3 tane tuzaklı kaya ve en solunda küçük taş ile tutturulmuş | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

3 tane tuzaklı kaya ve en solunda küçük taş ile tutturulmuş

Reedmann

Kullanıcı
Örnek çizim Yolum düşerse çekip atayım Tuzak gör bir Girişim üstünde küçük oyma var kanallı Bakınca kaşığa benziyor

Ekli dosyalar

• cikartmalar-spiral-bound-cizgili-defter-sayfa-beyaz-isolated-on._1710634491145.png
    cikartmalar-spiral-bound-cizgili-defter-sayfa-beyaz-isolated-on._1710634491145.png
    323.4 KB · Görüntüleme: 33

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bence ülkemiz de tuzak kelimesi bu işlerde yanlış yerlerde kullanılıyor. Sizin örneginizde biz o taşları ordan alabilirmiyiz ? Cevap: Evet. Ve bu taşlari çıplak gözle ilk bakışta net bir şekilde görebiliyormuyuz ? Cevap: Evet. Sonuç: Baktığınızda gözünüzle ilk bakışta görünen hiçbir unsur tuzak değildir olamaz .. Sizin taşların da tuzakla uzaktan yakından bir alakası yok ... Tuzak nedir ? Cevap: Bakmakla kolay kolay görülemeyen gizli bir şekilde yapılmış olan sürpriz tehlikelerdir. Örnek verir misiniz ? Örnek: odaya girdiniz herşey normalken bir anda tavandan üzerinize kum yığınları boşalması ve odayı ağzına kadar doldurması. Örnek 2: Mahzeni tespit ettiniz ve açtınız karşınıza merdivenler çıktı merdivenlerden inerken merdivenin birinin dönmesi ve sizin ayağınızın kırılması.
Örnek 3: Ağar bir çalışma yaptınız küçük bir koridor ve karşınıza kapı çıktı Kapıyı açmak için bir hamle yapıyorsunuz karşı duvarda tuzaklanmis bir ok sistemi harekete geçiyor ve hedefe saplanıyor.... Bu örneklerin tamamında tuzak dediğimiz şeyin ilk bakışta görülmediği gayet net ortada...
Beni yormadığın için sağol Renksiz mükremin. 🙂

KASKASKASA0

Kullanıcı
başka görüş var olmasına varda
dikkat ettim yorum yapan yönetici değilse fazla dikkate almıyorsun yönetici iyi biliyor diye birşey yok ha bizim yöneticiler iyi biliyormu?
Allah var çok iyi bilen yöneticilerimiz var
normal kullanıcılardan bildiğim öyleleri varki kendi adıma ellerine su dökemem isimleri bende alsın
lafı baya dolandırdım geleyim bana göre olan görüşe
videoyu izledim resimler yanıltıcı
orda tuzak yok gerekde yok tuzağı alanen ve dışarı yapmanın gereğide yok
orda taşları kilit taşı olarak yerleştirmenin amacına bakmak lazım çadırı direk ,tavanı kolon, mabed yada yapıyı sutun tutar
bana göre burda video yanıltmıyorsa o taşlar mağaranın örülü taşlarını tutuyor
Görüşü başım gözüm üstüne bunu kendi yorunlarım ile ve verdiğim cevaplar ile dile getirdim belki başka bir dikkat çeken bir yer olabilir diye söyledim başka bir görüşü olan var mı diye söylediği sözlere dikkat edecem herhangi bir terbiyesizlik yaptıysam özür dilerim

KASKASKASA0

Kullanıcı
dikkat ettim yorum yapan yönetici değilse fazla dikkate almıyorsun yönetici iyi biliyor diye birşey yok ha bizim yöneticiler iyi biliyormu?
normal kullanıcılardan bildiğim öyleleri varki kendi adıma ellerine su dökemem isimleri bende alsın
orda taşları kilit taşı olarak yerleştirmenin amacına bakmak lazım çadırı direk ,tavanı kolon, mabed yada yapıyı sutun tutar

Bu 2 tane oymanın genel maksadını çözemedim o kilit taşlarını yuvarlayınca acaba bu 2 oymanın olduğu kaya çakılı taş olabilir mi altında başka bir oda yani yuvarlasam varsa altında oda yada tünel buraya birşey olur mu ?

Ekli dosyalar

• IMG-20240315-WA0004(1).jpg
    IMG-20240315-WA0004(1).jpg
    607.8 KB · Görüntüleme: 28

KOMAGENE

Vip Üye
Görüşü başım gözüm üstüne bunu kendi yorunlarım ile ve verdiğim cevaplar ile dile getirdim belki başka bir dikkat çeken bir yer olabilir diye söyledim başka bir görüşü olan var mı diye söylediği sözlere dikkat edecem herhangi bir terbiyesizlik yaptıysam özür dilerim
estafrullah @KASKASKASA0 ustam baştacısın
anlatmak istediğim yerin resimlerini videodan alıyorum
1. resim taşlar sol taraftaki ana kayada kolon görevi yapıyor
2. resim sizin parmakla gösterdiğiniz ana kaya taşlar örülmüş gibi

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    138.9 KB · Görüntüleme: 19
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    145.5 KB · Görüntüleme: 21

KOMAGENE

Vip Üye
Bu 2 tane oymanın genel maksadını çözemedim o kilit taşlarını yuvarlayınca acaba bu 2 oymanın olduğu kaya çakılı taş olabilir mi altında başka bir oda yani yuvarlasam varsa altında oda yada tünel buraya birşey olur mu ?
ayrıca bu oyuklar buyukse etrafta mağara var demek küçükse kaya mezarına işaret eder içini temizlemelisiniz

KASKASKASA0

Kullanıcı
estafrullah @KASKASKASA0 ustam baştacısın
anlatmak istediğim yerin resimlerini videodan alıyorum
1. resim taşlar sol taraftaki ana kayada kolon görevi yapıyor
2. resim sizin parmakla gösterdiğiniz ana kaya taşlar örülmüş gibi
Hocam bu zaten örülmüş duvar çekiç ile ses dinlemesi yaptığım zaman baya büyük bir bölümde arkası boş olduğu kendini belli ediyor tahminim örülmüş duvar bu aşşağıdakş oymalarin 1 tanesi yumruk kadar diğeri sağdaki sanki sunu çukurları olur ya toplu ayin yapılan cinsten baya genişçe

KOMAGENE

Vip Üye
Hocam bu zaten örülmüş duvar çekiç ile ses dinlemesi yaptığım zaman baya büyük bir bölümde arkası boş olduğu kendini belli ediyor tahminim örülmüş duvar bu aşşağıdakş oymalarin 1 tanesi yumruk kadar diğeri sağdaki sanki sunu çukurları olur ya toplu ayin yapılan cinsten baya genişçe
o çukurların binlercesini gördüm
bugün müslüman mezarlarında bile o çukurları mermerden yapılan mezarlara koyarlar kuşlar su içsin sevabı ölüye gitsin diye
sunak adı üzerinde ölü için tapınılan yada her neye tapıyorsa onu memnun etmek için birşeylerin sunulduğu yer birşey kesilir kan akıtılır orya meyve konur şarap konur vs.
boyutları değişir ama amaç temelde aynı burda mezar vardır o sunaklar o mezar yada mezarlara hizmet eder mezarlar oyuklara yada sunaklara yakındır bu mezarlar kaya mezarıdır oyuk yumruk kadar ise mezarı topraktadır daha büyükse kayadadır
kayada olanlar dışarda kayanın içi oyulup üzerine lahit konulup gömülmüşde olabilir bir mağaranın içinde taş oyulup konmuşda olabilir
burda mağaradan şüpheleniyorsak mağara izi işareti aramalıyız niş gibi yada örme duvar izi yada taşta renk değişimi o taşlar bilerek orya konmuş oyuklar ve taşların amacı farklı
sonuç bunların ışığında orayı gözlemleyıp ona göre karar vereceksiniz kısmetse gelir hintten yemenden kısmet değilse ne gelir elden

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Sizin yaptığınız herhangi bir terbiyesizlik yok. Öyle düşünmeyin. Aksine makul şekilde sordunuz

TRUVA

Admin
İşaret ettiğim yerin 20m gibi arkada kalan tarafın resmini at. aşağıdan geç yada üstüne çık arka kısmı göreyim. sana güzel bir nokta işaretleriz nasipse.

Ekli dosyalar

• IMG-20240315-WA0002.jpg
    IMG-20240315-WA0002.jpg
    284.4 KB · Görüntüleme: 9