yer çevirme... | Define işaretleri ve anlamları

yer çevirme...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
değerli arkadaşlarım,konuyu fazla irdelemeden,malum varlıkların bir çalışma esnasında , sıkıntısına maruz kalmamak için ,alınması gereken emin olduğum bir yöntemi paylaşmak istiyorum.
1- bir miktar tuz ve kül ayrı ayrı alınır.besmele ile kevser suresi 3 kez okunarak karıştırılır.süreyi okurken bir kaba karıştıracağız. poşet veya gazete kağıdı vs olabilir.
2 çalışacağımız alana gittiğimizde ,elimize bir bıçak alarak ,başlayacağımız nokta
yı çalışılacak bir mesafe bırakarak sağ kısmından,elimize alacağımız bir bıçağı ,yerin üzerinde kaldırmadan bir çizgi çizer gibi,sol kısma kadar ağır ağır ,ayetel kürsiyyüyü okuyarak,hilalimsi bir daire çizeceğiz.,yine tekrar ayni işlemi başladığımız kısma doğru tekrarlayazağız.bu şekilde bir sola bir sağa 7 kez yapılmış olacak.
3- çevirme işleminden sonra,hazırladığımız tuzlu külü,3 kez ihlas suresini okuyarak daire içine elimizle serpeceğiz.
bu sayede kendimizi muhafaza altına alacağız. çalışma esnasında asla küfürlü söz kullanılmamalı mümkünse az konuşmaya özen gösterilmeli,ara ara ayetel kürsiyyü okunmalı.
kimse nedenini sormasın,ne alakada demesin,dileyen yapar dileyen yapmaz.aklınıza gelirse çoraplarınızı ters giyin,
bilirsinizki insanklara zarar müslümandan gelmez.yanınızda bir papaz resmi olmasıda bazı durumlarda çok faydalıdır.
ilk yazdığım tarif mutlaka uygulanmalı. uzun gibi görünsede,sureleri bilen için,toplam 10 dakikayı bile almaz.
sağlıcakla selametle.

Son düzenleme:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Cevap: yer çevirme...

Üstadım sizin metod bayağı bi sadeymiş, bu daire kurmanın diğer bazı usulleri var (gerçi ben hiç denemedim) yani uygulayım desen eses mevzû ya zaman kalmaz. Yani düşünün tuzun ince mi kalınmı olmasından bıçağın sapının hangi hayvanın kemiğinden olmasına kadar bir sürü teferruat.
Ya abi bi şey sorabilirmiyim rahmeti dayım anlatmıştı oda eskinin hızlı definecilerindendi, bizim köyde eskiden vatandaşın biri sahipli bir yer için ,artık teferruat tan haberim yok, unmu ne dökmüş sabaha unun üstünde çocuk ayak izi çıkmış, bu akıllıda cinler çocuk kurban istiyor diye az kalsın ufak oğlunu kesecekmiş. Son anda farkedilince engel olunmuş böyle bi şey mümkünmü?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim,benim tarifim,kolay ve profesyonellerin uyguladığı sistem.surelerin manalarını bir okuyunuz. kendinizi ,YÜCE YARADANA reslim ediyorsunuz ve onun güvencesindesiniz.haşa üstünde başka bir güc olabilirmi. yardım istenilecek bir yaradılmışa gerek varmı YARADAN varken.
bildiğin herhangi bir tuz. bıcağın sapının siyah ve hayvana ait olmasını yazanlar var. ama ben uygulamalarda o detaya gerek görülmeden her hangi bir bıcakla yaptıklarını bir çok resmi kazıda bizatihi yaşadım. ama sizler aklınızda bir istifam kalmaması için ,o tür olanları kullanabilirsiniz.
diğer konuya gelince,bazı sahtekarlar kendilerini,bu konularda bilgiç gösterip dediğin tarzda,şüphe duyulan yere kül vs. ektirir,sabah bak üzerinde hangi iz varsa onu...sonrada malı alacaksın gibi aslı olmayan tehlikeli bir yol gösterebilir.aslında ne o yerde mal olduğunu nede sahipli olduğunu bilir. tamamen cahilane ve aptalca bir yoldur. oda birilerinden böyle bir uygulama görmüş körükörüne inanmıştır.hiç bir dayanağıda bir akli mantığıda yoktur.
benimde şahit olmuşluğum vardır.köpek izi çıkınca komşumuza iple köpeğin boyunu ölçtürmüş. bir araştırdım başka temiz insanlarıda kullandığını gördüm. güya üç harfliymiş.
bir gün yakaladım bir kenara çektim.bazı sorular sordum ve neticesinde sahtekarlığını şiddetle yüzüne söyleyerek bir daha bu tarzda insanlara yaklaşımda bulunmayacağına tövbe ettirdikten sonra öyle bıraktım.bir zamanda onu görmememin kendisi için hayırlı olacağınıda ,adının bir yerde geçtiğini duyarsamda iyi olmayacağı izleniminide anlayacağı şekilde vererek. sağlıcakla.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

cinler çocuk kurban istiyor diye az kalsın ufak oğlunu kesecekmiş.

aman ALLAH'ım... komana dostum tüylerim diken diken oldu..!! üç kuruş için bir insan evladını kesermi...
mevlam düşmanımızın dahi başına böyle bir şey getirmesin dayınız mutlaka sağlıklı düşünemeyecek derecede ruhsal problemleri vardı yoksa normal bir insan değil kesmek kendi hayatını dahi evladına feda eder...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

kıymetli hocam değerli paylaşımınız için teşekkür ederim bıçakla çizme işi
aşağıda krokide belirttiğim gibimi olacak saygılar...

TEVFiK

Vip Üye

kıymetli hocam değerli paylaşımınız için teşekkür ederim bıçakla çizme işi
aşağıda krokide belirttiğim gibimi olacak saygılar...

;)
Güzel Paylaşım'larınız için çok teşekkür eder.elinize ve emeğinize sağlık derim.....komana..bu akıllıda cinler çocuk kurban istiyor diye az kalsın ufak oğlunu kesecekmiş. Son anda farkedilince engel olunmuş böyle bi şey mümkünmü?
bende komana ustam gibi....bizim burada olmuş duydum..
burada bir ayak izi çıktığında adamlar görünce bırakıp gitmişler
ve içlerinden biri ise
o köye yakın yerden bir çocuk kandırıp O yere götürüp çocuğun parmağını kesmiş ve 2-3 damla kan akıtınca işlemini gerçekleştiripbaşka bir yere nakledince evin döndüp ailesine müjdeli haber vermekiçin acele eden adam
evindeki kalabalığı farketmiş ve sonunda öğreniyorki kendi oğlunun buynunu cam kesmiş nasıl kesmiş oanda çocuk evin çamına vurup kırılan cam şah damrını rast gelmiş bunu duyan adam ise kafayı yiyip karısıda terk ettiğini duydum.Saygılarımla;)

Son düzenleme:

operatör

Yasaklı
Yasaklı

demirden korkuyor.kül davet tuzda en büyük düşmanı hilal 66 alah a sığınmak . . tuz ,kül ve bıcak..7hilal ve 7 ayetel kürsi.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ustam şimdi kafama takıldı çalışacağımız yerin etrafına daire çizmek demişsin şimdi mağara yada mahzenin girişine yaptık diyelim gişişi açtıktan sonra içeri girmek için o daireden çıkacaz mecbur ee ozaman ne yapacaz bir diğer aklıma takılanda diyelim para dairenin içinde idi aldık o dairenin içinden eninde sonunda çıkacaz ozaman ne olacak bi nevi sahiplenilmiş para aldıktan sonra bunların parasını bize kin gütmeyeceklermi bi yerde puntaya getirmeye çalışmayacaklarmı bu işin devamı nasıl

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Hani insanın aklına gelmiyor değil, Türkiye da kayıp binlerce çocuk var ve halâ bulunamıyor. Malûmunuz son zamanlarda da bu tip vakalar arttı acaba bu işlerle bir bağlantısı (tabi bir kısmının) olabilirmi? Allah muhavaza. Yarabbi aklımıza mukayyet ol nefsimizin tuzaklarından bizleri muhafaza buyur, Amin.

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

SElamun Aleyküm ustalar arkadaşlar.. Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim ve bende bir şey demek isterim.
Sabah ezanından sonra Allah ın izniyle hiç bir şey olmaz.

Allah yardımcımız olsun.