Yeni ve Son Bir Asli Vatan Ariyorum..! | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yeni ve Son Bir Asli Vatan Ariyorum..!

bahtiyar20

Kullanıcı
Denizli Acıpayam ; yarı şehir yarı köy her yere orta mesafede izmir Antalya Fethiye vs tam ortada etrafında tarihi turistlik yerler mevcut
Diğer taraftan bir saatt uzağında olan burdur Gölhisar olabilir meşhur kibirya atik kenti doğal güzellikleri yeşillik vs. Ayrıca yapraklı barajı balık avlamak takılmak için müsait ve gene Acıpayam ve Gölhisara komşu olan hayati inanç'ın da doğup büyüdüğü yer Çameli ilçesi akar su ve dereleri alabalık tesisleri mevcut Fethiye Antalya iki saat uzaklıkta ayrıca aşırı sakin köy iken yanlışlıkla ilçe olmuş şirin bir memleket. Burdur ve ilçeleri de fena değil ustam bu saydığım yerlerde aşırı kâr aşırı sıcak olmaz genelde serindir

Kader25

Admin
Kars a gel diyecem ama ne öğretmen var ne doktor. Sağlık bu devirde bulunmaz nimet, çocuk varsa eğitiminde önemi çok yüksek. O yuzden doktoru öğretmeni iyi olan yerleri seçmen daha doğru gibi geldi bana. Allah hakkında hayırlısını verir inşallah
Çocuklar büyüdü evlendi.
Eğitim sorunumuz yok.
Edi ile büdü kaldık.
40-50 bin nüfuslu yerlerde de ya hastane yada sağlık merkezleri oluyor.
Hastahane önemli dediğiniz gibi.

Kader25

Admin
Çok güzel teklif ve değerlendirmeler yazılmış. Katkı sunanlarin ceddinden neslinden Allahu Teala razı olsun.

Bu konuyu okuyan herkesten ricamdir; beğendiği sevdiği ilçelerin isimlerini yaziversin. Detay araştırmayı ben yaparım. Sanıyorum bu arastirmayi yaparken "işte burası" hükmü kalbime düşer.

balkaya34

Kullanıcı
Çok güzel teklif ve değerlendirmeler yazılmış. Katkı sunanlarin ceddinden neslinden Allahu Teala razı olsun.

Bu konuyu okuyan herkesten ricamdir; beğendiği sevdiği ilçelerin isimlerini yaziversin. Detay araştırmayı ben yaparım. Sanıyorum bu arastirmayi yaparken "işte burası" hükmü kalbime düşer.
Selam usdam ,,Senin yapacagin en iyi şey kendi köyüne gelmekdir,,,
Bülbülü Altın kafese koymuşlarda Aaah vatanım demiş,,,

Hayalhan55

Kullanıcı
Sanayimiz yok yeşilimiz çok. Denizimiz yok ama Şahinkaya kanyonumuz var. Altı Roma ortası Bizans üstü Osmanlı diye tabir edilir. Hititlerin kutsal şehri Nerik de buradadır. Tarihi ipek yolu üstünde olduğu için de Sarıkız da çok. Henüz bize nasip olmadı orası ayrı. Samsun Vezirköprü paşalar diyarı.

_Trakyalı_

Kullanıcı
500 m2 arsa için 1 kg, evi kondurmak için 1 kg.
Madem son adres değişikliği, ev müstakil olsun abi.
Yanında ardiyesi, işleği olsun. Küçük bir tezgahı, alet edavati olsun.
Biber,patlıcan karığı yapacak yeri, sondajı suyu olsun.
Her ne kadar deniz kenari olmasın desende, kubota pat pat motorlu ahşap küçük bir tekne bir yerde dursun. 2 litre mazotla gitsin gelsin.
Toriğe sırtı çekersin :)

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sevgili ustam,
Denize yakın yerlerde hoşgörü, nezaket daha fazla. İnsanlar gergin olmuyor, birbirlerine de doğaya da özen gösteriyorlar. Yozlaşmadan nasip almayan yer olmadığı için çok detaya gerek yok. Benim önerim Balıkesirin deniz kenarı olmayan ilçeleri. Doğası çok güzel, toplu yaşam alanları sakin. İstediğin zaman deniz yakın, baraj falanda var , rahat edeceğini düşünüyorum. İvrindi, Havran gibi ilçeler olabilir. İlçe halkını tanımak için sokaklara bakmak yeterli, sokakta yaşayan hayvanları rahatsa o ilçede insanlarda rahat yaşayabilir