Ağaya Küs Olanlar Derneği | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Ağaya Küs Olanlar Derneği

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Bana bakın
Bana ne derseniz deyin
Paspas bile yapın
Emmee
Tevfik abeme laf söylemeyin
Benim Yeminimi Bozdurmayın
U lee e e nn

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bütün geçmişlerimize mevlam rahmet eylesin sevgili peygamberimizin s.a.s. şefaatine mazhar eylesin inşAllah...
ikizceliyi bilmem ama benim dedem bayağı mal saklamış bu işlere başlama nedenimdir ama nasipten başkası olmuyor.
Dedelerimin dedesi mısırın kenan vilayetinden erzincana dönüş yapıyor ve talebesi olduğu Muhammed sami hazretlerinin tavsiyesiyle (adımı ondan almaktayım) magos isminde bir rumun topraklarını alıyor ve yerleşiyorlar magos ismi ile anılan köy sonraları mığısı ismine dönüşüyor dedelerim kardeşler her ikiside imamlardı ben sadece anne dedemi hayal meyal hatırlarım baba dedemi hiç görmedim imamlığın ötesinde tüccarlık yaparmış büyük annemin söylemesine göre iki heybe dolusu osmanlı lirası bahçede saklı olduğunu ayrıca dayım bir teneke dolusu altının ağzını lehimle kapatırken gördüğünü anlatırdı babamla amcam 1939 depreminde yıkılan evlerinin enkazını biraz kazmak istiyorlar medet umdukları zatı muhterem şurada şurayı kazın kazıyorlar cinler buraya getirdi burayı kazın diye birkaç yer gösteriyor sonuç alamayınca öylece kalıyor ben babamla bu mevzuları konuşacak çağa erişemedim babam ben 12 yaşındaydım vefat etti biraz mevzulardan haberimiz olunca oralar enkaz yıkıntısı ayırımlı bir ***** bulalımda arama yapalım derken yan tarafta evleri olan komşular çevrede düzenleme yapmışlar ağaçlandırma çalışmaları yapmışlar ve şimdi zenginlikleri dilleri destan belki birşeyler kalmış olabilir ama bir türlü içimden gelmiyor gidip araştırma yapmak ne köy kaldı elimizde ne mal hayırlısı diyelim...
"Muhammed Sami hz. İsmimi ondan almışım."
Gönlüme gelen doğruymuş hocam. Muhabbetim bir kat daha arttı, Allah mübarek eylesin.
0919375e4b38985299fd42a8b7474da1.jpg

Pir-i Sami Erzincani Türbesi Erzincan
Komana ve Komana 2

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
ALLAH cc. razı olsun sevgili dostum bu fakir onların yolunun tozu olamaz,,,
“Yok ayrı gayrı evliya yollarının hak cümlesi,
Hem Halveti, hem Celveti, hem Kadiri, Hem Nakşiyem.”
Mevlam büyüklerimizin yolunda gidenlere hayırlar versin feyz ve bereketinden nasiplendirsin inşAllah...

karanar

Kullanıcı
ALLAH cc. razı olsun sevgili dostum bu fakir onların yolunun tozu olamaz,,,
“Yok ayrı gayrı evliya yollarının hak cümlesi,
Hem Halveti, hem Celveti, hem Kadiri, Hem Nakşiyem.”
Mevlam büyüklerimizin yolunda gidenlere hayırlar versin feyz ve bereketinden nasiplendirsin inşAllah...

bir koltukta tek karpuz olur ustaaa :)

star21

Kullanıcı
uleyn ben yokken arkamdan gizlice birde dernek açmışsınız hee...sizler benim her daim iki taraftada can dostlarımsınız..sizleri seviyorum..