Yazılı Taş. | Define işaretleri ve anlamları

Yazılı Taş.

impossibleman

Kullanıcı
Arkadaşlar bu taşlar toprak sürülürken tarladan çıkmış. Bilgisi olan varmı acaba?

Bu kalp şeklindeki taş kızılcığın dibinde yarım değirmen taşının altından çıkmış.

impossibleman

Kullanıcı
ustam grek tabletlerine benziyor yazilar yakinlarinda bir kilseye ayit bir mezar olmali ama soygun yemise benziyor bunlar mezazrin icinden bulunan tabletler renkli oldundan da kilse isi abi.

Üstadım kilise sistemi var burada. tahmininiz doğru. Krokide çizdiğim yeşil ağaçlar eski yolun kenarında ki Kızılcık ağaçları. Kızılcığın dibinde yarım değirmen taşı varmış bu değirmen taşının 1 metre altından resimdeki taş çıkmış. Kitabe ise tarladaki kayalığın kenarından çıkarılmış. kitabe ile kalp şeklindeki taşın arası 21 metre. Köyde 3 kardeş değirmen taşının karşısındaki kızılcığın dibinden biraz bişeyler almış sanırım. Sistemli gömü olduğunu düşünüyorum ama çözemedim ne yazıkki.

ersan

Admin
ustam bu sade sistemin bir mujdesi sayilir hakiki ana parasi sistemin dayma hem araziyi cok dikatli bir incele nerde dayma hac sekli oluyor dayma uzun kolu nun yanda olur ana haznasi.
abi sana basetim kilse sistemi budur bak byrda ert sey ortada dayma hac yapan 3 lu yer arayacan bu senin yerdede se orda sindik deymeni bulmusun lazim bir mezar bir kaynak ve cok yasli birde bir ac bulacan aci bulursan para da yakinlarinda .
sindiki yolayacam olacam resimde nerde carpi yaptim yerde para tam carpi yaptim yerde kaliyor bu bir urnektir sitemizdeku ustalarimiz ve arkadaslar icin.

bu da tam abi ubur resmi