kare oymaların başlangıç yeri ve sonu | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

kare oymaların başlangıç yeri ve sonu

karainci78

Kullanıcı
Cevap: kare oymaların başlangıç yeri ve sonu

ustam dogrudur fakat eksik yanları var dediginiz gibi ısrt dediginiz yerden itibaren kontrol ederek gelin olmazsa vede zirvelere uc noktalara dogruda bi bakın eger fotolama sansınız olurda paylaşırsanız bizleri sevindirirsiniz şimdiden tsk edrm ve kolay gelsin..

KANAS_USTA

Vip Üye

sevgılı kukır kardesım ellerınden oper buyur kardesım;;
ana ısaret o ılk foto, ısaretlı kayada ıkı ayrı ısaret var, dıkkat edılırse her ıkısıde bırbırını gormez ve kayada L seklı kesme ıle kör yapıda yapılmıs bu ıkı ısaretın her bırı ayrı degerlendırme katagorısınde her bırı ayrı yerı kastetmıs ama yınede bazı noktalarda ılıntıli….vs;

yorumlar ılk resım ıcındır dıgerlerını baglamaz,
tepenin doğusundan gelen bır sudur bu,
kayalık iki tepenin de tam arasında kalır bu su , karenın baktıgı ıstıkamette mezara ınen bır yol olacak bu yol etrafı kaldım taslarla doselı magaranın yanı mezarın azgına kadar ıner sonuc olarak orda guzel bı mezar var.
Resımlerde her ne kadar cılız gozuksede o agaclar bılınclı ve zamanında dıkılmıs agaclardır ahenklı bır yer bayıldım,
O agacların cınsıne gore magara mezarın kapısı net metrajlanır ama sonucta yapılması gerekn bellıdır kardesım muhtemel ordakı dık tasın onundedır gırıs ,
Bu magara mezara gelen yolun guney üst kısmında kalan ıkıncı gomutu ıse karenın hemen yanındakı oymamız vermıs, resımde gorulen o ıkı oymanın arasını olc ve aynı olcude(1,10,100 katları seklınde) guneye ılerler ısen sanırım tam hedef noktaya goturecektır bazende bakıs ıstıkametınde olur hangısını kullanmıslarsa artık bunun anlamanın kolay yolu orası; Teras gıbı olur, bu balkon varı yerde, bırbırıne yaslı uc adet kaya (altında kuru duvar altında kuyu) yahut, ıkı tarafı kesme bır kaya yahut dereye bakan bir muska seklı taş… daha saymaya gerek yok nıhayetınde tası kaldırıp altına bakacaksın abi,
Dahada yazarım ama bu kadar yeter sanırım gurban.
Ha bır de bu dagın ıcınde çarşı var onu soyleyeı unuttum J

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARE(KUKIR)

Kullanıcı

nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum valla KANAS_USTA ALLAH(cc) razı olsun yüreği gönlü güzel insan çok teşekkür ederim valla ne yazacağımı da bilmiyorum en az 20 kere sildim yazdım saolasın güzel insan saygılar.

A21MEDLi

Vip Üye

kukır usta benim anlatmaya çalıştığım kuru dere bu gibi yerdir,resim üzerindede çizmiştim.çizdiğim yerin orjinal çatlağına bak,karşısındada aynı kuru dereyi göreceksin.karenin çatlaktaki uzaklığını,konumunu tam karşısındaki kuru dereye uyarla,çok dikkatli bir gözlemle fark edeceğini umuyorum.

KANAS_USTA

Vip Üye

nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum valla KANAS_USTA ALLAH(cc) razı olsun yüreği gönlü güzel insan çok teşekkür ederim valla ne yazacağımı da bilmiyorum en az 20 kere sildim yazdım saolasın güzel insan saygılar.

kurban olsun kardesım, omlumlu dunya kımının parası kımının duası kal saglıcakla guzel ınsan.

firat

Kullanıcı

ıstam bu kare oyma sudan ne kadar uzaklıkta

firat

Kullanıcı

slm bıseyler yazma geregı duydum pek tecrubem olmadı sadece gezdıgım yerlede aklımda kalanlarla fıkır yuruturum aynı sekılde uygulanmıs dıyemem yer mersınde kocahamzalı tarafında belkı agaam bılır attıgınız resımlerdekı su kanalı dıkkatımı cektı bu kanaldan su cekebılmek ıcın suyun onune bent ( baraj) yapılması lazzım genelde kısın yagan karın havaa ısınınca erımesıyle suyun zıyan olmasın dıye kuraklıgı yaz aylarında bu sekılde degerlendırırler bant yapılan yer kanalın agzı olur senın oyma kreler kanaalın onundeyse buyuk ıhtımal bent yapıldıgındaaa bendın arka tarfı kurak oldugundan yanaı susuzz kaldıgından kare oymaların alt kısmına yaanı zemıne bakılması gerekır zaamanla topraklada dolmus zemının yukselmıs olma ıhtımalınıde goz onunde tutmakta yarar var cunku gırısı su altında odaanın bole bı yere saahıt oldum ve eklemek ısterım bu derenın dogusunda yuksekte 2 adet magara var uzaklıgı 2 3 km derenın devamı es yapar o yukseklıgın yanındana gecer saygılar paylasmak ıstedım

impossibleman

Kullanıcı

Ustalarım yine döktürmüş. Genel kanıdan yola çıkarak ve Kanas Ustamın dediği gibi ise O zaman burda 3 olanları aramak gerek... Mesela mağaralar bile 3 adet miş. Mezarı bulmak şart. Burada bize 3 olanlar yardım edecek demekki. Ağaç veya taş olabilir. Çok güzel ama o kadarda meşakkatli yeri bulmuşsun yine ustam. Rabbim işlerinizi kolaylaştırsın.

Üst Alt