Yorumlarınızı Bekliyorum.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Bulunan yerde yakınlarda birden çok açılmamış mezar var bu bölge eski mezarlık alanı şunu unutma bizim çoğu mezarlığı mız eski mezarlıklara yakın yapılırdı mezarların zarar görmemesi için bu açılan mezarlarda ki figürler Roma son dönem Ermeni ve bizansa kadar olabilir ordaki eski mezarlar

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurtkaya

Kullanıcı
Kiymetli Ustam,
Resimleme cok iyi olmamis.
Burasinin eski bir yerlesim alani oldugu belliydi.
Oda olarak isaretledigim yerin ustten, yanlarindan ve karsisindan resimlerini gorseydik daha iyi olurdu.

Madem burada yasam olmus, bunlarin birde olulerini gomdukleri yer vardir. Garibanlarin disindakilerin mezarlari lazim. Onlar ya asagilarda saglam odalarda veya zirvelerde kayalarda veya zeminalti odalarda yatiyorlardir. Biz bunlari bulmaliyiz.
Yasanan yerlerin use dedektorle taranmasinda da buyuk fayda var.

Bircok yerde islem yapilmis. Ve hep yarim birakilmis. Saniyorum bircok isaretde heder edilmistir. İslem yapilan yerlerin cevresinde de calismalar yapmakta ve tespitlerde bulunmakta da fayda olabilir.

Resimleme yapanin, resimlemenin nasil yapilmasi gerektigunin mantigini kavramasi lazim. Zira resimlerde gordugumuze gore yorumlamak mecburiyetindeyuz. Bu konu ile alakali ilgili konunun okunmasinda buyuk faydalar var.

Bu alanda muhakkak kuru dereler vardir. Ozellikle catal yaptigi yerlerin sagi solu da cok iyi incelenmelidir.

Kolay Gelsin.

Sayın Ustam,
Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim. Resimleme konusunda kesinlikle size katılıyorum.
Yakın zamanda kendim gidip, inşallah daha detaylı bir inceleme yapacağım.
Tekrar teşekkür edip, hürmetlerimi sunarım.
Saygılarımla

kurtkaya

Kullanıcı
Bulunan yerde yakınlarda birden çok açılmamış mezar var bu bölge eski mezarlık alanı şunu unutma bizim çoğu mezarlığı mız eski mezarlıklara yakın yapılırdı mezarların zarar görmemesi için bu açılan mezarlarda ki figürler Roma son dönem Ermeni ve bizansa kadar olabilir ordaki eski mezarlar

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgili Ustam,
Dediklerinizi unutmayacağım ve nasip olupta bu mekana gittiğimde, yorumlarınıza göre detaylı inceleme yapacağımı bilmenizi isterim.
İlgi ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.
Hürmet ve saygılarımla.