akrep işareti

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Oklit bu resimde yönleri işaretlesen iyi olur .mesela sağdaki iki ayak yönü güneymi?
Ustam arkadaşın dediğine göre yaklaşık çünkü işareti ben görmedim yerine gidecegim arazide su an kar var kar kaktigi zaman sizlere bol bol bolgeden fotoraflama yapacağım bölge bana biraz uzak onun için her bir yeri geniş açılı fotoğrafını çekerim batı yönünde eski ucuk degirmen kalıntısı varmis yaklasik yüz metre gibi tam nedir bilmiyorum gittigimde degurmeni ve su arki var ise onuda adımlarım size fazla bir bilgi vereniyirum farkındayım dediklerini yazmaya çalışıyorum teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231129-014830~3.png
    Screenshot_20231129-014830~3.png
    688.2 KB · Görüntüleme: 11

Kafkaslı

Vip Üye
Akrepin sembolik anlamları, tutku, kontrol, ölüm ve cinsiyettir. Akrep ayrıca bir geçiş, korunma, ihanet ve yalnız olmanın sembolü olarak kabul edilir.

Farklı kültürler, akrepe çeşitli anlamlar atfediyorlar. Greko-Romen mitolojisinde, Orion'un ayağını sokan ve onu öldüren bir akreple ilişkilendirilen ölüm sembolüdür. Eski Mısırlılar akrepin bir aldatmaca olduğunu düşünmüş ve muskalar akrep şeklinde korunma sembolleri olarak ve kötülüklerle savaşmak için yapılmışlardı. Samiriye'de akrep güneşe bağlanır ve akrep-erkekler antik yazılarda aydınlanma ve zevk için kutsal geçitlerin koruyucusu olarak tasvir edilir

Sayilsal değeri 9 hafr olarak M işaret olarak t dir kaynak olarak remzi kuzuoglu tarih kitabindan faydalana bilirsiniz

TRUVA

Admin
Ustam arkadaşın dediğine göre yaklaşık çünkü işareti ben görmedim yerine gidecegim arazide su an kar var kar kaktigi zaman sizlere bol bol bolgeden fotoraflama yapacağım bölge bana biraz uzak onun için her bir yeri geniş açılı fotoğrafını çekerim batı yönünde eski ucuk degirmen kalıntısı varmis yaklasik yüz metre gibi tam nedir bilmiyorum gittigimde degurmeni ve su arki var ise onuda adımlarım size fazla bir bilgi vereniyirum farkındayım dediklerini yazmaya çalışıyorum teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum
Yön tam değil biraz kayma var gibi. Üstüne pusula koyup net yönlerini işaretlemek lazım.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Yön tam değil biraz kayma var gibi. Üstüne pusula koyup net yönlerini işaretlemek lazım.
Ustam işaret yok kırılmış nasıl olacak belki şöyle yapabiliriz bir kağıt üzerine bu akrep işareti çizilip o say kaya üzerine konulup ha ne kadar benzer ne kadar yerine oturur bilemem gören arkadaş a kalmış sonra @Roni ustam gece saatlerinde yildizlara bakarak yön veren yildiz bu yıldız hangi mevsime göre nasil olucak bu akrep işi bildimiz işaretleme sistemine ne kadar uyacak bilmiyorum
Hakkimizda hayirlisi mekan icinde örnek olacak inşaallah

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam işaret yok kırılmış nasıl olacak belki şöyle yapabiliriz bir kağıt üzerine bu akrep işareti çizilip o say kaya üzerine konulup ha ne kadar benzer ne kadar yerine oturur bilemem gören arkadaş a kalmış sonra @Roni ustam gece saatlerinde yildizlara bakarak yön veren yildiz bu yıldız hangi mevsime göre nasil olucak bu akrep işi bildimiz işaretleme sistemine ne kadar uyacak bilmiyorum
Hakkimizda hayirlisi mekan icinde örnek olacak inşaallah
O iş biraz zor. Kuyruklu yıldız akrep pozisyonuna denk geldiği an kutup yıldızının yönüne bakılır. Yıldız konusunda bende çok zorlanıyorum. Bunu anlamak için gündüz keşfettiğim alana gece gitmediğim neredeyse hiç olmamıştır. Bu konuda her ne kadar kendimce hesap yapsamda asliyette zayıf kalıyorum. Daha anlaşılır bir yolu olmalı ama ne önemli olan o. 🙂

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
O iş biraz zor. Kuyruklu yıldız akrep pozisyonuna denk geldiği an kutup yıldızının yönüne bakılır. Yıldız konusunda bende çok zorlanıyorum. Bunu anlamak için gündüz keşfettiğim alana gece gitmediğim neredeyse hiç olmamıştır. Bu konuda her ne kadar kendimce hesap yapsamda asliyette zayıf kalıyorum. Daha anlaşılır bir yolu olmalı ama ne önemli olan o. 🙂
Ustam bu kuyruklu yıldız hakkında biraz araştırma yaptim 50bin yılda güneş etrafinda ancak dönebiliyor Muş sonra diger kuyruklu yıldızlarda varmis onlarda ışıkları soluk oldugudan dolayi gözle gözükmüyorlarmis ancak teleskop ile gözükuyorlarmis @Roni ustam hally kuyrukluyıldızi 2 Haziran 2024 de dünyaya çok yaklaşacakmis dahada eklemek istedigim akrepler kışın gözükmez çoğunlukla yazin taslarin altinda serin ve rutubetli olan yerlerde olurlar bölgemizdeki akrepler hep dört boğumlu dur bu etken olurmu isaret e yildiz hesabi beni aşıyor ustam saat dilimi coban yıldızı ilginiz ve verdiginiz bilgilerden dolayida çok teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
oklit gurban oraya git karlıda olsa çevre resimlerini çek genellikle güney ve g.batı ve batı taraflarının resimleri lazım güney tarafın 50 m. batı ve g. batı tarafın 50.60 m. görüntüleri lazım bazı şeyler sorsam cevap veremessin gitmediğin için git bak birde unutmadan o kayanın çevresindeki kayaları iyice kontrol et hilal veya u şeklinde bir işaret varmı iyice kontrol et sana yer tarif edecem orda iki ayrı hedefin var duruyorsa dönem soygunu yemediyse seni ihya eder bulabilirsen 🤔 ;)

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
oklit gurban oraya git karlıda olsa çevre resimlerini çek genellikle güney ve g.batı ve batı taraflarının resimleri lazım güney tarafın 50 m. batı ve g. batı tarafın 50.60 m. görüntüleri lazım bazı şeyler sorsam cevap veremessin gitmediğin için git bak birde unutmadan o kayanın çevresindeki kayaları iyice kontrol et hilal veya u şeklinde bir işaret varmı iyice kontrol et sana yer tarif edecem orda iki ayrı hedefin var duruyorsa dönem soygunu yemediyse seni ihya eder bulabilirsen 🤔 ;)
Valla @OKLiT senin yerinde olsam @ GÜLBAHÇELi ustama uyup asla gitmezdim. Bak şimdi sen gideceksin o zaten kokuyu aldı birkere. Sen ihya olacağını mı sanıyorsun. 99 kiloyu o alacak geri kalan 1 kilocuk sana kalacak onuda zekattır paycıdır derken sana 30-40 gram anca kalacak. Bence iyi düşün sonra demedi deme bak 😂😂🙈🙈

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Valla @OKLiT senin yerinde olsam @ GÜLBAHÇELi ustama uyup asla gitmezdim. Bak şimdi sen gideceksin o zaten kokuyu aldı birkere. Sen ihya olacağını mı sanıyorsun. 99 kiloyu o alacak geri kalan 1 kilocuk sana kalacak onuda zekattır paycıdır derken sana 30-40 gram anca kalacak. Bence iyi düşün sonra demedi deme bak 😂😂🙈🙈
@Roni ustam sizin söyleminizden şöyle bir anlammi çıkıyor sanki bu akrebin 100 kilo malımı var diyon o zaman oylemi anliyoruz o zaman ben şu astirimo uzay yıldız larami calisim yoksa @GÜLBAHÇELi ustamin güney guney bati yonlerinin fotoğraf işine soyunacagiz bu gidişle hafta sonu belli olur biraz daha yikdizlara baktim ama hadi hayırlısı yeterki bulalım ozaman eşit pay ederiz ustam bir siye bir bize hesabı ile

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231129-230904~2.png
    Screenshot_20231129-230904~2.png
    263.9 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_20231129-231013~2.png
    Screenshot_20231129-231013~2.png
    327.9 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20231129-231133~2.png
    Screenshot_20231129-231133~2.png
    469.2 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20231024-213220~2.png
    Screenshot_20231024-213220~2.png
    759.2 KB · Görüntüleme: 7

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni ustam sizin söyleminizden şöyle bir anlammi çıkıyor sanki bu akrebin 100 kilo malımı var diyon o zaman oylemi anliyoruz o zaman ben şu astirimo uzay yıldız larami calisim yoksa @GÜLBAHÇELi ustamin güney guney bati yonlerinin fotoğraf işine soyunacagiz bu gidişle hafta sonu belli olur biraz daha yikdizlara baktim ama hadi hayırlısı yeterki bulalım ozaman eşit pay ederiz ustam bir siye bir bize hesabı ile
Valla ben bişey demiyorum. Onu bunuda bilmem. Sadece @GÜLBAHÇELi ustamla sağlam pazarlık yap. 😂😂