Yazıt ve kabartma isaretler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yazıt ve kabartma isaretler

TRUVA

Admin
Kardeş birinci resimdeki yazıtın ok ile işaret ettiğim 6-7m sol taraftaki nokta ve ikinci resimde işaret ettiğim noktanın resmini çek at. bakalım nasıl saklamışlar. ;)

Ekli dosyalar

• IMG-20220618-WA0004.jpg
    IMG-20220618-WA0004.jpg
    317.4 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20220618-WA0020.jpg
    IMG-20220618-WA0020.jpg
    321.8 KB · Görüntüleme: 11

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba lar resimlerde gördüğunuz gibi bir kaç yeri resimledim iclerinden birinin kaya mezarı olduğunu düşünuyorum neler yapmam lazım fikrinizi almak istiyorum
İki gündür her fırsatta bu noktayı inceledim. Hasar görmüş bir yapı alanın alt yapısı mevcut. Hasarsız kısmen zor meşakkatli ve dar derinlemesine bir yer. İşaretlediğim nokta kesinlikle girişin A noktası. İçerinin akıbeti muamma fakat onu bilmek için çalının Toprak yüzüne çıkan başlangıç gövdesinde küfleme ve nemleme olup olmadığına bakmamız bilmemiz lazım. İşaretlediğim yerdeki bitki ise temelinde gaz birikimşne sahip hafif sızıntılı bir boşluğun olduğuna dair kannıttır. Daha önce @necat. ustamla beraber açtığımız bir konuda bu bitkiyi dile getirmiştik. Bunun diğerlerinden farkı ise lotus şeklinde olmasıdır. Yani %90 sonuva yakın olduğunuzun kanıtıdır. Şayet açılmış olsa idi hava değişimine uğrayan nokta bu bitkinin kurumasına ve bir daha yeşermemesine sebep olurdu. Bitkideki gelişmeme şekli ise bize yerin üç halini dile getiriyor. Meğilli olduğu kesin, ya derinine iniyor yada iç çeperde örgüleme iyi işçilikten geçmiş sızıntı oranı çok azdır. Diğer görsellerin her ne kadar iyi olsada benim için sonuç açısından kesinlikle bunun kadar önemli değildir. Diğer noktaların baktığı alanı göremiyoruz ve görmediğimiz şey hakkında görüşe yöneliyoruz. Soygun yiyip yemediği talan edilip edilmediği yıkılıp yakılıp yıkılmadıpı hakkında en ufak bir bilgimiz yok. Emare var ama emare sonuç noktaları sır. Bilinmiyor. Lâkin bu görsel her haliyle sağlam olduğunu kanıtlıyor. Yerdeki blok dizilim toplam kaç metre alana sahip ise zeminde de bu alanın yarısı kadar alana sahipsiniz. Mezar bir odaya sahip ve devamı süprizdir. Yani bilinenden sonraki devamı ise tarihi ışıktır. Selametle İnş’ALLAH.

Ekli dosyalar

• 278799B0-94F6-47DF-B70B-BBB1252D1B2B.jpeg
    278799B0-94F6-47DF-B70B-BBB1252D1B2B.jpeg
    486.9 KB · Görüntüleme: 8