Yılan Ve Oymalar | Define işaretleri ve anlamları

Yılan Ve Oymalar

adrenalin68

Kullanıcı

Bir müddet önce çıktığım arazi gezisinde arkadaşın çektiği fotoğraflardı, bilgisayarda kalmış, yayınlamak bugüne kısmetmiş. Sizler de görün diye paylaştım, o gün bende resim çekecek herhangi bir makina mevcut değildi, yanımdaki arkadaş da yeterince detaylı ve etraflıca çekememiş; fakat ben yine de sizlerle paylaşmak istedim.

Son düzenleme:

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Dostum tünelden oda yada mağaraya giriş var gibi kaya üzerine işlenmiş+ içinde de mezar vardır. ben kuvvetle ihtimal kuyu var diye düşünüyorum.
Yılan olan yerlerde tuzakta oluyormus dikkatli olmalısın.
Yılanın kafası ve kuyruğu aynı tarafa bakıyor, baktığı yönde kayalık alan vs varmı ?

adrenalin68

Kullanıcı
şimdi şöyle bir durum var dostum: yılan ayrı bir kayada. Yılanın sol çapraz ardında oturak taşı ( koltuk ) var. Hem yılanın, hem koltuğun baktığı kaya, oymaların bulunduğu kaya. Büyükçe bir kayadır.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Kayanın üzerinde zaten uğraşmışlar hiltiyle filan galiba, pürüzsüz oyuklar açılmış..
Oyuğun olduğu kayada boşluk bakarmısın ?
Eğer yılan ve koltuğun yönü bahsettiğin oyuğun olduğu kayaları gösteriyorsa bence oyuklar son noktan olmalı, boşlukla işi halledebilrisin.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Bu işareti daha önce gördüğümü hatırlıyordum araştırdım ve buldum.
Yılanın sırt kısmından alınmış malı. Yakınlarında 2,80 - 3,00 metre civarında açılmış bir yer var mı?
Alıç ağacı varmış onun altnı kazmışlar, ancak yanlış yeri kazmışlar, ters istikamette kayanın yüzündeymiş ve dönem soygunu.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
bir mahsen vede tehlike anlatır bu işaretler yılan nerede yaşar
yer altında soktumu öldürür bunları göz ardı etmeyin derim
ama ustalarımın dediği gibi illaki boşluk aramalısın veya kayalık
alanda yeraltına girişi olan bir kapak şansınız bol olsun.

Üst Alt