Yazı Dilleri Sitemizin Tek Eksiği | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Yazı Dilleri Sitemizin Tek Eksiği

yoksul

Kullanıcı
oradaki yazıların içinde M harfinin karşılıpı rakamsal olarak 42 yazıyor bu durum doğru mu eğer doğruysa mende bir M harfi var dı manasını anlamaya çalıştım birşey çıkaramamıştım fotosunu da yükleyeyim beraber bakalım

yoksul

Kullanıcı
esrarengiz 2828 ustam buradaki M olan taştan 30m ilerisinde kuru derenin içinde 20x20 ebatında sivri bir kaya var derenin içine çakılmış taşı aynen sünnet edercesine kesmişler -bu taştan 30m civarı gidince kuru dere ve kuru derenin 3-5m altı hendek ve hendeğin dibi ana patika --şimdi anladın mı çizgileri ?şahsen ben de işmdi anladım senin harflerden esinlendim uydudan ölçtüm şimdi aynen 42 adım geliyor

blutx

Kullanıcı
Alfabe kolay öğrenilir fakat birleştirmeye gelince tökezlenir alfabeyle kelime cümle kurulamaz bence uzun süre dil eğitimi şart bilakis eski diller tabi eğitim alınacak yerde sayılı ülkemizde tabi, fakat sayıların anlamı v.s olabilir çözülebilir. demek istediğimi anladınız sanırım arkadaşlar

esrarengiz2828

Kullanıcı
alfabe kolay öğrenilir fakat birleştirmeye gelince tökezlenir alfabeyle kelime cümle kurulamaz bence fakat sayıların anlamı v.s olabilir
ustam yinede hangi yazıysa bunun gibi bilgilerden yunanca veya grekçe veya bizans yazısı gibi harfleri tanıyarak hangi yazı olduğu söylenebilir tabikide okunması uzmanlık işi

blutx

Kullanıcı
O konuya katılıyom hocam hangi yazı olduğunu v.s az çok bilmiş oluruz veya sayı nın karşılığını kolayca bulunur okunur .Mesela 1sayısı eski dilde k diye harflendirilebilir kolayca anlamış oluruz