Allah’in Dilediği Insana Lutuf Ettiği Bir Meziyet “arama-bulma” | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Allah’in Dilediği Insana Lutuf Ettiği Bir Meziyet “arama-bulma”

bornovalı

USTA
Super Moderatör
Katılımda bulunan dostlarımıza teşekkür ederken bu bağlamda konuyla ilgili bizzatihi yaşadığım denemeyi yeri gelmişken sizlerle paylaşmak istiyorum...
Evvelki sene Ankaradan teyze oğlu gelmişti Annemizin vefatı münasebetiyle benimde çubuklarla sarkaçlarla olan uğraşımı bildiğinden birazda alaylı bir ifadeyle ne oldu şakulla bir şeyler bulabildinmi diye soru yöneltti bende kısaca şakülümün artık beni dinlediğini sorduğum sorulara cevap aldığımı söyleyince yüzünde güller açtı tabi.. tamam bu sıyırmış gözüyle bakmaya başladı ben kedilerine bunu isbata hazır olduğumu saklayın istediğiniz objeyi bulacağım dedim bana ne sakladığınızı dahi söylemeyin dedim evimiz bahçeli ev saklamışlar gel bul dediler yanlarında bu işlere sıcak bakmayan tam karşı görüşte olan üç kişi daha var şakülüme teyze oğlunun sakladığı obje neredeyse bana göster dedim iki yönden istikamet aldım gittim ve kapı anahtarı saklamışlar buldum ve bir alkışlamadıkları kaldı tarifini istediler vermedim kusura bakmasınlar daha önce dalgaya almışlardı hainler...

S.A.
Merhaba lacivert24 ustam.
Paylaştığınız yazıları, görselleri büyük bir keyifle takip ediyorum. ALLAH(c.c) kalem tutan elinize kuvvet, zihninize berraklık versin.(amin)
Müsaadeniz olursa yazınızın sonundan alıntı yaparak başlamak istiyorum. “tarifini istediler vermedim kusura bakmasınlar daha önce dalgaya almışlardı hainler..” bu durum sadece size mahsus değil, bu meziyete sahip kişilerin ortak bir sorunu. Bazen öyle şeylerle karşılaşıyoruz ki ……… ………. . Bu durum hepimizi çok üzüyor değil mi?
Peki böyle durumlarla karşılaştığımızda acaba nasıl bir tepki veriyoruz?. Sizin yaptığınız gibi tarifini vermeyerek mi? Kaba sözler sarf ederek mi? Yoksa sineye mi çekiyoruz? Şöyle yuvarlarsak bilmem doğru olur mu? “ortama göre davranıyoruz” evet hepimiz öyle davranıyoruz. Acaba doğru mu yapıyoruz?
İğne-çuvaldız hikayesini baz alarak, kanayan yaraya bir parmak basamaya çalışalım. İğneyi birazcık kendimize batırarak başlayalım. Acaba bunda bizim bir suçumuz var mı? Bu meziyetimizi sergilerken, nerede ve nasıl bir yanlış yapıyoruz ki bu insanlar bizi (en hafifi ile) tenkit edebiliyorlar? Bu soruyu hiç kendimize sorduk mu? Sorduk ise, Neden bu tenkitleri giderebilecek doyurucu bir cevap veremiyoruz?
Konu hepimizi ilgilendirdiği için, kişiselleştirmemek babında, bunu hep beraber irdeleyelim. Gerekiyor ise iğneyi biraz daha batıralım. Arzu edilirse farklı bir konu başlığı altında veya burada devam edelim. Takdiri size bırakıyorum. Siz ve sizin nezrinizde diğer değerli üyelerimizin görüş ve fikirlerini duymaktan büyük bir onur duyarım.
Bahsettiğiniz meziyetiniz hakkında birkaç şey söylemek gerekirse; “tarifini istediler vermedim” diyorsunuz. Tarif olduğuna göre bir teknik kullanıyorsunuz. Bu sizin biyoenerjinizin bir göstergesi. Bu konuda verilmiş fetvalara göre yaptığınız dinen caiz gözüküyor. Bunu da makalemde belirtmiştim. (yine de en doğrusunu ALLAH(c.c) daha iyi bilir)
Vaktim çok kısıtlı olduğu için kısa yazıyorum. Hakkınızı helal edeniz.
Sağlıcakla kalın
ALLAH‘a emanet olun.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
S.A.
Paylaştığınız yazıları, görselleri büyük bir keyifle takip ediyorum. ALLAH(c.c) kalem tutan elinize kuvvet, zihninize berraklık versin.(amin)
Müsaadeniz olursa yazınızın sonundan alıntı yaparak başlamak istiyorum. “tarifini istediler vermedim kusura bakmasınlar daha önce dalgaya almışlardı hainler..” bu durum sadece size mahsus değil, bu meziyete sahip kişilerin ortak bir sorunu. Bazen öyle şeylerle karşılaşıyoruz ki ……… ………. . Bu durum hepimizi çok üzüyor değil mi?
Peki böyle durumlarla karşılaştığımızda acaba nasıl bir tepki veriyoruz?. Sizin yaptığınız gibi tarifini vermeyerek mi? Kaba sözler sarf ederek mi? Yoksa sineye mi çekiyoruz? Şöyle yuvarlarsak bilmem doğru olur mu? “ortama göre davranıyoruz” evet hepimiz öyle davranıyoruz. Acaba doğru mu yapıyoruz?
İğne-çuvaldız hikayesini baz alarak, kanayan yaraya bir parmak basamaya çalışalım. İğneyi birazcık kendimize batırarak başlayalım. Acaba bunda bizim bir suçumuz var mı? Bu meziyetimizi sergilerken, nerede ve nasıl bir yanlış yapıyoruz ki bu insanlar bizi (en hafifi ile) tenkit edebiliyorlar? Bu soruyu hiç kendimize sorduk mu? Sorduk ise, Neden bu tenkitleri giderebilecek doyurucu bir cevap veremiyoruz?
Konu hepimizi ilgilendirdiği için, kişiselleştirmemek babında, bunu hep beraber irdeleyelim. Gerekiyor ise iğneyi biraz daha batıralım. Arzu edilirse farklı bir konu başlığı altında veya burada devam edelim. Takdiri size bırakıyorum. Siz ve sizin nezrinizde diğer değerli üyelerimizin görüş ve fikirlerini duymaktan büyük bir onur duyarım.
Bahsettiğiniz meziyetiniz hakkında birkaç şey söylemek gerekirse; “tarifini istediler vermedim” diyorsunuz. Tarif olduğuna göre bir teknik kullanıyorsunuz. Bu sizin biyoenerjinizin bir göstergesi. Bu konuda verilmiş fetvalara göre yaptığınız dinen caiz gözüküyor. Bunu da makalemde belirtmiştim. (yine de en doğrusunu ALLAH(c.c) daha iyi bilir)
Sağlıcakla kalın
ALLAH‘a emanet olun.

Aleykümselam bornovalı kardeşim bizler bildiğini esirgeyen insanlar olmadığımızı özellikle belirtmek istiyorum benim teyze oğluyla aramızda yaşadığımız konular bizim içinde bulunduğumuz hal ve ahvalin neticesidir o bu işlerle uğraşmayan yaklaşık kırk senedir beni ti ye alan her eylemimde beni aşağılamak için açığımı arayan bırak bu safsataları hayal peşinde koşuyorsun bu işlerden hayır gelmez bu yolda sarf ettiğin maddiyatı kaybı bir kenara koysaydın bir güveç altından fazla ederdi şeklinde ukalaca diklenmeler nasihatler v.s. tarifini versem dahi kalkıpta denemeler yapacak geliştirmeye çalışacak bir yapıda değil dolayısıyla paylaşım konusunda bunu ölçü almak doğru değildir biz nasılki malın zekatı maldan vermekse ilmin zekatıda ilimden vermektir anlayışında olmuşuzdur hatta değil zekatını tamamını vermenin gayreti ve şuurundayız yeterki imkan bulalım ortam bulalım vermeğe değer kalitede dostlar bulalım elhamdülillah sitemizde bulunan kardeşlerimiz değer kalitede insanlardan oluşmuştur bizler yer yüzünde insan kisvetine bürünmüş hazım makinaları istemiyoruz dünyaya ne için geldiğinin idrakinde önce kendine sonra çevresine saygılı yüreğinde Allah cc. korkusu taşıyan vatanı ve milleti için var gücüyle çalışan kamil insan önceliğimiz yegane hedefimizdir vatan topraklarında var olan tarihi güzelliklerin tahribata uğramaması için olanca gayreti azami dikkati göstermekteyiz defineciliği kırıp dökme yakıp yıkma anlayışından kurtarıp tarihi dokuya kültürel değerlere sahip çıkan doğayla başbaşa tarih gizemi atfolunan mahallerde o mistik havayı tenefüs eden haz duyan defineciliği hobi olarak algılanmasını sağlamak amacını taşımakyayız bizler çok iyi biliyoruzki Allah u tealanın takdirinin ötesinde hiç bir şeyin olması mümkün değildir nasibimiz var ise bunuda kanunlar çerçevesinde yasal zeminde varsa kısmetimiz biz ona talibiz arama bulma konusunda sitemizde ar-ge çalışmaları yapılmaktadır pandül sarkaç ve çubuklar konularında gerek ben gerekse sitemizin güzide ustaları yıllarca çilesini çekmiş emek vermiş tecrübe bilgi ve birikimlerini hiç bir karşılık ve menfeat beklemeksizin Allah cc. rızası için sitemize hibe etmişlerdir konularla ilgili paylaşımlar sitemizde bulabilirsiniz sizler gibi bu konuda bilgi birikimine sahip kardeşlerimizinde katkılarını bekleriz halisane kırıp dökmeden nezih bir ortamda gönül hoşluğu içinde bir aile ortamı mesabesinde gerçekleştirelim inşAllah gönül dolusu sevgiler...

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Sağlıcakla kalın
ALLAH‘a emanet olun.

Aleykümselam bornovalı kardeşim bizler bildiğini esirgeyen insanlar olmadığımızı özellikle belirtmek istiyorum benim teyze oğluyla aramızda yaşadığımız konular bizim içinde bulunduğumuz hal ve ahvalin neticesidir o bu işlerle uğraşmayan yaklaşık kırk senedir beni ti ye alan her eylemimde beni aşağılamak için açığımı arayan bırak bu safsataları hayal peşinde koşuyorsun bu işlerden hayır gelmez bu yolda sarf ettiğin maddiyatı kaybı bir kenara koysaydın bir güveç altından fazla ederdi şeklinde ukalaca diklenmeler nasihatler v.s. tarifini versem dahi kalkıpta denemeler yapacak geliştirmeye çalışacak bir yapıda değil dolayısıyla paylaşım konusunda bunu ölçü almak doğru değildir biz nasılki malın zekatı maldan vermekse ilmin zekatıda ilimden vermektir anlayışında olmuşuzdur hatta değil zekatını tamamını vermenin gayreti ve şuurundayız yeterki imkan bulalım ortam bulalım vermeğe değer kalitede dostlar bulalım elhamdülillah sitemizde bulunan kardeşlerimiz değer kalitede insanlardan oluşmuştur bizler yer yüzünde insan kisvetine bürünmüş hazım makinaları istemiyoruz dünyaya ne için geldiğinin idrakinde önce kendine sonra çevresine saygılı yüreğinde Allah cc. korkusu taşıyan vatanı ve milleti için var gücüyle çalışan kamil insan önceliğimiz yegane hedefimizdir vatan topraklarında var olan tarihi güzelliklerin tahribata uğramaması için olanca gayreti azami dikkati göstermekteyiz defineciliği kırıp dökme yakıp yıkma anlayışından kurtarıp tarihi dokuya kültürel değerlere sahip çıkan doğayla başbaşa tarih gizemi atfolunan mahallerde o mistik havayı tenefüs eden haz duyan defineciliği hobi olarak algılanmasını sağlamak amacını taşımakyayız bizler çok iyi biliyoruzki Allah u tealanın takdirinin ötesinde hiç bir şeyin olması mümkün değildir nasibimiz var ise bunuda kanunlar çerçevesinde yasal zeminde varsa kısmetimiz biz ona talibiz arama bulma konusunda sitemizde ar-ge çalışmaları yapılmaktadır pandül sarkaç ve çubuklar konularında gerek ben gerekse sitemizin güzide ustaları yıllarca çilesini çekmiş emek vermiş tecrübe bilgi ve birikimlerini hiç bir karşılık ve menfeat beklemeksizin Allah cc. rızası için sitemize hibe etmişlerdir konularla ilgili paylaşımlar sitemizde bulabilirsiniz sizler gibi bu konuda bilgi birikimine sahip kardeşlerimizinde katkılarını bekleriz halisane kırıp dökmeden nezih bir ortamda gönül hoşluğu içinde bir aile ortamı mesabesinde gerçekleştirelim inşAllah gönül dolusu sevgiler...

…………pandül sarkaç ve çubuklar konularında gerek ben gerekse sitemizin güzide ustaları yıllarca çilesini çekmiş emek vermiş tecrübe bilgi ve birikimlerini hiç bir karşılık ve menfeat beklemeksizin Allah cc. rızası için sitemize hibe etmişlerdir konularla ilgili paylaşımlar sitemizde bulabilirsiniz sizler gibi bu konuda bilgi birikimine sahip kardeşlerimizinde katkılarını bekleriz halisane kırıp dökmeden nezih bir ortamda gönül hoşluğu içinde bir aile ortamı mesabesinde gerçekleştirelim inşAllah gönül dolusu sevgiler...

S.A.
Merhaba lacivert24 ustam
Öncelikle hakkınızı helal ediniz. Sözlerim ne size ne de sitemizin değerli üyelerine yönelik idi. Bilgi ve tecrübelerinizi, bıkmadan usanmadan paylaşıyorsunuz. Hatta öyle ki yazdığım bir yazıya, “işlerim çok yoğun idi. Biraz geç yazıyorum(10 dk). Hakkınızı helal ediniz” diyerek başlayan, bilgi ve tecrübelerini en ince ayrıntısına kadar aktaran ustalarımıza, sözlerin en güzeli ile cevaplamak gerekir. ”ALLAH razı olsun
Önceleri sitenize misafir olarak girer, paylaşımlarınızı büyük bir keyifle takip ederdim. Ama bir yöneticinin” misafir olarak girenler! Burada yazılanlar, paylaşılanlar, hiçbir menfaat gözetilmeyip sadece ALLAH rızası içindir. Peki siz Niçin üye olup bilgi ve tecrübelerinizi ALLAH rızası için bizimle paylaşmıyorsunuz” yazısını okuyunca, epey bir düşündüm. Ağırlıklı olarak işlediğiniz konularda yeterli bilgi ve tecrübem yok. Ben nasıl bir katkı sağlayabilirim ki? Üye olmasam sizlere haksızlık olacak…. Gün gelir belki bir nebze de olsa bir faydam dokunur inşallah deyip üye oldum. Yüce mevlam inşallah beni de, sizler gibi bilgi ve tecrübelerimi aktaranlardan eylesin.(amin)
Yazdıklarınızı okuyunca yüreğim sızladı. Size karşı yapılanlar, söylenen sözler hiç ama hiç hoş değil. ALLAH size sabırlar versin. ALLAH onları ıslah etsin.(amin)
Allah hepimizi “kafir bile olsa kalp kırma. Kalp kırmak Allah’u Tealayı inciltmek demektir.(Ahmet Yesefi Hz.) sözlerinin idrakinde olanlardan eylesin. (amin)
Bu veya diğer meziyetlerimizi sergilerken, sizin karşılaştığınız durumla karşılaştığım da, ben sizin kadar hilm ve tevazu gösteremiyorum ne yazık ki. Dini mübinin izin verdiğinin hepsini kullanıyorum. Bazen de keşke biraz daha izin verse de diye düşündüğüm de olmuyor değil. Önceleri bu tür insanların hepsini bir kefeye koyuyordum. Şimdileri ise niyetlerine bakıyorum. Art niyetli ise dilimin, kalemimin gücü nispetinde gereğini yapıyorum. Yok gerçekten bilmediğinden ötürü ön yargılı yaklaşıyor ise, en uygun dille anlatmaya çalışıyorum. Ama ne yazık ki içimizdeki şarlatanlar yüzünden pek etkili olamıyoruz. Bu şarlatanlar ne yazık ki toplumumuzun değer verdiği 2 şeye çokça dokunuyorlar. 1. İnanç 2. Menfaat. Bu da sizler gibi insanların görmesi gereken ilgiyi görmemesine hatta………
Çok laf baş ağrıtır derler. Umarım meramını anlatabilmişimdir. Duymak istediğimiz sözlerin en güzeli ile sözlerimizi bitirelim. “ALLAH razı olsun”
Sağlıcakla kalın
ALLAH ‘a emanet olun.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Aleykümselam kıymetli kardeşim...
Halisane yaklaşımınızdan dolayı çok memnun oldum teşekkür ederim mevlam sizler gibi gönlü güzel kardeşlerimizden razı olsun razı olduğu kullarıyla birlikte bulunmayı nasip ve ihsan eylesin inşAllah...
Diğer sitedeki adminlerin yaklaşımları konusundaki malumatınız doğrudur hiç ummadığım beklemediğim bir uslupla karşılaştım gönül isterdiki bu tarz yaklaşımlar olmasın orada bulunan kardeşlerimize de hizmet edebilme imkanı bulayım lakin nasip değilmiş diyelim sizinde ifade ettiğiniz gibi söylenen sözlere değil niyete bakmak lazım insanlık hali olurya hepimizin ağzından uygun olmayan cümleler çıkabilir kastımızı aşan ifadeler sarf edilebilir bu noktada insanların niyet ve yaklaşımları değerlendirilmelidir...
Allah cc. sizleride bizleride haddi aşan kullarından eylemesin her türlü fitneden husumetten muhafaza ve emin eylesin inşAllah niyetimiz hayır olursa akibetimizde hayır olur mütealasıyla sevgilerimi sunar hayırlı forumlar olmasını dilerim sağlıkcakla...

Kader25

Admin
Hayret ettim.
Bu konuyu zamaninda okumamisim.
Bugun okumak nasip oldu.
Allah cc razi olsun @bornovalı ustadimizdan.

"Bazi insanlara verilen bu meziyet ayni zamanda rizkina da vesile kilinmistir. Kelam İlminde geçen MEUNET konusu, bu konuyu da kapsar mahiyette diyebiliriz. Anadoludaki OCAKLAR da meunetin kapsaminda yer aliyor olabilir, dar kapsamda."

Evet, bencede cubuk kullanimi Allahu Tealanin lutfettigi bir meziyettir.