Yorumlarınızı Bekliyorum Farklı Bir Yer | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Yorumlarınızı Bekliyorum Farklı Bir Yer

zemigal

Kullanıcı
300 mt kuzey batida ne var ustam dere yata nekadar uzaklikta ve uzel kanal yeri varmi kilseye yerine balansin deymen yata ne uzaklikta kilsenin burda cok deteyli yerler aramalisin
Lacivert ustam saten seni uyarmis cok tehlikleli bir yerlen urasiyorsun.suyun kaynani bulmus olsan bilem senelerce ordaki su etraftaki duvarlaru yumusatmistir cukme tehlikesi cok buyuk .

Teşekkürler ustam yorumların için 300 mt kuzey batıda ne var nasipse yarın bakarım. dere yatagına tahmini 40-50 m uzaklıkta.
Tehlikeli oldgunun farkındayım ustam girişi bulmaya çalısıyorum. suyun kaynagını suan için bulamadım burasının kuyu oldugunu düşünüyorum
Fakat: İcerisinden taşlar cıkıyor surekli kapatılmış bir kuyuya benziyor ve giriş acaba kuyunun içinden odaya baglanan bir tünel olma şansı var mı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
zemigal,önceki konunda mahzenler olduğu görülmesine rağmen, giriş noktasını göremediğim için yazmamıştım.
bu konuna da gayri resmi olduğu düşü
ncesiyle yazmıyordum. vijdanım rahat etmedi. bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.

arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi kullanım amaçlı yapılmış olduğunu kabül edelim. neden üste olması gereken altta ve zayıf bir oyma görünüyor. bu da,bu kayayı bir amaç için kullanıldığı kanaatini gösterebilir.

çizdiğim yere iyi bak. ne tarafa istikamet vermiş.

sağlı sollu ikisine iyi bak. bizim yorumlarımızdan hiçmi fikir sahibi olamadınız. ben üzüldüm.
sizi ileriye götüren neden ne idi bilemiyorum.
su tuzağını açmadığınız ne malum değilmi.
muhterem kardeşim,boşluk tespiti yaparak yapıtın tam noktasından emin olmadan asla çalışma yapmayınız. bu tespite imkanınız oluncaya kadar sabretmesini biliniz diye onlarca kez yazmışımdır. ikinci olarakta mutlaka çalışmalarınız yasal yapınız diyoruz. burası mezar odası değil. bir şey çıksa zaten devlet emeğiniz ödüyor.
belki resmi yapıyorsundur elbette bilemeyiz.
ya kendin boşluk tespiti ile oradaki gizemi tam olarak belirleyecek yada başarabilen birini bulacaksın. böyle bir durum nasip olursa,daire içine aldığım yer geniş bir açıdan ilk önceliğin olsun. derinliğini de almalısınızki ,ineceğiniz noktada işçilikte belli olsun. sağlıcakla.

zemigal

Kullanıcı
zemigal,önceki konunda mahzenler olduğu görülmesine rağmen, giriş noktasını göremediğim için yazmamıştım.
bu konuna da gayri resmi olduğu düşü
ncesiyle yazmıyordum. vijdanım rahat etmedi. bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.

arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi kullanım amaçlı yapılmış olduğunu kabül edelim. neden üste olması gereken altta ve zayıf bir oyma görünüyor. bu da,bu kayayı bir amaç için kullanıldığı kanaatini gösterebilir.

çizdiğim yere iyi bak. ne tarafa istikamet vermiş.

sağlı sollu ikisine iyi bak. bizim yorumlarımızdan hiçmi fikir sahibi olamadınız. ben üzüldüm.
sizi ileriye götüren neden ne idi bilemiyorum.
su tuzağını açmadığınız ne malum değilmi.
muhterem kardeşim,boşluk tespiti yaparak yapıtın tam noktasından emin olmadan asla çalışma yapmayınız. bu tespite imkanınız oluncaya kadar sabretmesini biliniz diye onlarca kez yazmışımdır. ikinci olarakta mutlaka çalışmalarınız yasal yapınız diyoruz. burası mezar odası değil. bir şey çıksa zaten devlet emeğiniz ödüyor.
belki resmi yapıyorsundur elbette bilemeyiz.
ya kendin boşluk tespiti ile oradaki gizemi tam olarak belirleyecek yada başarabilen birini bulacaksın. böyle bir durum nasip olursa,daire içine aldığım yer geniş bir açıdan ilk önceliğin olsun. derinliğini de almalısınızki ,ineceğiniz noktada işçilikte belli olsun. sağlıcakla.

İkizceli ustam degerli yorumlarınız için teşekkür ederim sanırım günün tüm stresini bende patlamış :)
1) Oyma Dediginiz yer ayakkabıyla basıldıgı için size oyma gibi gözükmüş orda oyma yok.
2) Ok işareti koydugunuz yer kırılma sonucu o halde gelmiş.
3) Sizin yorumlarınızdan tabikide fikir sahibi oluyoruz fakat 2 ok işaretiyle gösterdiginiz yerin devamındaki sarı renkle daire içine aldıgınız yer kuyunun devamındaki blok taşlarıyla örülü
4) kuyunun yaklaşık 30 40 cm üstünde bir abimiz odanın boşlugunu aldı ve tam yeri çizdi

En önemliside
Yasal olmayan hiçbir kazıda bugune kadar bulunmadım bulunmamda. Burası bir abimin tarlası ve kendileri o yeri düzlerken farketmişler.
Allah Nasip kısmet ederse başvurular yapılmış durumda 1-2 gün içerisinde resmi kazıyla yerimiz açılacaktır videoyuda çekip burada paylaşıcam
Tekrardan teşekkürler degerli ve kıymetli yorumlarınız için Allaha emanet olun saglıcakla kalın.
.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
hiç bir stresim yoktu zemigal kardeşim. olsa dahi bu güne kadar bir üyemize yansıttığım görülmemiştir. biraz keskin yazmışsam emin ol,sizler adına ,çektiğiniz sıkıntının bende yaptığı üzüntüden başka değildir.
eğer buyurduğun gibi resmi kazı neticesinde,hedefe 12 den ulaşmış olsanız , en az sizler kadar sevinenlerden olurum. bu düşüncemi bir kenara koyalım.
ayak izi dediğin yeri zaten çok emin yazmadım. taş sizde olduğu için,bazı bulgular anlaşılamaz derecede olabildiği gerçeği ile ,bakarsın doğruysa,az sol kısma kayabilir düşüncesiyle yazmıştım.
üstten açılan yerlerde,değindiğim tarz kayalar çıkar. bunlar yerin doğruluğunu verdiği gibi,bazen hedefin noktasınıda gösterebilir.

bu kayadaki şekil kırılma ile olamaz. ancak traşlama ile olabilir.

ikisinin şekli ayni istikameti vermesi tesadüfi olabilirmi. üstteki ikinci resimde sol üstte bir tane daha var. o çapta ve sertlikte ayni zamanda bir anlam verilebilecek kaç tane kaya çıkmış olabilirki.ben acizane biraz ileriye kaymış olabileceğinizi düşünüyorum. uyarım onun içindir. o arkadaşı tekrar getirebilirsen, o kayaların bakış istikametinden bir baktırıver,bir kaybın olmaz. ayrıca derinliğini de mutlaka aldır.
ALLAH yardımcınız olsun. sağlıcakla.

zemigal

Kullanıcı
Amin ustam değerli yorumların için cok çok teşekkürler dediklerini dikkate alicam ve kazıyı o yöne doğru yaptırıcam saglıcakla ustam