Yuvarlak oymalar.3 tane!

enver

Kullanıcı

enver

Kullanıcı
Cevap: Yuvarlak oymalar.3 tane!

Lütfen yorumlarınız Sayın Usta arkadaşlar!Yer ormanlıktır.ağaçlık yani.

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

enver bilgiver çevreden sadewce yuvarlak oma avr demkle oluyormu sence çevrede ne ne yok anlatk i ustalr yardımcı olsun

enver

Kullanıcı

Selamun Aleykum Sayın Arjkadaşlar!burası ormanlık alan.bunların yanında dere var .derenin yanında taş seti vardı.yani taş seti dediğimde yani ben daha önceden bir konumda koymuştum onun resmini.bu üç oyma bu setinin hemen 1 metre yukarısı.delikler doğuya bakmakta.taş setinin 1 yada 1.50 mt yanında dere geçiyor.

star21

Kullanıcı

bu sadece bir basit mezar işareti..doğum yaşam ve ölümü anlatan üç nokta yani üç oyma..

enver

Kullanıcı

Yorumunuz için teşekürler Ağa_0074 usta.yanlız bu işaret vede bu taş yığını hemen derenin ve az yukarısı şelalenin yanında olması basit bir mezarın işaretimidir acaba?bu taşların altında çalıştık ve ne mezar nede bir şey çıkmadı.yanlız çok büyük üçgen bir kaya çıktı.yanlış anlaşılır diye buraya paylaşamıyorum.diğer işaretleri de diğer konuda görmüştünüzdür.
Şu uzun olan kaya çıktı.bu kaya üçgen şeklinde ve uzun.bu kayanın bitiminde de bu diğer işaret çıktı.bu kaya hemen derenin yanındadır.bu uzun kayanın altında ufak kesilmiş taşlarla tunele beğenzeyen dolgu çıktı.yaklaşık 4 yada 5 metre altısına kadar dolguydu.netice yine boş.
En son koyduğum işaret ise uzun kayanın bitiminde yerin altında ters yüzle çevirilmiş 2 metre altında çıktı.resimde görüldüğü gibi bulduk.yani bu taş derenin akışına bakıyordu.dere batıya akmaktadır.Lütfen sayın arkadaşlar bu konuda yardımcı olun.istenilen herhangi bir şey varsa da lütfen sorunuz.Saygılar!

star21

Kullanıcı

ben senin aşağıdaki resmine yorum yaptım ve açıklama yok çevre bilgisi yok sen sadece resim yükledin 3 tane oyma başka varmı yok bende 3 tane oymana yorum yaptım..yorumumda hiç bir yanlışlık yok al yorumumu ve al 3 tane oyma resmini istediğin siteye yükle bak ne gelecek yorum..sana ilk verilecek cevap mezar dere nerede tepelik varmı buyur meydan senin

enver

Kullanıcı

Ynalış anlamışsınız yorumumu Ağa usta.kusura bakmayınız.benim anlatmam hataydı.şimdi yükleyeceğim resimde aynı derede 40mt civarı yukarısı.ve dere akışını izlemektedir.yani üçgen oymanın baktığı yön batıdır sayın arkadaşlar!Saygılar

Son düzenleme:

enver

Kullanıcı

Selamun Aleykum Sayın Arkadaşlar!Bu kayayı da bir konumda açımştım.ön tarafını sizinle payalşmıştım.onu temizledik ve yine bu şekiller çıktı.bu kaya 3 delik oymanın arka tarafında kalıyor .taş yığının sağ tarafında kalıyor ve uzun üçgen şeklinde olan kayanın üstünde arkasındadır.altında bir şey var diyecekseniz yoktur.ona bakılmıştır.Teşekürler ve saygılar!

enver

Kullanıcı

İşte en son yüklediğim resimler göründüğü gibi kayanın sağ arka tarafıdır bir üstteki resimler.bu kaya işte taş yığınının tam arkasında arkasında yada sağ tarafında kalıyor bilgisayardan baktığımız zaman ve üç delik oymanın arkasında kalıyor.bu kayanın altında ise uzun olan üçgen şekline yada ev çatısına beğenzeyen kaya vardır.birde vajinaya beğnzeyen işaretde üstte kayanın yani sanki ağazı açık olan bir hayvan şekli var yukarda işte o ağazın 2 metre hizasında bulundu.ama dediğim gibi yerin altında 1.5 yada 2 metre altında ters çevirilmiş bir şeklinde bulundu.yani derenin akışını takiben.Lütfen değerli Usta arkadaşlar sizin yorumlarınıza kalmış artık.Teşekürler ve Saygılar!

İşte en son yüklediğim resimlerdeki kayanın olduğu yeri göstermeye çalışmışım sayın arkadaşlar.ve üçgen şekli olan yada ev çatısına beğenzeyen kaya da onun altındadır.Saygılar!

Son düzenleme: