde hemen altındaki beyaz kayalarda ilgi cekici tehlikeli bir yer zor olcak gibi..
Kıymetli ustam dün baktığımda çok daha farklı bir gözle bakmışım öküzün burun hizasında bir öküz boyu önündeki kayaların yerleştirme olduğu kanaatine varmıştım bu günkü incelememde bunun çokta öyle kaynatma kayalar gibi olmadığı kanatine vardım sanırım hayal gücüm oyun oynuyor benimle sevgili ustam kabul edersen özür dilerim güzel bir yer yakalamış olmanızın sevinciyle yanılmış olabilirim...
Sıhhat dileklerin için teşekkür ederim mevlam emeklerinizi zayi etmesin inşallah...

drapeta

Kullanıcı
Kıymetli ustam dün baktığımda çok daha farklı bir gözle bakmışım öküzün burun hizasında bir öküz boyu önündeki kayaların yerleştirme olduğu kanaatine varmıştım bu günkü incelememde bunun çokta öyle kaynatma kayalar gibi olmadığı kanatine vardım sanırım hayal gücüm oyun oynuyor benimle sevgili ustam kabul edersen özür dilerim güzel bir yer yakalamış olmanızın sevinciyle yanılmış olabilirim...
Sıhhat dileklerin için teşekkür ederim mevlam emeklerinizi zayi etmesin inşallah...
önemli deyil ustam zaman ayırıp bakman da kafi.. bu tip işaretlerde hayvanın eksik olan parçası aranmazmı yani ayakları,, yüksek ihtimallede ya baktığı yerde yada hangi organı yoksa o istikamette aranır die düşünüyorum.. eminim bu öküz bilgilerde geciyor.. bir resim daha yükledim birde bu acıdan bakarmısın ustam..

Ekli dosyalar

• 100.JPG
    100.JPG
    407 KB · Görüntüleme: 32

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Yer çok şüpheli bir yer gibi duruyor ama ben şurası işlem görmüş diyebileceğim bir nokta tespit edemedim cihaz cubuk yardımcı olabilir kolay gelsin

Kader25

Admin
önemli deyil ustam zaman ayırıp bakman da kafi.. bu tip işaretlerde hayvanın eksik olan parçası aranmazmı yani ayakları,, yüksek ihtimallede ya baktığı yerde yada hangi organı yoksa o istikamette aranır die düşünüyorum.. eminim bu öküz bilgilerde geciyor.. bir resim daha yükledim birde bu acıdan bakarmısın ustam..
Çok güzel bir yerdesiniz.
Her kaya guzel bir şekilde işlenmiş.
Burada ve çevrede başka yerlerde işlemler olacak. Amma tek resimle zor, etrafı görmemiz lazım.
Lakin bu alanı eşkiya işidir dersen biraz zor ilerlersiniz. Pagandır deyip yürümek daha kolaydır.

drapeta

Kullanıcı
Çok güzel bir yerdesiniz.
Her kaya guzel bir şekilde işlenmiş.
Burada ve çevrede başka yerlerde işlemler olacak. Amma tek resimle zor, etrafı görmemiz lazım.
Lakin bu alanı eşkiya işidir dersen biraz zor ilerlersiniz. Pagandır deyip yürümek daha kolaydır.
eve t ustam gerçekten gizemli bir yer.. elimde olan resimleri yükledim birde bunlara göz atın,eşkiya işi dedim çünki tek öküz bilgisinin olduğunu duymustum ve burası çok eski bir patikanın üzerindeki kayalık.. bu civardaki eskiler buraların hem gizemli ürkütücü buralara gidenlerin bir daha dönmediğinden söz ederler eşkiya yataklarıymıs buralar zamanında derler. verdikleri tarıtde cok uzak deyil 2 nesil önce buda tarih bağlamında eşkiya işine uyuyor şu hepimizin parasını aradığmız volcana.

Ekli dosyalar

• 123654789 217.JPG
    123654789 217.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 16
  • 123654789 222.JPG
    123654789 222.JPG
    98.1 KB · Görüntüleme: 15
  • 123654789 1546.JPG
    123654789 1546.JPG
    941.4 KB · Görüntüleme: 16
  • 123654789 1547.JPG
    123654789 1547.JPG
    740.9 KB · Görüntüleme: 16
  • 123654789 214.JPG
    123654789 214.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 16
  • 123654789 215.JPG
    123654789 215.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 21

Kader25

Admin
eve t ustam gerçekten gizemli bir yer.. elimde olan resimleri yükledim birde bunlara göz atın,eşkiya işi dedim çünki tek öküz bilgisinin olduğunu duymustum ve burası çok eski bir patikanın üzerindeki kayalık.. bu civardaki eskiler buraların hem gizemli ürkütücü buralara gidenlerin bir daha dönmediğinden söz ederler eşkiya yataklarıymıs buralar zamanında derler. verdikleri tarıtde cok uzak deyil 2 nesil önce buda tarih bağlamında eşkiya işine uyuyor şu hepimizin parasını aradığmız volcana.
2nci fotoda heybetli bir yılanın aşağdan yukarıya çıkıp kayalığın üzerine yayılması, bırasının ne kadar ürkütücü olacağının delilidir.
Her kaya parçasında bir figürü görecek açıyı yakalayıp resimleme yapman ve bu figürlerle bağlantılı olan işaretleri bu kayalılta ve çevresinde bulman gerekecektir.
Kaliteli bir makina ile yüzlerce foto çekip pc ye attığında o kadar çok detay göreceksin ki sende şaşıracaksın. Güneşin doğuşundan batışına kadar tespit ettiğin herşey farklılaşacak. Belki onlarca kez gitmek zorunda kalacağın bir alan.
Kolaydakileri bulursan ana odayı da kısa zamanda bulursun. Zaten uzak olmaz, ben diyeyim 50 metre sen de 70 metre.

Sessiz fırtına

Kullanıcı
Yasaklı
Selam.. dizlerinin üstüne çökmüş öküzü andırıyor dicem boynuzları geyik veya karaca boynuzuna benziyor.. sizce nedir ustalarım??
ßilgilerde gecen bir bölgede.. bilgiye hakim ustalarımm bi bakarsa çözülebilir sanırım..
şu kayada birsey olduğundan eminmisin hele heleki başlıkta ismi geçenlerin
ben iptal 🙄