Yüksek Kayada Aslan | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Yüksek Kayada Aslan

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
sevgili komana ustam, resimler ön açığından biraz geniş açılı olabilseydi çok iyi olurdu. burası tek bir gizem barındırmıyor. gidersen tesbitlerini yapacağını düşünüyorum.
kanal alt kısmına işaret etsede,geniş bir düzlemde yapılması,uzak çekimde olsa ,sağındaki yerin acaba sorusunu akla getiriyor. sağında bir sürat var gibi. doğruysa onuda ayrı değerlendirmek olduğu alanı ve karşı kayalığıda ihmal etmemek gerekir.

buradaki oymalarda yönler gizlenmiş gibi. 3-5 m. açığından çekim olsaydı daha iyi anlaşılması sağlanabilirdi. mutlaka küçük bel
irtiler konmuştur ama görüntülerden pek emin olunamıyor.bir iki dikkatimi çeken yer olsa bile en çok ilgimi çeken sol kısım oldu. sağlıcakla.
Dedigim gibi abi, resimler yeni geldi resileme tekniği açısından biraz zayif kalıyor, inşallah ilk fırsatta beraber gidip daha detaylı inceleme şansı bulabileceğiz
Teşekkürler

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A21MEDLi

Vip Üye
komana usta dikkatini bişeye çekmek istiyorum.yolladığın bu resimde kayanın geneline bakıldığında bu cephenin kırıldığı anlaşılıyor.verdiğim bu örnektede üste görünen iki kaya mezarına ulaşmak hayli zorken bunu nasıl bu şekilde açmışlar,benim düşüncem şudur;adamlar mezarı yaptıktan sonra kayanın bu yüzünü kıra kıra aşağıya kadar indirdikleri yönünde bir hiss içindeyim.''kayanın sol üst köşesine bakın bunu yapmak içinde aynı yöntem kullanılmıştır''.

senin bu resmin net olmasada kendi örneğimdeki kayanın beyazlığı ile senin bu kayadada aynen böyle bir kırıklık söz konusudur.bence senin bu kayadaki beyazlığın bittiği kısmında değerli bi şeylerin olduğu yönündedir

yoksul

Kullanıcı
Bu kadar yükseğe bu işaretleri yapan kişiler sizce değerli eşyalarını ayak altına koyarlarmı ???? Mantıklı olalım ,,hem buradan birşeyler almayı aklına koyan varsa bende birkaç yer verebilirim--size abi nasihati enerjinizi başka yerlere harcayın

wolf_52

Kullanıcı
ustalar ın dedikleri gibi, benimde kanatim bu 2 güzergahdan dah basit yolu olduğudur, kıralın ebedi ıstiratgahı, çenber içine aldığım nokda gibi duryor, aslan nöbet tutyor, giriş ayaklarının altındaki kaya gibi duruyor yakından görmek icap ediyor genede, bir de karşıya bakması işgilendirdi beni, bu karşıdaki resim aldatmacası değilse şayet, kıraliçeside bu karşı yamaçda olması gerek, burda muazam işcilkki 3 gen var...aslanın bulunduğu yamacın eteklerindeki kaliteli kaya mezarlarını söylemiyorum...

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu kadar yükseğe bu işaretleri yapan kişiler sizce değerli eşyalarını ayak altına koyarlarmı ???? Mantıklı olalım ,,hem buradan birşeyler almayı aklına koyan varsa bende birkaç yer verebilirim--size abi nasihati enerjinizi başka yerlere harcayın
Nasihatın için teşekkürler abi
Bizimkisi araştırmaya yönelik çalışmalar
Bu tip yerlerin zorluğu hakkında yeterli bilgiye sahibiz
Zaten bişeyler alma gibi bir derdimizde yok, kanunlar çerçevesinde memkeketimizin saklı kalmış gözden uzak keşfedilmeyi bekleyen böyle güzellikleri ortaya çıkarmanin zevki bize yetiyor.
Saygılar

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
kare oymalardan bir şey cıkmaz diyorum aslanı yakından görmeklazım
Evet ustam aslan önemli, yakında inşallah bölgeye gitmeyi düşünüyorum.
O zaman özellikle aslana yoğunlaşan bir araştırma yapacaz

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
ustalar ın dedikleri gibi, benimde kanatim bu 2 güzergahdan dah basit yolu olduğudur, kıralın ebedi ıstiratgahı, çenber içine aldığım nokda gibi duryor, aslan nöbet tutyor, giriş ayaklarının altındaki kaya gibi duruyor yakından görmek icap ediyor genede, bir de karşıya bakması işgilendirdi beni, bu karşıdaki resim aldatmacası değilse şayet, kıraliçeside bu karşı yamaçda olması gerek, burda muazam işcilkki 3 gen var...aslanın bulunduğu yamacın eteklerindeki kaliteli kaya mezarlarını söylemiyorum...
İlgin için teşekkürler toprağım
Bu resimleri çeken arkadaşda bu konulara biraz olsun vâkıf.
Aslanin baktığı yerdeki tepede araştırma yapmış büyükçe bir kaya kütlesi olduğunu söyledi.
Kütlenin tam aslanı cepheden gördüğü kısmında şüpheli sanki kapama gibi bir yer oldugunu tespit etmiş.
Tespitine katılıyorum. Aslanin ayaginin dibi bencede esas mevzuyu teşkil eder nitelikte.
Haaa.. bura senin memleketle sırt sırta...[emoji6]

Üst Alt