Alan Tarama Cihazı Değerli Sinyali Yardım | Define işaretleri ve anlamları

Alan Tarama Cihazı Değerli Sinyali Yardım

göktürk54

Kullanıcı
Değerli arkadaşlar belli naşlı işaretlerden yola çıkarak bi arkadaştan alan tarama cihazı aldım golden dream markalı cihaz değerli sinyali verdi tahmin ettiğim bölgede bikaç farklı açı ve mesafelerden denemem aynı sonucu verdi ısrarla değerli var diyor sizden isteğim bu cihazlara güvenmelimiyim veya bu cihazı kullanan arkadaşlar varsa yorumuzu bekliyorum

feltom

Kullanıcı
Yasaklı
kardeş makina vur derinkafa ile sonra ayırtır değerliğse ona göre işlem yap

sekerefe

Kullanıcı
Değerli arkadaşlar belli naşlı işaretlerden yola çıkarak bi arkadaştan alan tarama cihazı aldım golden dream markalı cihaz değerli sinyali verdi tahmin ettiğim bölgede bikaç farklı açı ve mesafelerden denemem aynı sonucu verdi ısrarla değerli var diyor sizden isteğim bu cihazlara güvenmelimiyim veya bu cihazı kullanan arkadaşlar varsa yorumuzu bekliyorum

Sonuç ne oldu dediğiniz alan tarama iyi mi tavsiye edermisiniz

ersan

Admin
Ustam cok basit bir yuntem tarif edecem dene .
Kesin sonuncu bilecen
Cekim aldin yere buyle karbondan siyah filtreler var ya hava temizlwyici filtrelerden 10 cm toparlak kes .
Cekim aldin noktanin uzerine koy yere sonra 2 co sefer yine cubuk tut .
Eyer orda mineral yuzeyde yakin cupluk varsa artik oraya cubuk cekmez cekim gider .
Eyer ordaki cekim sinyali 1-2 mt etrafta deyistiyse demeki ordaki sinyal metaldir.
Buyle internete cok gezen sahte sahte cubuk ustalar var calismaya cubuklara kucak dolusu para isteniyor ustalar bu basetim testi cubu alinca denedin dunyada cok az cubuk vardir bu testi gecen eyer bu testi gecerse demeki o cubuk hakikaten calisiyor bu bir cubu usta tavsiyesi ustalar.

Kader25

Admin
Piyasada yalin cubuk-rulmanli cubuk-frekansli cubuk kisaca ne kadar cubuk cesidi varsa parayla alinacak seviyede degildir. Bunlara para vermek asla uygun degildir. Cubuk kullanmak isteyen kendi cubugunu kendi yapmalidir. 10 lira maliyeti olan cubugu 100-200 liraya satan, daha yuksek fiyatlara satan cok fazla edepsiz, ahlaksiz saticilar mevcuttur. Uzak durmak gerekir.
Kardasim,
Ben 20 senedir kullaniciyim, isi cozemedim hala. %100 tespit yapmanin imkani yok. Bosuna cubukculara para kaptirmayin, ozellille cubuk ile elektronik bir kutu yanyana beraberce kullaniliyorsa, seytandan kacar gibi kacin. Sudan başka birseye tepki vermez.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Kardasim,
Ben 20 senedir kullaniciyim, isi cozemedim hala. %100 tespit yapmanin imkani yok. Bosuna cubukculara para kaptirmayin, ozellille cubuk ile elektronik bir kutu yanyana beraberce kullaniliyorsa, seytandan kacar gibi kacin. Sudan başka birseye tepki vermez.
Ustam sana zahmet
Bu konuyu biraz daha açar mısın

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Kader ustamın yazdığından ben şunu çıkardım. Elektronik devreyle sizde var olan çubuk kullanma yeteneğini artıramaz ve belki azaltabilirsiniz. Alan tarama cihazlarına benim de güvenim yok açıkçası. Eğer boşluğu tespit ettiyseniz teknolojiye başvurun. Yani dedektör, kamera gibi.

Kader25

Admin
Ustam sana zahmet
Bu konuyu biraz daha açar mısın

Kiymetli Ustam,
L cubuklara baglanan cihazlari kastettim.
Bazilarinda sadece frekans ayarlari dugmesi ve uzerinde altin, gumus ve su yazilarinin altina yada ustune konmus renkli ledler var. Bazilarunda da bunlara ilaveten numune koyma yeri de var. Buraya hangi metali kotsan onu arar diyorlar kataloglarina da yazmislar.
Bu sistemle kullaninlan tek cubuk da var Lancher anteni olarak aklimda kalmis ismi.
Bunlarin hicbirisinin arazide ise yaramadigini net olarak gorduk ve tecrube ettik. Sadece su bulmada iyiler, hakkini verelim. En guzel suyu tespit ediyor.

Bu vese ile cok yerde sordugum bir soru var burada da sorayim.
Ben şunu iddia ediyorum:
AYİRİMLİ MODDA dedektorler dahi altini tespit edemiyor, yaninda baska metal yoksa. Ayirimsiz modda arasira tespit ettigi oluyor, bazi yan etkenlerden dolayi. Dedektorle ayitimli modda altin bulan var mi sitemizin uyeleri arasinda?

Yalin cubuk altin tespiti harici bu elektronik kutusu olan tum sistemlerden daha iyidir. Daha guzel tespit yapmaktadir. Bu nedenle bu tur cihazlari almak akil işi degildir.
Hangi dedektor firmasi boyle bir urun cikarmis, ben o firmaya itimat etmiyorum. Hayaller uzerine dizayn edilmis, ise yaramayan cihazlardir.
Sitelerine girip aciklamalari okuyunca Mala ya dahi ihtiyac yok sanirsiniz, oyle teknik bulten hazirlamislarki. 1 km.den tespit edene bile rastladim. Ve bu cihazi ortalama 3000 loraya satiyorlar. Gonulleri cok zengin. Allahtan korkun, ne yapsalar 60-70 metreyi gecmez sinyal. Altini tespit etmesine zaten imkan yok. Zira HANGİ CUBUK OLURSA OLSUN ALTİN SİNYALİ VERDİGİ YER 20 METRE KAZİLSA ASLA ALTİN cikmaz. Zira 300-500 sene once saklanan yerin bir metre ve daha derinlerine saklanan altinin uzerinden gecildiginde cubuk asla altin isaretini vermez, cubukcu uzerinden yurur gider. Cubugun arazide altin isareti verdigi heryerde mineral vardir. Aslinda kafasi calisan cubukcu icin bu da bir avantaj sağlar, tespite faydasi olur.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Kiymetli Ustam,
L cubuklara baglanan cihazlari kastettim.
Bazilarinda sadece frekans ayarlari dugmesi ve uzerinde altin, gumus ve su yazilarinin altina yada ustune konmus renkli ledler var. Bazilarunda da bunlara ilaveten numune koyma yeri de var. Buraya hangi metali kotsan onu arar diyorlar kataloglarina da yazmislar.
Bu sistemle kullaninlan tek cubuk da var Lancher anteni olarak aklimda kalmis ismi.
Bunlarin hicbirisinin arazide ise yaramadigini net olarak gorduk ve tecrube ettik. Sadece su bulmada iyiler, hakkini verelim. En guzel suyu tespit ediyor.

Bu vese ile cok yerde sordugum bir soru var burada da sorayim.
Ben şunu iddia ediyorum:
AYİRİMLİ MODDA dedektorler dahi altini tespit edemiyor, yaninda baska metal yoksa. Ayirimsiz modda arasira tespit ettigi oluyor, bazi yan etkenlerden dolayi. Dedektorle ayitimli modda altin bulan var mi sitemizin uyeleri arasinda?

Yalin cubuk altin tespiti harici bu elektronik kutusu olan tum sistemlerden daha iyidir. Daha guzel tespit yapmaktadir. Bu nedenle bu tur cihazlari almak akil işi degildir.
Hangi dedektor firmasi boyle bir urun cikarmis, ben o firmaya itimat etmiyorum. Hayaller uzerine dizayn edilmis, ise yaramayan cihazlardir.
Sitelerine girip aciklamalari okuyunca Mala ya dahi ihtiyac yok sanirsiniz, oyle teknik bulten hazirlamislarki. 1 km.den tespit edene bile rastladim. Ve bu cihazi ortalama 3000 loraya satiyorlar. Gonulleri cok zengin. Allahtan korkun, ne yapsalar 60-70 metreyi gecmez sinyal. Altini tespit etmesine zaten imkan yok. Zira HANGİ CUBUK OLURSA OLSUN ALTİN SİNYALİ VERDİGİ YER 20 METRE KAZİLSA ASLA ALTİN cikmaz. Zira 300-500 sene once saklanan yerin bir metre ve daha derinlerine saklanan altinin uzerinden gecildiginde cubuk asla altin isaretini vermez, cubukcu uzerinden yurur gider. Cubugun arazide altin isareti verdigi heryerde mineral vardir. Aslinda kafasi calisan cubukcu icin bu da bir avantaj sağlar, tespite faydasi olur.
Değerli ustam
Bilgi için çok sağ ol
Tamamen aynı fikirdeyiz

Arkadaşım böyle bir cihazı
Mühendis arkadaşı ile yaptı
Yıllardır geliştirmek için uğraşıp durur
Belki 3~4 ev parası harcadı
Ama
Dediğin gibi
Bol bol su buluyor
Hatta hiç yanılmıyor
Gömü konusunda bir gerçekliğini görmedik