Altın Tozu Ayrıştırma Fotoğraflı | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Altın Tozu Ayrıştırma Fotoğraflı

esrarengiz2828

Kullanıcı
Hayaller suya düştü sabah 7 8 de iş var :)
bunu bana seninki gibi top halinde getirip altın tozu diye satmaya kalkmışlardı ama yemedi devamında bir sürü sıkıntılar çektiler bilgi bilgiden üstündür bu işi öğrenmek önemli tecrübe kazanmak çok önemli hem dolandırılmamak için hemde bilgi sahibi olmak için saygı vede sevgilerimle

adaletli

Kullanıcı
ustam en kolay yolu
,,jivadir ,,ama aa cok dikatli ol cok tehlikeli jiva en kucuk mikroskobik altin taneciklerini bilem toplar ve alagma olur bir rengi deyisir sabaha kadar biraktimi o elindeki suylan olan yere az bir civa damlat ve basla dundurmeye ordaki numuneye orda nekadar altin tanesi var toplar onlari jiva bir yere
evet alin taneciklerinen karisik siyah kum denen bir mineral vardir icerisinde demir iceriyor ce guclu bir miknatislan uste gezdirdimi burdaki siyah kup yapisiyor ve buyle temizleniyor.
Pirit mineraliyse yine cok kolay test yolu var
bir ates yak cakmaklan ordaki parlak sari noktaya eyer siyah bir renk alirsa mineraldir eyer ayni sari rente kaliursa altindir.
Ersan ustam mrb peki civadan altını nasıl ayıracagiz onun yönteminide söylermisiniz

adaletli

Kullanıcı
Busene derede ırmakta altın kırıntısı varmı diye arastırma yapacagım insallah az biraz arastırdım dünyanın her yerinde bulma olasılıgı varmıs ama akarsularda bu olasılık daha fazla imis o yuzden akarsularda calisma yapacagım bi önersi tavsiyesi olan arkadaslardan birseyler yazmasını bekliyorum insallah saygılar

esrarengiz2828

Kullanıcı
Busene derede ırmakta altın kırıntısı varmı diye arastırma yapacagım insallah az biraz arastırdım dünyanın her yerinde bulma olasılıgı varmıs ama akarsularda bu olasılık daha fazla imis o yuzden akarsularda calisma yapacagım bi önersi tavsiyesi olan arkadaslardan birseyler yazmasını bekliyorum insallah saygılar
Her derede çok zor sade maden olan dere olursa raşlama şansınız olur yoksa akşama kadar eleme yapmalısınız yoksa raşlama şansınız yok sabır bu işin erdemidir

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adaletli

Kullanıcı
Her derede çok zor sade maden olan dere olursa raşlama şansınız olur yoksa akşama kadar eleme yapmalısınız yoksa raşlama şansınız yok sabır bu işin erdemidir

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
evet ustam bende öyle yapacam altın madeni olan bölgedeki derelerde arama yapacam inşallah

gıral

Vip Üye
Arkadaşlar altına enyakın görünüm pirittir binevi ahmak altını derler bunu anlamak çokbasittir bununbulunduğu kaya parçasını yada elediğiniz mamulü direk ateşe tutun ısıtın yakın pirit patlayıp kararacaktır çünkü kükürt mineralidir

Üst Alt