yılan kabartması | Define işaretleri ve anlamları

yılan kabartması

amele

Kullanıcı

S.A. arkadaşlar fotoğraftaki yılan kabartması olan taş su sarnıcı inşaasında kullanılmış yani yeri değiştirilmiş orjinal yeri neresidir nerden getirilmiş bilmiyorum.aynı döneme ait olduğunu düşündüğüm bir kaç tane daha taş var.acaba yılan kabartması işaret mi yoksa süsleme amacıyla mı yapılmış.ben 2.şık üzerinde duruyorum konu ile ilgili vakit ayırıp yorum yazanlara şimdiden tşk ederim.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: yılan kabartması

s.a

öncelikle sitemize hoş geldiniz.iyi forumlar dilerim.

sizinde belirttiğiniz gibi yeri değiştiği için bir yön söylemek doğru olmaz.
yılan süsleme olarak kullanıldıgını duydum,ama 2 yılanın birbirine bakar halde olanı ile ilgiliydi.dolanmış veya sarılmış değil !

aynı zamanda konumuna göre define işaretide olabilir.rastladığım bir yılan dere akarında idi,be yılanın boğumları dereye uydurulmuştu,biz sadece bir kıvrımında bulguya rastlamıştık.

sizin yılanda su ile ilgili bir alanda,potansiyel define işareti olmakla birlikte süs olma ihtimalide olabılır.

bunuda ustalarımız yorumlayacaktır.

iyi forumlar.

amele

Kullanıcı

İlginize teşekkürler ustam:rolleyes:

KOMAGENE

Vip Üye

şekil bulunduğu yerde tahrip edilmiş olup daha sonraki zamanlarda oranın tamiratı için kullanılmıştır şekil akrebin kuyruğudur malı zaten alınmış olan bir işaret ile uğraşmanızı tavsiye etmem hayırlı forumlar...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

şekil bulunduğu yerde tahrip edilmiş olup daha sonraki zamanlarda oranın tamiratı için kullanılmıştır şekil akrebin kuyruğudur malı zaten alınmış olan bir işaret ile uğraşmanızı tavsiye etmem hayırlı forumlar...

bende kendi kendime dıyorum bu nasıl yılan.ılk kez boğumlu yılan işaretı goruyorum dıyordum.

eline sağlık ustam.

amele

Kullanıcı

teşekkkür ederim ADIYAMAN Ustam.Akrep olabileceği ihtimalini hiç aklımdan geçirmemiştim usta gözüyle bakmak bu olsa gerek.Akrebin kuyruğu bu kadarsa gövdesi ile birlikte bi hayli büyük olmalı.Akrep aynı zamanda tehlike işareti değil mi ustam? zaten uğraşılacak biyerde değil ustam hemen yolun kenarı

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

TEVFiK

Vip Üye

Selamunaleyküm Bende Sayın ADIYAMAN Ustama aynen katılıyorum Allah C.C. Şansınızı Başka yerlerden Nasip etsin İnşallah Saygılar.

KOMAGENE

Vip Üye

teşekkkür ederim ADIYAMAN Ustam.Akrep olabileceği ihtimalini hiç aklımdan geçirmemiştim usta gözüyle bakmak bu olsa gerek.Akrebin kuyruğu bu kadarsa gövdesi ile birlikte bi hayli büyük olmalı.Akrep aynı zamanda tehlike işareti değil mi ustam? zaten uğraşılacak biyerde değil ustam hemen yolun kenarı
rica ederim amele ustam yaklaşık bir saat önce tesadufen bir yer gördüm yaklaşık 50 metre uzaktan bir taş gördüm taşın olduğu yer değilde taşa 5 metre uzağındaki tümseğe yöneldim normalde toprak olan tümseğin ortasında kayalar vardı üstüne bakar bakmaz mahsen mezar işareti ile karşılaştım inanın bana öyle şeyleri görmek kazıp bulmaktan daha keyifli

doğru tesbit akrep bu tür yerlerin dışında bulunmaz ayrıca işaretin şekli ve boyutu önemli değil

Selamunaleyküm Bende Sayın ADIYAMAN Ustama aynen katılıyorum Allah C.C. Şansınızı Başka yerlerden Nasip etsin İnşallah Saygılar.
amin tevfik ustam