Yönetici Dostlara Bir Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yörük

Kullanıcı
Sevgili forum yönetici dostlarım.Sizlere bir öneride bulunmak istiyorum ve bu önerinin form sakinlerincede gerekirse oylama yapılmasınıda rica ediyorum.Mesele şu.Bu forumda her bilgi,belge, üyeler tarafından en güzel ve karşılıksız bir biçimde paylaşılırken bir çubukçunun olmazsa olmazı Makineler hakkında hiç bir bilgi paylaşılamıyor .Hatta D e dektör kelimesi bile yazılamıyor,yazmak için bazı değişiklikler yapılmadıkça malumunuz.Yönetimin bu konuda bazı çekinceleri olduğunu sanıyorum ama bunlar aşılmıyacak şeyler değil kanısındayım.Diyorumki aletlerden anlıyan ,kullanan bu işde kendine göre bilgi ve tecrübesi olan bir üyemiz veya yönetici dostumuz bu işe öncülük etsin,ayrı bir sayfa ve konu başlığı altında makineler konusunuda inceleyip,etüt etsek hiçde fena olmaz düşüncesindeyim.Makinacılar çubukçulara hayalperest gezginler der,çubukçular onlara laf atar her iki gurupta adeta biribirine öcü gibi bakmakta ve aslında çok güzel olabilecek bir birlikteliği ne hikmetse hep bilinçsizliklerinden dolayı red etmekte ve bu iki kombinazosyonun ne güzel bi nimet olduğunun farkına varamamaktalar maalesef.

Her zaman derim ve savunurum yine diyorum. Makine ve çubuklar biribirini tamamlayıcı unsurlardır,makinasına hakim olabilen hele birde çubuğuna hakimse değme artık bu işin zevkine.Hele çubukçunun çubuklarıyla bütünleşmesi,onun dilini çözüp anlıyabilmesi için makine çubuğun en doğru,en yakın arkadaşı rehberi kullanım kulavuzu gibi olur.Aslında bunu tüm çubukçu dostlarda bilir ama ne hikmetse pek dillendirmezler.Mesela çubuklarnan bir kaç yeri tesbit edersin,işaretlersin sonrada makineyi açar kontrol edersin.Bu sayede çubukların neye tepki verdiğini çok daha güzel öğrenmiş tecrübe etmiş olursun yoksa çubukların çektiği her yeri ne varmış diye kazarsan bu işe ömür yetmez. Veyahutta tam tersi makinanın öttüğü yerleri işaretlersin,ötüşünden az çok demirmi,değerlimi bilirsin ve bu yerleride sonradan çubukla kontrol eder çubukların türlü türlü değerliye vede demire,çeliğe nasıl tepki verdiğini kısa zamanda tecrübe eder boştan yere emek ve zamanını harcamamış oluruz.

Kısacası lafı fazla uzatmadan,çubuklarla,makineleri birleştiren,tecrübelerin paylaşıldığı bu konularında işlenebileceği bir sayfa açılmasını temenni ediyorum.Ne dersiniz.Selam ve sevgiler.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Ustam bundan 10-15 gün önce böyle bir talep vardı
Yönetim olarak çaba sarf ettik
Fakat talep ve katılım parmak sayısını geçmeyince
Rafa kaldırıldı
Şimdilik size katılmak dışında yapılacak bir şeyin olduğunu zannetmiyorum

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Rafa kaldırıldı

Usta bende konuyu tam yazıyordum benden daha hızlı cıktın. :)

Warning

Kullanıcı
Rafa kaldırıldı

paşam o parmak sayısına bende girebilirmiyim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...