Açık mağara | Define işaretleri ve anlamları

Açık mağara

impossibleman

Kullanıcı
Selamün aleyküm ustalarım. Malum gezemiyoruz bu aralar o yüzden bölgemi tanıtma imkanı bulamıyorum pek. Bir arkadaşımın gönderdiği resimlere araştırma amaçlı yorum yapabilirmisiniz. Benim ilgimi çeken yerler acaba sizinde dikkatinizi çekecekmi. Şimdiden Teşekkür ederim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: Açık mağara

muhterem kardeşim,bana göre çalışma yapılmış bir yerde vakti zay etmekten, bakir bir yer olsunda bulgusu ne olursa olsun tercih edilmeli,tavsiyesinde bulunmak istiyorum.
el değmemiş bir mağarada ,girişinde veya içinde bir figür net olarak görülürse ,o değerlendirilmeli. takdir sizlerindir. sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

A21MEDLi

Admin

bence bu sıra kayalıkta açılmış olduğu gibi kapalısıda olabilir...
bazen bu tür açık mağara nişane olarak kullanılmışlar.
-kapının kayasında insan kafası sülieti var..
-içerideki kayada oksit patlamasına benzer oluşum görünüyor.

Son düzenleme:

impossibleman

Kullanıcı

Teşekkür ederim ustalarım. A21MEDLİ ustam benide o oksitlenme ve çevrede burayla aynı sırada benzer yerlerin olması kapalı mağaramı aramak gerektiğini düşündürdü. Kapıdaki İnsan figürümü yoksa Ayı oturur vaziyettemi tam benzetemedim. O yüzden açtım konuyu. Ayı oturur vaziyette ve girişe bakıyor gibi. Başka ilgi çekecek yer varmı acaba.
Açılmış yerlerin öğretici olması dolayısıyla paylaşım amaçlı olarak devam edelim İkizceli ustam. Bilmediğim yorumlarıda öğreniyorum bu sayede. Özellikle sizin Mağara, mahsen ve kaya mezarlarındaki engin bilgileriniz bizlere çok şey öğretiyor. Tüm ustalarımızın yeri doldurulamaz.

ASİAVCI

Kullanıcı

fotoda tarih yazan yerden itibaren temizleyin kayadaki işçiliği göreceksiniz

impossibleman

Kullanıcı

Açık mağaranın yakınında diğer sıra kayalık yerin resmi A21MEDLİ ustam. Tamda tahmin ettiğiniz gibi.
Benzer özellikleri dik ve inmesi zor bir yer, ayrıca mağaranın önünde düzlük var bu 2. resimdede aşağı indiğimizde düzlüğe iniyoruz. Mağara girişinin üstünde tuzak gibi koyma taş var az kaldı düşecek gibi duruyor. Bu 2. resimdede yukardaki taş düşecek gibi. Arkadaş buraya inmiş ama açılacak bir kapı farkedememiş. Resim çekemedim dedi en yakın zamanda istiyorum buranın fotosunuda. Birde birşeyler saklanmak istenmiş gib sarmaşık var 2. resimlerde. Burada başka yerde böyle sarmaşık görmemiş arkadaşım :) Şüphelendirdi şahsen beni. Saygılarımla.

cantar

Vip Üye

bakan yüz baktığı yer ve içerideki mavi mor renkli oksidasyon ilgi çekici iyi bir temizlik şart bayram temizliğimi bahar temizliğimi karar sizin