yığma mezarlar | Define işaretleri ve anlamları

yığma mezarlar

murat54

Kullanıcı
Ben sakaryalıyım . Bizim köyde m.ö 100 yılına ait paralar bulanlar var . bizim köyde en yakın zamanda ermeniler yaşamış . hemen hemen her yerde toprak yığma mezarlar var . Hepsinin içinden tuğla ile örülmüş mezar çıkıyor ve mezarda 1 tane yağdanlık çıkıyor . Tepelerin 50-60 tanesi kazılmış ve hepsinden bu şekilde yağdanlık çıkmış acaba bu tuğlam ezarlar yalancı mezar olabilirmi ? altta hazine odası olabilirmi ? bu sorulara cevap arıyorum . Bazı tepeler simetrik üçgen bazıları yan yana 3 tane tepe bunların bir sırrı varmı bide burda 1 tane şelale var şelalenin ilerisinde kayaya oyma üçgen şekli bulduk bunun açıları farklı ve bir ucu kısa ve şelaleyi işaret ediyor ve anlam veremediğimiz bir işaret bulduk ama zamanla kaya parçalandığı için işaret belli olmuyor.
resim.defineforumu.com
[/IMG]

Son düzenleme:

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Cevap: yığma mezarlar

Buraya yakın değirmen olması lazım,lazımda lazım.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Belki altan kuru duvarda çıkar???

Deathless01

Kullanıcı

Üçleme yapan eski ağaçları,çeşmeyi,değirmeni,ilerdeki köprüyü neden yazmadın?
Etrafı dikkatlice inceleyip bunları bi kağıda kroki olarak çizerseniz daha net yorum alırsınız

murat54

Kullanıcı

Üçleme yapan eski ağaçları,çeşmeyi,değirmeni,ilerdeki köprüyü neden yazmadın?
Etrafı dikkatlice inceleyip bunları bi kağıda kroki olarak çizerseniz daha net yorum alırsınız

dediğinizi pek anlamadım dediğim bölge bilim kurgu filmlerinde gördüğünüz bir ormanlık gibi resmen ve her adımı sır, gizem dolu büyüklerimizin anlatmasına göre bu bölgede şaka gibi olaylar olmuş (altından su yalağı görülmüş bir kaç kişi tarafından, her görünene kaybolmuş falan vb. gerçek hikayeler) dediğiniz üçlemeyi açıklarsanız sevinirim buralarda her yer ipucu gibi

murat54

Kullanıcı

arkdaşlar yukarda paylaştığım üçgenin altında v işareti var gibi geliyo bana ama tam emin değilim sizce olabilir mi?

ankara

Güvenlik
Kullanıcı

burası düzce top tepedemi arkadaşım saman dere.