Allah’in Dilediği Insana Lutuf Ettiği Bir Meziyet “arama-bulma” | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Allah’in Dilediği Insana Lutuf Ettiği Bir Meziyet “arama-bulma”

Warning

Kullanıcı
Üstadım eline yüreğine sağlık oldukça hoş bir yazı dizisi ve aydınlatıcı bölümler var.
(Allah1 c.c) c.c. razı olsun teşekkürlerimi sunuyorum.

bornovalı

USTA
Super Moderatör
Komut vererek arama-bulma :

Batı toplumunda çok yaygın olarak kullanılır. Bu yöntemiuygulayanlar için, arama-bulma da kullandığı cismin pek bir önemi yoktur. Her türlü cismi kullanırlar. Şarlatanları hariç, genelde de başarılı olurlar.

Kişi her hangi bir yerde durur. Elindeki cisme, aradığı her ne ise onun ismini söyleyerek hangi yönde olduğunu sorar. Elindeki cismin gösterdiği yönde aramaya başlar. Bulduğunda ise, tekrar komut vererek derinliği - yoğunluğunu veya miktarı hakkında fikir beyan eder. Arama-bulma da kullanılan(ağaç-metal-plastik) tüm cisimler için geçerlidir.....
bunu okuduktan sonra bi deneme yatım acaba öyle bişey var mı diye yada bana öyle geliyo şimdi ilk önce bildiğim yerlerde denedem bi mağaraya gittim bunun karsısında biyer daha var mağara açıklar ikiside hayvan falan barındırıyo bazen çobanlar buralarda birinin boyutu büyük biri az daha ufak ufak olanın içine bi altın koydum bide tam karşımda yer altı suyu var nerden biliyorum tarla bizim zondaj vurdurmustuk neyse çubukları aldım elime normalde boşluğa geldiğimde çubuklar bende sağa sola açılırdı denemek istedim tam ortaya biyere dikildim ilkten komik geldide sonradan şüpheye düştüm ilk önce komut olarak büyük mağara ne taraafta dedim sabitim ama büyük olan tarafa döndü çubuklar sonra küçük olan ne tarafda dedim o yöne döndüler daha sonra suyu sordum suya döndüler benim koyduğum altın ne tarafta dedim koyduğum tarafa döndüler daha sonra altını koyduğum yere yürüdüm tam üzerine geldiğim zaman dedim ki üzerine geldiğimde çarpı şeklini alın dedim tam üzerine geldiğimde aynende öyle oldu altının üzerinde iken çarpı halinde iken çubuklar büyük mağaraya gidelim dedim çarpı anında bozuldu o yöne doğuldular döndüm tekrar sordum deneme amaçlı ilgimi çekti eğer doğru yönde isem sol çubuk ileri baksın sağ çubuk sola tam dönsün dedim aynı andada tepkiyi aldım tekrar dedim doğru yön iste sağa sola acılın dedim aynende oldu şimdi bilmediğim biyerde deneme fırsatım olmadı ilk fırsatta bunu deneyecem bizim buralarda höyük çoktur ama girişini bilen yoktur dedim gideyim bide oraya bula bilecekmiyim en büyük olanına gittim basladım komuta burda bi tünel varsa ne tarafta diye sordum soruncaya kadarda hiç bi tepki almadım tabi ki en tepede durmustum inşaatçıyım benişten çıkınca denedim bunu metre falan vardı yanımda tünel diye gösterdiği yanlara doğru gittim sağa ve sola tünelin duvaına geldiğimde çarpı işareti ile göster dedim ilk noktayı buldum sonra bozmadan karşı duvara geldiğimde çarpı yap dedim öyle oldu ölçüm yaptım metre ile 180 falan geliyodu gemişlik bu bu şekilde kuzey doğuya doğru inmeye basladım tabi aralarda yine yanlardan ölçüm yaptım aynı ölçü bu şekilde adım olarak söylicem 240 adım indim bitti sandım daha sonra kapı burasımı dedim çubuklar tam sağa döndüler burdanda bi 150 adım kadar yürüdüm ozamana kadar hiç dikkatimi çekmemişti orası bi kaya daha önce yoktuda orda iyi hatırlıyorum toprak altındaymıs tam bu noktanın 20 veya 30 metre assağısındada bi dere var ALLA HIN bereketi bu sene fazla oldu sel geldi hep buralardan sel üzerindeki toprakı almıs kaya kesin olduğu belli oluyo ama sadece üsttarafı açık kayanın kesinleri arasını ölçtüm 190 geliyo çok dikkatimi çekti tabi sit alanı diye bişey yapamıyom açıp emin olamadımda fırsat bulunca araziye çıkacam sırf acaba doğrumu bu olabilirmi diye bakmak için biyeri deneyecem bakalım ne olacak gerçekten böyle bişeyi bilmiyodum

S.A.
Merhaba Emrah43 kardeşim.
Makalede de belirtiğim gibi batı toplumunda çok yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Ülkemizde de uygulayıcıları vardır. Bu konuda sitemizde bir ustamızın uygulamalı olarak anlattığı bir video da var. Arzu ederseniz onu da seyredebilir, konu hakkında yapılmış yorumları okuyabilirsiniz. Sözlerinizden anladığım kadarıyla bunu bildiğiniz bir yerde uygulamaya çalışmış, sizin komutunuzla çubukların hareket etmesi sizi epey bir şaşırtmış. Bu son derece normaldir.
Konuyu biraz daha genelleştirip şöyle desek, bilmem ne derece doğru olur.
Her İnsanın iradesiyle veya hem iradesi hem de bir şeyleri vesile ederek, her hangi bir şeyi hareket ettirebilmesi-durdurabilmesi-bulması vb.. ne kadar güzel olurdu değil mi? Geçmişte de günümüzde de bunu yapabilen insanlar vardır. Asıl önemli konu: Elindeki cismi harekete geçiren şey nedir?
Senden ricam, makalenin “Komut vererek arama-bulmaya İslam Dininin bakış açısı” kısmını ve sonrasını çok dikkatli bir şekilde okuman ve tereddüde düştüğün yerlerde, sağlam ve güvenilir kaynaklardan araştırma yaparak doğruyu öğrendikten sonra uygulamaya geçmendir.
Sağlıcakla kalın
ALLAH'a emanet olun.

bornovalı

USTA
Super Moderatör
Üstadım eline yüreğine sağlık oldukça hoş bir yazı dizisi ve aydınlatıcı bölümler var.
(Allah1 c.c) c.c. razı olsun teşekkürlerimi sunuyorum.
ALLAH(C.C) sizlerden de razı olsun.
zaman ayırıp okuduğunuz ve güzel temennileriniz için ben teşekkür ederim.
sağlıcakla kalın
ALLAH'a emanet olun.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
muhterem bornavalı kardeşim,
konunuza katkı yapmayı istememe rağmen,bu alanda pek bir çalışma yapmadığımı dolaysıyla ,kendimi yeterli aydınlatıcı bilgi paylaşımından yoksun olduğumu belirtmek isterim.
bir kez denedim. izninizle anlatmak isterim.
evde bir çok madenin de bulunduğu ortamda, mutfakta otururken, bir bilekliğin ,her hangi bir odaya ,gizli bir görünmeyen yere saklattım. ev gayet geniş,oturduğum yerden salonu ve diğer odaları görme ihtimali b,ile yok.
komutla salondan bir diğer odaya yöneldi. odada ise vestyer türü bir kaç katlı dolaba yöneldi. bir kaç yönden test ettim hep ayni noktayı verdi.
gözleri birer birer kontrol etttim bir şey yok. burada olmazsa neden versin diye çelişkiye düştüm.
bir taraftan mahçubiyet duygusuda başladı. tekrar tekrar bakıyorum burda diyor. dolabın üstünde tutuyorum ayni. içlerini hep boşalttım,bulamadım. yok yok. ama çubuklar var diyor.
sonunda pes ettim,çocukların yanına gittim,kızım nereye koydun?
çocuk ayni odaya girdi ,ben peşinden. dolabın üstünde bir örtü varmış ,aklıma hiç gelmedi, kaldırdı altından çıkardı.
bilerek baktıklarımda zihin yönlendirmesi belki olabilir düşüncesiyle ,böyle bir denemem olmuştu.
takdiri okuyucularımıza bırakıyorum.

emrah43

Kullanıcı
S.A.
Merhaba Emrah43 kardeşim.
Makalede de belirtiğim gibi batı toplumunda çok yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Ülkemizde de uygulayıcıları vardır. Bu konuda sitemizde bir ustamızın uygulamalı olarak anlattığı bir video da var. Arzu ederseniz onu da seyredebilir, konu hakkında yapılmış yorumları okuyabilirsiniz. Sözlerinizden anladığım kadarıyla bunu bildiğiniz bir yerde uygulamaya çalışmış, sizin komutunuzla çubukların hareket etmesi sizi epey bir şaşırtmış. Bu son derece normaldir.
Konuyu biraz daha genelleştirip şöyle desek, bilmem ne derece doğru olur.
Her İnsanın iradesiyle veya hem iradesi hem de bir şeyleri vesile ederek, her hangi bir şeyi hareket ettirebilmesi-durdurabilmesi-bulması vb.. ne kadar güzel olurdu değil mi? Geçmişte de günümüzde de bunu yapabilen insanlar vardır. Asıl önemli konu: Elindeki cismi harekete geçiren şey nedir?
Senden ricam, makalenin “Komut vererek arama-bulmaya İslam Dininin bakış açısı” kısmını ve sonrasını çok dikkatli bir şekilde okuman ve tereddüde düştüğün yerlerde, sağlam ve güvenilir kaynaklardan araştırma yaparak doğruyu öğrendikten sonra uygulamaya geçmendir.
Sağlıcakla kalın
ALLAH'a emanet olun.

sevgili bonavalı hocam bilgilerinz ve ilginizden dolayı tsk ederim tabiki herşey ALLAHtandır rızkım olmayını helal olmayanı nasip etmesin üstün olmak sadece ALLAH a mahsustur tövbe haşa böyle bi meziyetim varsa eğer tam emin olmadım arastıracam bu konuyu RABİM herşeyin hayırlşısını versin okudum dinimizdeki yerini 27 yasındayım ALLAH a şükür şu zamana kadar ALLAH ın yarattığı insan hariç herhangi varlıkla karsılasmadım ALLAH karsılasmayıda nasip etmesin tsk ederi

Moderatör tarafında düzenlendi:

bornovalı

USTA
Super Moderatör
muhterem bornavalı kardeşim,
konunuza katkı yapmayı istememe rağmen,bu alanda pek bir çalışma yapmadığımı dolaysıyla ,kendimi yeterli aydınlatıcı bilgi paylaşımından yoksun olduğumu belirtmek isterim.
bir kez denedim. izninizle anlatmak isterim.
evde bir çok madenin de bulunduğu ortamda, mutfakta otururken, bir bilekliğin ,her hangi bir odaya ,gizli bir görünmeyen yere saklattım. ev gayet geniş,oturduğum yerden salonu ve diğer odaları görme ihtimali b,ile yok.
komutla salondan bir diğer odaya yöneldi. odada ise vestyer türü bir kaç katlı dolaba yöneldi. bir kaç yönden test ettim hep ayni noktayı verdi.
gözleri birer birer kontrol etttim bir şey yok. burada olmazsa neden versin diye çelişkiye düştüm.
bir taraftan mahçubiyet duygusuda başladı. tekrar tekrar bakıyorum burda diyor. dolabın üstünde tutuyorum ayni. içlerini hep boşalttım,bulamadım. yok yok. ama çubuklar var diyor.
sonunda pes ettim,çocukların yanına gittim,kızım nereye koydun?
çocuk ayni odaya girdi ,ben peşinden. dolabın üstünde bir örtü varmış ,aklıma hiç gelmedi, kaldırdı altından çıkardı.
bilerek baktıklarımda zihin yönlendirmesi belki olabilir düşüncesiyle ,böyle bir denemem olmuştu.
takdiri okuyucularımıza bırakıyorum.

S.A.
Merhaba ikizceli ustam.
takdiri okuyucularımıza bırakıyorum.” Diyorsunuz ya! Bende takdiri mi, sizin firasetiniz yönünde kullanıyorum.
Her hangi bir tartışma konusu açmak istemedim. Sadece bildiklerimi, gördüklerimi, bizzat yaşadıklarımı derleyip aktardım. Var olan bir gerçeği de görmemezlikten gelemezdim. Bu meziyetimiz hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar ile kulaktan dolma bilgilere sahip kişilerin; ”Bu kişiler kimdir? Neleri - Nasıl ve Hangi amaçlar için kullanıyorlar?” gibi sorularına yüzeysel de olsa cevap bulabilmeleri, fikir edinebilmeleri açısından kaleme aldım. İnsanları yanlış yönlendirmekten, zan altında bırakmaktan ALLAH’a(c.c) sığınırım.
Bu meziyetimiz hakkında, müspet bilim adamlarımıza büyük görevler düşmektedir. Temeli ”yaradılışı inkara dayalı” kuralları hiçe sayıp, gerçeği ve bu gerçeklerin ışığı altında araştırmaların başlayacağı günler yakındır.(inşallah) Basit ama çok çok önemli bir örnek ile konuya açıklık kazandıralım;
İmâm-ı Rabbânî hazretlerinin 500 sene önce, “Alem-i Misal”i 5-10 satırla herkesin anlayabileceği bir dil ile anlatmasına karşın, günümüz bilimi bunu “paralel evren” adı altında kabullenmiş, ancak sırf gerçekleri örtebilmek için yüzlerce makale ve kitaplar yayınlanmış, bu konu da inkara dayalı temeller oluşturmuşlardır. Bu temellerin dışında yapılan bir araştırma kabul görmemekte hatta hatta taka tuka yapılmaktadır.
Bu tür çalışmayı-araştırmayı teşvik edici sözlerden bir alıntı yaparak, şimdilik virgül koyalım.
“Müsbet bilim nedir, sosyal bilim nedir’ sorularına cevap arayalım demeyeceğim. Zira tanımlardan ziyade tasvir ve tefsirin daha anlaşılır olduğunu hepimiz kabul etmeliyiz. Müsbet bilimlerin sahası madde ve enerji , biyolojik bilimlerde canlı madde ve enerji ilişkileridir. Sosyal bilimlerin sahası ise insan ve toplumdur. Amaçlarımız nelerdir, sorusuna cevap ararsak, bu defa hem müsbet bilimler hem de sosyal bilimler için ortak bir paydada cevabımızı verebiliriz: Yaşadığımız hayatı anlamlandırmak ve yaşadığımız evreni biraz daha yaşanılır kılmak. İnsanın bir yönü madde ve enerjiden müteşekkildir. Bu haliyle yaşadığımız evreni tanımak zorundayız. Bir cemiyet içinde yaşadığımız için bu cemiyetle uyumlu olmaya mecburuz. Uyum halinde değilsek ve cemiyeti değiştirmek amacında olan bir inkılapçıysak yine insanı ve toplumu tanımak zorundayız. Onlarla aynı dili konuşmak zorundayız. Psikoloji, sosyoloji, siyaset, tarih, din, ahlak, düşünce açısından muhatap aldığımız cemiyeti tanımak zorundayız. O halde konumumuz ne olursa olsun, zülcenaheyn ‘iki kanatlı’ olmak zorundayız. Bir kanadımız müsbet bilgi, diğer kanadımız içtimai ‘sosyal’ bilgi…….
Geliniz, ‘asrımız ihtisas asrı’, ‘vakit bulamıyorum’ gibi bahanelerin arkasına sığınmayalım, amatörce de olsa uzmanlık alanımızın dışındaki ilim dallarından da bir şeyler öğrenelim. Bazı görüşlerimizi müsbet bilimlerden, bazı görüşlerimizi içtimai bilimlerden alalım; bazı görüşlerimiz de ‘kendimiz’e ait olsun. Hasan Seçen (Türk Yurdu, Cilt 15, Sayı:99 (Genel sayı:445), Kasım 1995, sayfa: 9)
Sağlıcakla kalın.
ALLAH’a emanet olun.

bornovalı

USTA
Super Moderatör
sevgili bonavalı hocam bilgilerinz ve ilginizden dolayı tsk ederim tabiki herşey ALLAHtandır rızkım olmayını helal olmayanı nasip etmesin üstün olmak sadece ALLAH a mahsustur tövbe haşa böyle bi meziyetim varsa eğer tam emin olmadım arastıracam bu konuyu RABİM herşeyin hayırlşısını versin okudum dinimizdeki yerini 27 yasındayım ALLAH a şükür şu zamana kadar ALLAH ın yarattığı insan hariç herhangi varlıkla karsılasmadım ALLAH karsılasmayıda nasip etmesin tsk ederi

S.A.
Merhaba emrah43 kardeşim.
ALLAH (c.c) sağlıklı, sıhhatli hayırlı bir ömür, helal ve bol kazançlar versin(amin)
Senin yaşlarında öğretmen bir kızım var. Bir mahsuru yoksa bu sıfatımı kullanarak sana bazı tavsiyelerim olacak. Kaleme aldığım konu, ne insanları korkutmak ne de teşvik etmek içindi. Sadece tespitlerimdi. Yazdıklarımdan etkilenip denedin. Bildiğin bir yerde Komutunla çubukları hareketlendirdin. Buraya kadar her şey normal. Buna ben şahit olsam ”bu çubukları beynin yönlendiriyor” der geçerdim. Bilmediğim bir yerde deneyeceğim diyorsun. Bir üsteki yazıyı okursan, İkizceli ustamız bu yöntemi denemiş ve başarılı olmuş. Şimdi. Sende bunu deneyebilirsin. Ama denemeye başlamadan önce; karşılaşmak istemediklerinin yanında olmadıklarından emin olmasın. Bunu nasıl sağlayacağını biliyorsundur. Bilmiyorsan bile öğrenirsin. Çok zor şey değil.
Başka bir alemden yardım almadan başarılı olursan, o zaman ikizceli ustamızın dediği gibi “takdiri” değerli okuyucularımıza bırakırız.
Sağlıcakla kal
ALLAH’a emanet ol.

emrah43

Kullanıcı
S.A.
Merhaba emrah43 kardeşim.
ALLAH (c.c) sağlıklı, sıhhatli hayırlı bir ömür, helal ve bol kazançlar versin(amin)
Senin yaşlarında öğretmen bir kızım var. Bir mahsuru yoksa bu sıfatımı kullanarak sana bazı tavsiyelerim olacak. Kaleme aldığım konu, ne insanları korkutmak ne de teşvik etmek içindi. Sadece tespitlerimdi. Yazdıklarımdan etkilenip denedin. Bildiğin bir yerde Komutunla çubukları hareketlendirdin. Buraya kadar her şey normal. Buna ben şahit olsam ”bu çubukları beynin yönlendiriyor” der geçerdim. Bilmediğim bir yerde deneyeceğim diyorsun. Bir üsteki yazıyı okursan, İkizceli ustamız bu yöntemi denemiş ve başarılı olmuş. Şimdi. Sende bunu deneyebilirsin. Ama denemeye başlamadan önce; karşılaşmak istemediklerinin yanında olmadıklarından emin olmasın. Bunu nasıl sağlayacağını biliyorsundur. Bilmiyorsan bile öğrenirsin. Çok zor şey değil.
Başka bir alemden yardım almadan başarılı olursan, o zaman ikizceli ustamızın dediği gibi “takdiri” değerli okuyucularımıza bırakırız.
Sağlıcakla kal
ALLAH’a emanet ol.
hocam alakanızve tavsiyeleriniz için gerçekten yürekten tsk ederim rabbim herşeyi gönlünüze göre versin söylediklerinizi dikkate alacam yanımıza almak istemediklerimizide RABBİMİZE sığınıp onun korumasıyla korunacağımızdan kesinlikle hiç bir şüphem yok anlatmak istediklerinizi anladım bide araziye çıkamadımda bi deneyimi anlatayım 1 tane bildiğimiz 1 lira rastgele arkama bakmadan atıyorum hızlı bi şekilde çubukları kullanmadan arazide 5 dk kadar geziniyorum çubukları kullanmadan bunu yapmadan arama yaptığımda yanlıs yön verebiliyo ama o 5 dk geçtikten sonra yönünü doğrultuyo tabi arama yapmadan herşeyden önce kendimi güvene almak ilk önceliğim çok makaleler okudum istemediklerimizden korunmak için büyüklerimizden duyduğumuz hususlarda var tekrar tsk ederim sizler gibi büyüklerimizin tavsiyeleri öğütleri baş tacımızdır tekrar tsk ederim

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Katılımda bulunan dostlarımıza teşekkür ederken bu bağlamda konuyla ilgili bizzatihi yaşadığım denemeyi yeri gelmişken sizlerle paylaşmak istiyorum...
Evvelki sene Ankaradan teyze oğlu gelmişti Annemizin vefatı münasebetiyle benimde çubuklarla sarkaçlarla olan uğraşımı bildiğinden birazda alaylı bir ifadeyle ne oldu şakulla bir şeyler bulabildinmi diye soru yöneltti bende kısaca şakülümün artık beni dinlediğini sorduğum sorulara cevap aldığımı söyleyince yüzünde güller açtı tabi.. tamam bu sıyırmış gözüyle bakmaya başladı ben kedilerine bunu isbata hazır olduğumu saklayın istediğiniz objeyi bulacağım dedim bana ne sakladığınızı dahi söylemeyin dedim evimiz bahçeli ev saklamışlar gel bul dediler yanlarında bu işlere sıcak bakmayan tam karşı görüşte olan üç kişi daha var şakülüme teyze oğlunun sakladığı obje neredeyse bana göster dedim iki yönden istikamet aldım gittim ve kapı anahtarı saklamışlar buldum ve bir alkışlamadıkları kaldı tarifini istediler vermedim kusura bakmasınlar daha önce dalgaya almışlardı hainler...