Altını Altın Gibi Adamla AraYasınki Bulasın.. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Altını Altın Gibi Adamla AraYasınki Bulasın..

MAVRAN

Super Moderatör
konuya ilgi gösteren ustalarım.. hepinize selam olsun bu bu işe uğrasan herkesin en büyük s0runu aranılan 3 bes kurus deyil hayatlar kurtaracak meblalar.. hepimizin curumu belli bu işe giderken 3ü 5i hesapyalarak gidiyoruz.. ben calışırken sırtımı donduğum adam acaba aradığıma ulaşınca arkamdan napar die düşünüceksem o işin çoq afedersiniz içine edeym.. ben işe gittiğim yanımdaki arakadasımın burnu bile kanasa o nasibi istemem.. önce can önce gittiğin gibi ailene anana babana sağ salım donmektir amaç.. ben bir tane bileziğe ağzından salyası akak adamlar gördüm.. hepimizin sorumlukları var hepimiz işe giderken arkamızada bizi merak eden canlar bırakıp gidiyoruz.. en ufak bi teradddüt en ufak bi kusku duyduğunuza ordan 5 tonda cıkacağını bilseniz son verip işe donun..inanaın bana bu en hayırlısı.. hepinizi seviyorum kimsenın malında namusunda ırzında gözü olmayan insanlarız biz nasip avcılarıyız her kim tekerimize taş koymak için yanımazda ise yaradanım onun tekerine taş koysun .. saygılar
Kardeşim bir anımı yazmıştım okumanı isterdim.
Forum dışı konularda
""Dostluk böyle bir şey olsa gerek"" diye bir konum var okumanızı tavsiye ederim, sanırım sen böyle bir dost arıyorsun. İnşallah bulursun.

TimuR964

Super Moderatör
gumuş çubukla altın boşluk bulunuyorsa altın çubukla adam bulan olurmu varmıdır acaba kıymetli kader ustam bilirmiki acep. SEVGİLER

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaslar ,, İki kardeş varmış ,Birisi sehirde ayakkabı tamir eder ,Digeride Dagda koyu,keçi güdermiş ,
İkiside ermiş , Ayakabi tamir edende koyun keci güdende ermiş.
Dagda ki çoban kardeş bir gün şehirdeki kardeşini ziyaret etmeye karar verir, Bir koyunu tutar altına MENDİLİNİ serer, koyunun sütünü mendile sağar 4 ucunu bir birine bağlar, sopasının ucuna takar onuzuna atar şehre karďeşinin yanina varır , selam verir bir birine sarılır hasret giderirler ,bir yandanda kahvelerini yudumlarken , İçeriye bir kadın girer , Usdam Şu parayı al Şu ayakkabılarıma bir düzen ver der ,Ayağını usdanın örsüne koyarken Dagdan gelen kardeş Kadının Baldırını görür , ne yazıkki duvarda çiviye takdıgı mendildeki süt damlamaya başlar,
Ayakkabıcı bakarki süt damlamaya başladı, Dagdan gelen kardeşine ( Kardeşim Dagda koyun guderken kim olsa erişir ,Asıl yigitlik SARI ALTIN ILE ,BEYAZ BALDIRDA BELLİ OLUR ) der.