akrep işareti | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

akrep işareti

TRUVA

Admin
Bu akrep isaretinde uc hedef nokta olmasi lazim. @Roni ustanın bahsettiği yıldız sisteminin kadimler grubu sistemi ile alakası varmıdır. Bunu merak ettim

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu akrep isaretinde uc hedef nokta olmasi lazim. @Roni ustanın bahsettiği yıldız sisteminin kadimler grubu sistemi ile alakası varmıdır. Bunu merak ettim
Kadimler derken tam olarak neyi kastettin ustam biraz açarsan ona göre açıklamasını yapayım. Tahmin ettiğim şey mi değil mi emin olamadım. :)

TRUVA

Admin
Kadinler derken tam olarak neyi kastettin ustam biraz açarsan ona göre açıklamasını yapayım. Tahmin ettiğim şey mi değil mi emin olamadım. :)
Usdat kadimler grubu derken resmi yanımda değil şuan bilgisayara geçince atarim. Bu giza piramitleri ve yıldızlarla alakalı kullandıkları bir sistem

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Usdat kadimler grubu derken resmi yanımda değil şuan bilgisayara geçince atarim. Bu giza piramitleri ve yıldızlarla alakalı kullandıkları bir sistem

Çakralı taş ve metalden yapılmış bir sistem mi? Şayet bahsettiğin buysa evet onla alakalı. Bununla hangi yıldızın görünmesine ne kadar süre kaldığı var olan yıldızın kaybolma süresini ve bu yıldızlar arası mesafe ile ivme itme kaldırma kuvveti hesabını yaparlar. Bahsettiğin buysa doğru teşhis yapmışsın ustam.

TRUVA

Admin
Çakralı taş ve metalden yapılmış bir sistem mi? Şayet bahsettiğin buysa evet onla alakalı. Bununla hangi yıldızın görünmesine ne kadar süre kaldığı var olan yıldızın kaybolma süresini ve bu yıldızlar arası mesafe ile ivme itme kaldırma kuvveti hesabını yaparlar. Bahsettiğin buysa doğru teşhis yapmışsın ustam.
Aynen öyle. Benim bildiğim iki türlü şekli var.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Aynen öyle. Benim bildiğim iki türlü şekli var.
Bu doğru bir yöntem ama kullanımı hakkında şuan için iyi bir bilgiye sahip değilim. Tam hakim değilim. Sadece yıldızları kısmen hesaplayabiliyorum. Bu da çok yorucu. Bahsettiğin sistem mısır da tezgahlarda dahi satılıyor ama kullanmasını bilmedikten sonra bana ne fayda. :) yanlız eğitim sistemine muhakkak girilmesi gereken bir bölüm diye düşünüyorum. Düşünsenize Fizik Astronomi ve Matematik bir anda işliyor. Muazzam bence.

TRUVA

Admin
Bu doğru bir yöntem ama kullanımı hakkında şuan için iyi bir bilgiye sahip değilim. Tam hakim değilim. Sadece yıldızları kısmen hesaplayabiliyorum. Bu da çok yorucu. Bahsettiğin sistem mısır da tezgahlarda dahi satılıyor ama kullanmasını bilmedikten sonra bana ne fayda. :) yanlız eğitim sistemine muhakkak girilmesi gereken bir bölüm diye düşünüyorum. Düşünsenize Fizik Astronomi ve Matematik bir anda işliyor. Muazzam bence
Medli ustanın bu konuda bilgisi olduğunu biliyorum. Fakat oda rahatsız.

Kader25

Admin
@Roni ustam sizin söyleminizden şöyle bir anlammi çıkıyor sanki bu akrebin 100 kilo malımı var diyon o zaman oylemi anliyoruz o zaman ben şu astirimo uzay yıldız larami calisim yoksa @GÜLBAHÇELi ustamin güney guney bati yonlerinin fotoğraf işine soyunacagiz bu gidişle hafta sonu belli olur biraz daha yikdizlara baktim ama hadi hayırlısı yeterki bulalım ozaman eşit pay ederiz ustam bir siye bir bize hesabı ile
100 kilo sarı benim işim.
Lütfen alanıma girmeyiniz ustam 🤣🤣🤣

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
oklite kimdedi git böyle zor işaret bul diye şimdi uğraşsın dursun astronomi mi öğrenir kar kış demeden arazide işaret bulacam diye titrermi o artık onun işi yanına çaydanlığı alıp araziye öyle gitsin ya deyilse dağda buz adam olur 😁:D;)
Evet @GÜLBAHÇELi gurban şimdi akrep in yönler kısmına gelince batı kısmında hic bir emare yok ama güneyde yani kafası istikametinde bizim meşhur sığır kuyruğu ciceklerimize denk geldim

Ekli dosyalar

• IMG_20231211_133458.jpg
    IMG_20231211_133458.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 10