yer çevirme... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

yer çevirme...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: yer çevirme...

muhterem lacivert hocam,mezarda veya m. odası mahzen girişlerinde ,başlayacağımız bir metre çapında bir kısmın sağında başlayarak sola tekrar sağa anladığınız tarzda yapılacak.çizimlerde görüleceği gibi çalışacağımız kısmın zerinden geçmeyeceğiz.o kısım açıkta kalacak. biraz acele çizdim,okul dönemlerinde bile resimleri arkadaşlarına yaptıracak kadarda çizimde kötüyüm. kusura bakmayın.her halde sizin çizimin yanında ana sınıf öğrencisi her halde derler(alkış) buda bir ALLAH vergisi yetenek,dünyaya küsemem ya. sağlıcakla selametle muhterem hocam.

ikizceli

Vip Üye

ustam şimdi kafama takıldı çalışacağımız yerin etrafına daire çizmek demişsin şimdi mağara yada mahzenin girişine yaptık diyelim gişişi açtıktan sonra içeri girmek için o daireden çıkacaz mecbur ee ozaman ne yapacaz bir diğer aklıma takılanda diyelim para dairenin içinde idi aldık o dairenin içinden eninde sonunda çıkacaz ozaman ne olacak bi nevi sahiplenilmiş para aldıktan sonra bunların parasını bize kin gütmeyeceklermi bi yerde puntaya getirmeye çalışmayacaklarmı bu işin devamı nasıl

zebun kardeş,tespit edilen ,çalışma yapacağınız alanın tamamının dışından bir kez yukarda çizmeye çalıştığım gibi.
diğer sorduğundada haklısın,her yerde değil ama bazı durumlarda yaşanması olası.
bu duruma düşmemek için küçük bir miktar içeriye bırakılmasını ,onunla yetineceklerini,yada gideceğiniz mekana, yakınınızdaki ilk akar bir suyun üzerinden geçerek gidilmesi tavsiyesinde bulunabilirim.
mutlaka % 20 de zekat olarak verilmeli. sağlıcakla.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

zebun kardeş,tespit edilen ,çalışma yapacağınız alanın tamamının dışından bir kez yukarda çizmeye çalıştığım gibi.
diğer sorduğundada haklısın,her yerde değil ama bazı durumlarda yaşanması olası.
bu duruma düşmemek için küçük bir miktar içeriye bırakılmasını ,onunla yetineceklerini,yada gideceğiniz mekana, yakınınızdaki ilk akar bir suyun üzerinden geçerek gidilmesi tavsiyesinde bulunabilirim.
mutlaka % 20 de zekat olarak verilmeli. sağlıcakla.

ikizceli ustam yani ben şöyle anladım 20 metrelik bir tünel var devamında mahzen yada oda diyelim toplamda olsun 28 metre bu 28 mt alanın tamamını içine alacak bir daire çizecez öylemi ikincisi akarsuyun üzerinden geçmeyi ise tam anlayamadım sudanmı korkuyolar diyecem ama bunların çoğunlukla bulunduğu yerler akarsu dere yatakları diye biliyorum sudan korksalarda bizler gibi değiller üstünden sıçrarlar bu konuyu biraz açıklarmısın ustam

ikizceli

Vip Üye

20m tünelli bir yer belli insanların veya kurumların işi ancak olabilir.zemin altı oda mezarlarının veya mahzenlerin tamamına yakını daha masum bir uzunluktadır.ama çevirme işlemi tarif ettiğin gibi tamamını kapsamalı.
diğer konuya gelince,bazı konuların bilimsel olarak izahı zordur.benim bütün yorumlarımda emin olmadığım bir detayda yoktur. şöyle kabul edilmesini isterim,
ya emin bir kaynağın tavsiyesi yada uygulamasının görülmesi.
uygulamadada hiç bir zorluk yoktur.mesajı aldığını düşünüyorum.
sağlıcakla sevgiyle.

yörük

Kullanıcı

Dostlar,kendini çevreleyemiyen toprağı veya başka bir şeyi hiç çevreleyemez.
Sen ilk okula bile gitme,yazmadan,okumadan bi haber ol sonrada kalk üniversite imtihanına girmeye yelten.Eh kendini aldatır,tatmin edersin belki.Selamlar.

byroom

Kullanıcı

SElamun Aleyküm ustalar arkadaşlar.. Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim ve bende bir şey demek isterim.
Sabah ezanından sonra Allah ın izniyle hiç bir şey olmaz.

Allah yardımcımız olsun.
YANİ USTAM SABAH NAMAZINDAN AKŞAM NAMAZINA KADAR OLAN KISIMDA YERİ ÇEVİRMEDEN ÇALIŞMAK MÜMKÜNMÜDÜR?

NormiA

Kullanıcı
kafama takıldı saga gittikten sonra sol tarafa gitmeye gerek yok diye biliyorum sadece bir kapı bırakıp bismillah diyerek girilir..hem sag,hem sol okunurmuki benmi yanlış hatırlıyorum acaba:oops:

ikizceli

Vip Üye
kafaya takılacak bir şey yok .hilal düşün. çalışılacak kısım açık bırakılacak. sağdan başlayarak dediğim tarzda bıcak toprağı çizer şekilde okunarak sol kısma ,çalışılacak alanın kenarına kadar,ayni noktadan tekrar sağa başladığımız yere kadar,toplam 7 kez bu işlem tamamlanacak. bir sola bir sağa şeklinde. bıcağıda kaldırmadan.

ASI

Kullanıcı

ustam şimdi kafama takıldı çalışacağımız yerin etrafına daire çizmek demişsin şimdi mağara yada mahzenin girişine yaptık diyelim gişişi açtıktan sonra içeri girmek için o daireden çıkacaz mecbur ee ozaman ne yapacaz bir diğer aklıma takılanda diyelim para dairenin içinde idi aldık o dairenin içinden eninde sonunda çıkacaz ozaman ne olacak bi nevi sahiplenilmiş para aldıktan sonra bunların parasını bize kin gütmeyeceklermi bi yerde puntaya getirmeye çalışmayacaklarmı bu işin devamı nasıl

Üstadım dalga geçtiğimi zannette sakın sadece biraz ortam neşelensin diye yazıyorum.
Yazdığın şey çok mantıklı. Daire içine aldık, malzemeyi çıkardık. Daire içinden çıktıktan sonra yapacağın tek bir şey var. Arkana bakmadan topuklayacan abim.
Saygılarımla

ASI

Kullanıcı
Üstadlar bir abim var. Adam yıllardır kazı işlerine gidiyor diye biliyorum. Adam diyor ki; Cin, horasan hepsi hikaye diyor. Öyle şeyler yok diyor. Eline şişi alıp toprağa vurunca tok tok sesini duyarsan işte orayı kazacaksın diyor.