Video olarak attım başka türlü atamadım yorumlarınız nedir acaba

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
ustam bizim coğrafyada mısırlıların betimlemeleri yok dini sembolleri vs
define defin şekillerden biri hayvan figürleri gömme tekniği hayvanın hareket tarzına göredir coğrafyamızda fil yaşasaydı inanın define işareti olurdu
Peki o kayanın timsah olma olasılığı var mı, coğrafyamızda olmayan bir hayvan. Aslında bu tür soruların net cevabı olsa herşey biraz daha kolay olurdu gibime geliyor.

KOMAGENE

Vip Üye
Peki o kayanın timsah olma olasılığı var mı, coğrafyamızda olmayan bir hayvan. Aslında bu tür soruların net cevabı olsa herşey biraz daha kolay olurdu gibime geliyor.
ustam sizin bu konularda hem bilginiz hemde tecrubeniz benden kat kat fazla
önce timsah nerde yaşar hareket tarzı nasıldır
olma olasılığının olmadığını düşünüyorum

tha1453

Kullanıcı
son zamanlarda bu kadar muhteşem bir işaret görmemiştim
giriş zor blok taşlardan
eşkiya işaretidir malı muazzamdır
seni aşar yuvasından çıkıyor tuzaklı + tılsımlıdır girişi ordandır
ama çevresini inceleyelim
not:her gördüğü taşı bir hayvana benzeten o taşa bu taşa inek öküz dana diyen dostlar sözüm size işaret aha böyle olur
eşkiyada olsa taşı benzetir şimdi aramızda kaç kişi buna panda diyebilir
Üstat yani çıkarılması zor mu demek istiyorsun.

HASMİR

Kullanıcı
Değerli ustam kertenkele ile timsah birbirine benzediği için karıştırılıyor.tas ustalarının her yaptığıda birbirinin aynısı olmadığıni da hesaba katarsak.karistirlmasi normal gibi geliyor ustam.İste resimleri yukleyenler bunun farkına varsa sizin dediginiz gibi herşey çok kolay olacak.😉👍

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Değerli ustam kertenkele ile timsah birbirine benzediği için karıştırılıyor.tas ustalarının her yaptığıda birbirinin aynısı olmadığıni da hesaba katarsak.karistirlmasi normal gibi geliyor ustam.İste resimleri yukleyenler bunun farkına varsa sizin dediginiz gibi herşey çok kolay olacak.😉👍
Bu mantıklı, kertenkele olabilir de hangi özelliğinden dolayı kertenkeleyi seçmişler acaba,

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Bu mantıklı, kertenkele olabilir de hangi özelliğinden dolayı kertenkeleyi seçmişler acaba,
Selamün aleyküm
Ustam her hayvanın kendine özgü yasam şekli var kertenkele örneğini ele alirsak kertenkele kaya yariklarinda yaşar etcildir
Timsah olarak ele alırsak şu anda cirafyamizda timsah yok ama ikibin yil önce varmıdır acaba bilemiyorum timsah suda yaşar yuvasi kumluk yerlere yumurta bırakır bildigimiz bu kadar teşekkür ediyorum

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Arkadaşım keske birazda cevreyide video ya alsaydın o dikili tasin etrafında dere ne kadar uzakta çevre olmadan yorum olmaz elbette ustalarimin size soruları olacaktır konunuzu takip edin bilginize teşekkür ediyorum

TRUVA

Admin
Kardeşim orası eşkıya işi. Videonun ilk başlangıcındaki dikili kayanın kendisi bir işaret. Orada kayanın arasından kafasını çıkarmış bir kertenkele var. Solundaki kemer şeklindeki dizili kayaların arkası merkezdir. Kafanın iki tarafındaki uzantılar kertenkelenin ayaklarıdır. Giriş boynunun altındandır . Üstteki kaya alındıktan sonra boynunun altındaki oval oyma gibi kaya alınması gerekiyor .oradan aşağıya ve soldaki sıralı kayaların altına giden bir yol izlemeniz gerekir .derinlik 6-7 m civarından aşağı değildir. Zor bir yerdir fakat devasal para ziynete ulaşırsınız. Burada iyi bir çubuk ustası sana yardımcı olur. Hiç bir şey yoksa bile .Kafanın altından çalışma yaparak gidişat şekline göre kendinize yön vereceksiniz. Soldaki sıralı kemer şeklindeki yere doğru yönleneceksiniz. Çalışma sırasında bunu kendiniz görürsünüz. Burayı ihmal etmeyin. Mükemmel bir şeyler sizi bekliyor. Allah kolaylık versin. Önce test yapın.