yeminli haç işareti dediler sizce nedir ? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

yeminli haç işareti dediler sizce nedir ?

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Cevap: yeminli haç işareti dediler sizce nedir ?

Valla hocam ben burada koca bi kaplumbağa kafası birde arka plandaki kaya bloklarının üstünde sanki işlenmiş kapak gibi duran oluşumlar var bilmem belkide yanılıyorum.:confused:

axiqonyali42

Kullanıcı

C:\fakepath\kaya.jpg
muhterem kardeşim,ustalarımızda sende bayağı emek vermişsiniz. işaret ettikleri gibi,bazı müstakil kayalar mezar işaret ediyor ama önemli olacaklarını sanmıyorum.
buranın ana olayıda merkezide bu görüntünün içinde. soldan sağa kadar işçilikli ve sistemli şekilde dizayn edilmiş. tabiki daha farklı noktalarda çıkacaktır. bana göre burda basit mezar aramamalısın. ustalarımızın işaret ettiği gibi ne haç ,nede ona ait bir mezar şekli yok. burası ne olabilir dersen,yine arkadaşlarımızın işaret ettiği ön kısımdan girişli bol mahzen bulursun. üst düzdeki oda sayısını ancak ALLAH BİLİR. daha masum bulgularda görüşmek üzere inşallah diyelim. sağlıcakla.

eyvallah ustam fikrini paylaştığın için saolasın

axiqonyali42

Kullanıcı

merhaba axiqonyali42 usta bu yerde bir kapali kaya mezarin var ortadaki drenaz kanali dikat cekerse ortada pitiuor gitis yerin tam uste hem uikarda bir v isaretin var asaya doru nokta ediyor,
o buyuk kara carpi nyaptim yer bu yukardan bu taslan kapatilmis uten kenarla horasan sivasi .
asada bir tas var kesme kare gibi onadfa bir kucuk carpi yaptin oda girisi kapayan bir tas .
bu yukardan bu yere cubuklan yokla bakalim bosluk veriyor mu cubuklar .
asada ikitane muc izin var biri buyuk deyeri kucuk bu murclar asaya doru gusteriyor mezar girisini.
hadi usta salicaklan kal.

ustam bide bu işaret var

bide bu büyük kaya

axiqonyali42

Kullanıcı

İRON

Kullanıcı

bahsettiğim haç bu işte.son yolladığın resim ise bir göz işaretidir..manasına gelince malını gözetliyor.yani fazla uzakta değildir.

selametle kal kolay gelsin..

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

selamlar. fakir usta ben de göze benzettim. ama bu göz çapraz şekilde gökyüzüne yönelmiş. bu malına değilde tanrısına mı bakıyor? acaba bu göz işareti gökyüzüne bakabilir mi bakarsa ne olur. ben tam ne manaya gelir bilemediğimden bir beyin fırtınası yapmak iyi olur sanırım.

axiqonyali42

Kullanıcı

bahsettiğim haç bu işte.son yolladığın resim ise bir göz işaretidir..manasına gelince malını gözetliyor.yani fazla uzakta değildir.

selametle kal kolay gelsin..

ustam yorumların için sağolasın allah razı olsun yakın zaman da ilgilencem mekan la

axiqonyali42

Kullanıcı

selamlar. fakir usta ben de göze benzettim. ama bu göz çapraz şekilde gökyüzüne yönelmiş. bu malına değilde tanrısına mı bakıyor? acaba bu göz işareti gökyüzüne bakabilir mi bakarsa ne olur. ben tam ne manaya gelir bilemediğimden bir beyin fırtınası yapmak iyi olur sanırım.

harbici ustam benim bahsettiğim haç işareti de bu

yorumun içinde saolasın ustam