Zemin Altı Oda Mezarı Mı? | Define işaretleri ve anlamları

Zemin Altı Oda Mezarı Mı?

Babnik

Kullanıcı
Herkese hürmetler.
Zemin altı oda mezarı olduğunu düşündüğüm bir yer mevcut. Çok güzel bir sunağı, sunağın sol kısmında yapılan bir kanalı mevcut. Ayrıca sunaktan girişe gittiğini tahmin ettiğim bir çatlak mevcut. A21MEDLİ ustanın doğal çatlaklar konusunda belirttiği hususa çok uygun geldi. O sal taşı dediğim yer ana kayadan farklı yapıda ve belirttiğim gibi horasan gibi.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim ustalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Babnik

Kullanıcı
8Mmb7A.jpg

EgQqMz.jpg

V026pr.jpg

9QvE95.jpg

ojn9ZX.jpg

7q2PXl.jpg

z3QY54.jpg

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Babnik kardeşim,kemale ermiş yaştasınız.anlayışınızın hayat tecrübeniz kadar geniş olduğunu düşünüyorum. bir cümlenizi çıkardım. maşaallah eliniz boşta değil. yetrince kullanabiliyorsanız ,tünelin yolunu genişlliğine kadar ,odalara uzunluğunu tespit etmiş olmalısınız.bir odamı iki odamı yazmamışsınız.
başlangıç derinliğinide alıverki tünele dönüşü kaçırma. birde en son odanın bitiminde bir maden tespiti yapmalısın. doğrularsan,resmi izin gerekir. işçiliğide çok ağırdı. AMEDLİ ustamızın örnekleri kaya mezarları içindi. burası öyle kahvaltılık değil hatftaları bulacak zaman ve malzeme ister. selametle.

Babnik

Kullanıcı
Babnik kardeşim,kemale ermiş yaştasınız.anlayışınızın hayat tecrübeniz kadar geniş olduğunu düşünüyorum. bir cümlenizi çıkardım. maşaallah eliniz boşta değil. yetrince kullanabiliyorsanız ,tünelin yolunu genişlliğine kadar ,odalara uzunluğunu tespit etmiş olmalısınız.bir odamı iki odamı yazmamışsınız.
başlangıç derinliğinide alıverki tünele dönüşü kaçırma. birde en son odanın bitiminde bir maden tespiti yapmalısın. doğrularsan,resmi izin gerekir. işçiliğide çok ağırdı. AMEDLİ ustamızın örnekleri kaya mezarları içindi. burası öyle kahvaltılık değil hatftaları bulacak zaman ve malzeme ister. selametle.

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim ustam. Ancak bu işlerde tecrübem sizinkilerin yanında denizde kum tanesi. Bu sebeple siz saygıdeğer ustaların yorumları benim için çok kıymetli.
Mesela yorumunuzla şimdiden yanıldığımı düşünmeye başladım. Ben girişi önde bir kaya mezarı olduğunu düşünüyordum ama mesajınızla tünel ve daha farklı bir yapı olduğundan bahsettiniz. Ben mezar olmasından dolayı, resmî kazı için izin verilmeyeceğini düşünerek o ihtimali dışarıda bırakmıştım. Biraz daha açarak bana yön verirseniz çok sevinirim. Tünel girişini nereden aramam, ne tür bir yapı olabileceği gibi detaylar şu noktadan itibaren çok önemli oldu.

wolf_52

Kullanıcı
sarı kemer gibi çizdiğim yer e iyi bakınca oksid yapmış gibi duryor, buda girşin çok derinde olmadığnı söylüyor, ve tıraşlı yüzye daha dikkatli bakınca ufak mihrap gibi kubeli ters u da diyebilliriz bence tünelin başlangıcı burası, yanında zeminde kalp gibi duran betimleme resim aldatmacası değilse kıraliçe gibi sıtatülü birine ayit diyebilliriz, çarpladığın yere cihaz yardımı alınız , tünel başlangıcı burası gibi duryor, tuzaklı olabillir girişler amman dikkat, bunun dışardada koryucu mezarları olması gerek sıralı 4 tane düzlik bri yerde kuru yada sulu derenin üst tarfı, 70 adım mesfede olur ,
sunak-giriş.jpg

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim,
8mmb7a.jpg

çizdiğim kanalın sol kısmı. hatta tamamı görünmeyen açığında bir kayada var. gidince ona dikkatli bakıver. sol gözü nereye bakıyor. bir nokta o kısımda.ikinci tespit yapılması gereken kısım,
8mmb7a.jpg

kanalın bu ön kısma inen zeminle ,WOLF ustamızın tarif ettiği alan içinde olacak.
ayrıca soru işareti koyduğum yerde kesik ayak benzeri bir oyma ve kayanın sağa doğru bir burun verilmiş görünümü sağ kısımda meyilli bir alna da başka gizemde olacağını veriyor. kuyuyu kırmasalardı çok iyi idi. sağ kısma verir görüntüsüde var.ama bu kayaya bağlı olayları değiştirmez.
Babnik kardeşim çubuklarla boşluk tespiti yapabiliyormusun az yada çok bir boşluğun üzerine geldiğinde tepki alabiliyormusun. alıyorsan önden ve kayanın üzerine ve üste doğru neler görebiliyorsun. paylaşırsan ,senin anlayabileceğin tarzda yazmaya çalışacağım inşaallah.

Babnik

Kullanıcı
sarı kemer gibi çizdiğim yer e iyi bakınca oksid yapmış gibi duryor, buda girşin çok derinde olmadığnı söylüyor, ve tıraşlı yüzye daha dikkatli bakınca ufak mihrap gibi kubeli ters u da diyebilliriz bence tünelin başlangıcı burası, yanında zeminde kalp gibi duran betimleme resim aldatmacası değilse kıraliçe gibi sıtatülü birine ayit diyebilliriz, çarpladığın yere cihaz yardımı alınız , tünel başlangıcı burası gibi duryor, tuzaklı olabillir girişler amman dikkat, bunun dışardada koryucu mezarları olması gerek sıralı 4 tane düzlik bri yerde kuru yada sulu derenin üst tarfı, 70 adım mesfede olur ,
sunak-giriş.jpg

Değerli ustam, belirttiklerinizi yarın gittiğimde dikkat edeceğim. Bu kayanın ön kısmı hafif alçalarak düz zemine inen bir nokta. Ben ön kısmında bir mezar emaresi göremedim ama bu kayanın sol arka kısmında bir kayalık var ve o kayanın üst kısmında bu oymanın çok daha büyükleri mevcut. Dediğiniz gibi yaklaşık 70 adım uzakta. Bunlar olabilir mi?

Babnik

Kullanıcı
güzel kardeşim,
8mmb7a.jpg

çizdiğim kanalın sol kısmı. hatta tamamı görünmeyen açığında bir kayada var. gidince ona dikkatli bakıver. sol gözü nereye bakıyor. bir nokta o kısımda.ikinci tespit yapılması gereken kısım,
8mmb7a.jpg

kanalın bu ön kısma inen zeminle ,WOLF ustamızın tarif ettiği alan içinde olacak.
ayrıca soru işareti koyduğum yerde kesik ayak benzeri bir oyma ve kayanın sağa doğru bir burun verilmiş görünümü sağ kısımda meyilli bir alna da başka gizemde olacağını veriyor. kuyuyu kırmasalardı çok iyi idi. sağ kısma verir görüntüsüde var.ama bu kayaya bağlı olayları değiştirmez.
Babnik kardeşim çubuklarla boşluk tespiti yapabiliyormusun az yada çok bir boşluğun üzerine geldiğinde tepki alabiliyormusun. alıyorsan önden ve kayanın üzerine ve üste doğru neler görebiliyorsun. paylaşırsan ,senin anlayabileceğin tarzda yazmaya çalışacağım inşaallah.

Kıymetli ustam, yarın inşallah tekrar gideceğim. Detaylı bir şekilde fotoğraf çekimi yapacağım. Kanalın sol kısmında belirttiğiniz yerde dediğiniz gibi görünür bir kaya yok ama ufaktan incelemeyle var mı bakacağım. Boşluk konusuna gelince, değerli bir ustam benimle gelmişti. Kayanın üstünden tespitinde boşluğun ön kısımda olduğunu belirtti. Benim çubuk deneyimim yok ama yarın çubuklar denemeye çalışırım. Yardımlarınız için siz ustalara ne kadar teşekkür etsem az.

wolf_52

Kullanıcı
Değerli ustam, belirttiklerinizi yarın gittiğimde dikkat edeceğim. Bu kayanın ön kısmı hafif alçalarak düz zemine inen bir nokta. Ben ön kısmında bir mezar emaresi göremedim ama bu kayanın sol arka kısmında bir kayalık var ve o kayanın üst kısmında bu oymanın çok daha büyükleri mevcut. Dediğiniz gibi yaklaşık 70 adım uzakta. Bunlar olabilir mi?
dışardaki mezarlar derenin düz akdığı ve soldan yukarıdan daha ufak derenin birleşdiği nokdanın sol üst tarfında kalıyor, 4 mezar orada,olması gerek...tepenin meyilinden daha düşük meyili vardır hafif kar yağdı şeklinde melilidir bu mezar alanı dikdörtgen gibi düşün alanı...

grasviti

Kullanıcı
Wolf ustam nokta atisi yapmis daha once buldugum ve islem yaptığım bir yere benziyor wolf ustan isaret koydugu kisim genis sekilde bir islem uygula derim ayrica bunun arka kisimlarinda iki tane tumulus varmi toprak yigma 600 mt felan ilerisinde varsa 3 tumulus ise karsi tepede ve bu isaretin yine 600 mt ilerisinde veya daha yakın bir dere yatagi yer kaynagi v.b gibi yer varmi

grasviti

Üst Alt