Yumurta Seklinde Oyulmus Taslar | Define işaretleri ve anlamları

Yumurta Seklinde Oyulmus Taslar

ersan

Vip Üye
ustalarim ben burda ki bir sey anamadim cubuklarlan inceledim cok defalarca ne bir cekim nede bir bosluk alamadim burda yer roma yeri.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kutsanmıştır,5 harfliler izin vermemiştir.:D
o kaya bir harita görevi görmekte,çevresinde ayrı yerlerin varlığını vermekte.

olduğu yerden görülebilen kısımlara düşer ama biraz açık istikametlerine gidilmeliki noktalansın.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı

olduğu yerden görülebilen kısımlara düşer ama biraz açık istikametlerine gidilmeliki noktalansın.
Abi birkaç defa senin yorumlarda gördüm oraya düşer buraya düşer gibisinden. Neyin nereye düşeceğini nasıl bileceği mantığı nedir.bir nevi alanın krokisi yada haritası gibi olan taşlardami anlaşılıyor.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Abi birkaç defa senin yorumlarda gördüm oraya düşer buraya düşer gibisinden. Neyin nereye düşeceğini nasıl bileceği mantığı nedir.bir nevi alanın krokisi yada haritası gibi olan taşlardami anlaşılıyor.
bu resme göre çizelim. daha iyi anlaşılmasını belki sağlayabiliriz.

kayanın önce tamamına sonrada mavi ile çizdiğim kısmın sağ ve sol üstüne bakınız.
bu neyi verir,
sırtlama bir alan olduğunu. üstteki oymaların karşılığı tam bu görünümde sırt ve nisğpeten düzgün bir arazi yapısının arazinin üzerinde olduğunu, (üstte olanlar kesinlikle arazinin eğimli yerinde olmaz)
sağ eteğe doğru olanlar ise, sırtta değil eğimli etek kısımlarında olduğunu verir.
zaten dikkatli bakıldığında, kayanın bitimleri yön olarak çıkıntı halinde traşlanmış ve ,bazı noktalarda su akar şeklinde alınmış. neden bir kısmı yanda bir kısmı üstte değilmi,istese hepsini bir alan içine koyabilirdi. bunlar tesadüfi veya keyfi değil bilinçli bir şekilde yapılmış bulgular.

wolf_52

Kullanıcı

haketende ilginç entrasan bir yer ustma katlıyorum.. bölgede yükselti varmı böyle ufak ufak yığlamlar tepcikler falan???

ersan

Vip Üye
haketende ilginç entrasan bir yer ustma katlıyorum.. bölgede yükselti varmı böyle ufak ufak yığlamlar tepcikler falan???
ustam bu yer tas kesim yeri zamaninda duvuslerde romalilarda bir cesit makine varmis ya toparlak taslar atan sinemalardfa gurdunuz vardir bu yerde ayni buye burda taslar kesilmis atmak icin baska bir sey deyildir hic bir kaya mezarlarinlan hic bir balantiosi yok usta.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
bu resme göre çizelim. daha iyi anlaşılmasını belki sağlayabiliriz.

kayanın önce tamamına sonrada mavi ile çizdiğim kısmın sağ ve sol üstüne bakınız.
bu neyi verir,
sırtlama bir alan olduğunu. üstteki oymaların karşılığı tam bu görünümde sırt ve nisğpeten düzgün bir arazi yapısının arazinin üzerinde olduğunu, (üstte olanlar kesinlikle arazinin eğimli yerinde olmaz)
sağ eteğe doğru olanlar ise, sırtta değil eğimli etek kısımlarında olduğunu verir.
zaten dikkatli bakıldığında, kayanın bitimleri yön olarak çıkıntı halinde traşlanmış ve ,bazı noktalarda su akar şeklinde alınmış. neden bir kısmı yanda bir kısmı üstte değilmi,istese hepsini bir alan içine koyabilirdi. bunlar tesadüfi veya keyfi değil bilinçli bir şekilde yapılmış bulgular.
Abi bu resim yine anlaşılır sayılır ben kendi adıma anlayabiliyorum. bi arkadaşın karlarin eridigi yer isimli konusundaki çizimlerini , ve başka bi konuda yılanın gözünün karşılığı mezarsa iyidir falan diyorsun ya birkaç gün düşünüyorum anlayamıyorum.şu soruyu da sorayim oda,kaya mezarlarinda disarda mujde denen şey genelde olur mu ?.içeride hediye oldugu vs eskiden bilinen seyler.açıklama için çok sağol abi. Bide benim bi yerle ilgili özelden yardımına ihtiyacım var sana ulaşamayinca yorumlara yazıyorum güzel olmuyor ama....

Son düzenleme:

ersan

Vip Üye
ustam ta cokunun kaya mezar odalarinin 1ve 2 mt arasinda gizlenmis mujde yerleri oluyor buyle yeri bulmak icion ustam dolguyu guzledecen isaretende anamasan sana dolgu ve asaya indikce yun veren isaretler insani sonuca ulastira bilir .

Üst Alt