Yeni Resimlerle Geldim | Define işaretleri ve anlamları

Yeni Resimlerle Geldim

leono

Kullanıcı

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
şüpheli yerler iyice araştırmak lazım..
kayanın tıraşlanmış yeri önemli ve sağ tarafında mağara girişi gibi bir yer var bak bakalım neyin nesi...

leono

Kullanıcı
aşağıdaki o büyük kayadaki fırın ağzı gibi yeri diyorsan eğer, oraya girdim ben iyice inceledim, tilki yuvası, oraya geçene kadar akla karayı seçtim :)

köyün yaşlıları ile biraz muhabbet ettim bayram tatilinde, o vadi için çok eskiden bu yana orada civcivli tavuk var denir lakin kimse bulamadı diye konuştu, bu fotoları daha önce açtığım konudaki yerden çektim, üzerinde durduğum kayanın adı da demirlikaya,
başka uğraşacak yerim yok sayılır,
bir arkeolog bayanla tanıştım ama henüz öğrenci, oda definecilerden dert yanıyor :) her tarafı tahrip ediyorsunuz diyor,
napalım nasılsa yaşlanıcaz nasipse tabii,
eniyor...

Son düzenleme:

leono

Kullanıcı
orda oturup baya inceledim çıplak gözle, traşlanmış bir ibare göremedim,

Kader25

Admin
Tek dikkatimi ceken yer burasi. 2 kaya arasinda bosluk bakabilirsin.
Ozellikle asagidaki kayanin cevresinde de bosluk bak.

dfea5df8ef32df4b17b27efb5e6b36b8.jpg

leono

Kullanıcı
ben ne garip biriyim ya böle, üzerinde durduğum yerin 150 mt yukarısında sigaramı unuttum diye 3. kez tırmandımda fotosunu çektiğim 25 mt yere tırmanmaya gözüm kesmedi yoruldum diye,
çocukluğumda hayvan otlatırken bulduğum baca o kayanın sağ tarafında idi, sadaka bacası'mı ruh bacası'mı neydi ise artık,
o bacayı çizmeye çalışacağım, birde tahmini yerin fotosunu,
zaten çubuk işini bıraktım yapamıyorum olmuyor bir türlü, bende el titremesi'de var ya o beni bitiriyor, oraya cihaz lazım boşluğu en iyi algılayan en derin cihaz öneriniz nedir?

leono

Kullanıcı

kare içerisinde bir yerde kırmızı ile çizdiğim kuyu vardı, yaklaşık 20 cm çapında simetrik düzgün işçiliği vardı,
tamda çizdiğim pozisyonda kılıç gibi viraj alıyordu, tabii birazda o kayadan tarafa doğuya doğru, içine taş atardık bir müddet sesini dinlerdik,

kader25 ustanın işaretlediği alttaki kayanın altlarından temmuz ayına kadar buz gibi su çıkar,
bu fotorafa çizdiğim emarenin amacı sizce nedir? baca? havalandırma? sadaka bacası?
birde burası şüpeli değil çözümü bekleyen bir yer, artık ne varsa, su sarnıcı'mı var mahsen'mi?

yorumlarmısınız?

leono

Kullanıcı

aklıma bir şey daha düştü, bu yüklediğim resimde işaretlediğim yerden kayaların arasından muazzam su fışkırıyor ağustos ta kesiliyor, ama eskiden kolay kolay kesilmezmiş,
burada her ne varsa artık yeraltı şehri mahsen veya tünel,
günlerdir yeraltı şehir ve tünel örneklerine bakıyorumda genelde su kanalı oluyor,
acaba diyorum oradan çıkan su kanalın sonumu? oradan çalışmaya başlasammı?
bir önceki mesajımı da dikkate alarak yorumlarmısınız? o soba borusu gibi delik boş yere yapılmamıştır elbet,