Ayı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

KANAS_USTA

Admin
Holo kurbanım tamlık doluluk ve buradalığın ifadesidir mihrap içinde ayı. Ayı kafası tepenın doğu ucunda mı bu taş
Keza magara agzı da doğuya bakar olmalı nehirde güneydoğu istikametine akar olmalı mağaranın agız ıstıkametınde bakınca sağda toprak tepecik veya taş yığma içinde devşirme taş yahut düz bir taş olacak.
Mağara içindeki Mihrabın altına bakıver holom mağarada geçit olacak. Ha bır de ayı yukarı bakıyor demıssın havalandırmamı var neyin nesi baktığı noktayı da araştır bulman gereken geçit.
Nehır boyunda hoyukte olacak.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

A21MEDLi

Admin
Holo kurbanım tamlık doluluk ve buradalığın ifadesidir mihrap içinde ayı. Ayı kafası tepenın doğu ucunda mı bu taş
Keza magara agzı da doğuya bakar olmalı nehirde güneydoğu istikametine akar olmalı mağaranın agız ıstıkametınde bakınca sağda toprak tepecik veya taş yığma içinde devşirme taş yahut düz bir taş olacak.
Mağara içindeki Mihrabın altına bakıver holom mağarada geçit olacak. Ha bır de ayı yukarı bakıyor demıssın havalandırmamı var neyin nesi baktığı noktayı da araştır bulman gereken geçit.
Nehır boyunda hoyukte olacak.
aynene öyle kurban,ayı kafası doğuya bakıyor ayılı mağara kapısı doğuya bakıyor,
Mihrap içindeki ayı çömelmiş vaziyetteymiş.ayılı mağaranın 6-7m altında büyükçe mağara var.bu mağaradan,ayılı mağaraya geçit bulamadık.
mağaranın önündeki nehir Güney kuzey yönlüdür.
Mağaranın güneyinde,sanki yukardan kayalar kaymış ve üst üste yığılmış,ve dağınık şekilde bi yıkıntı dikkatimi çekti,mesafe uzak olduğu için Oraya kadar gitmeye Gözüm kesmedi.sadece o kısmın resmini çekebildik.

A21MEDLi

Admin
Medli usdat zaten müdür fırçayı basmak üzere bana gelip gider ben sitedeyim. Isı bıraktım sitede çalışıyorum. Aylıkla ödül vercek bana siteyi iyi bekledigim için:)
ustam Yeme bizi 😂
seninle 17-20 yıldır muhabetimiz var,şuana kadar ne Müdürler görmüşsün.
tırsacak insan 20 yıl bu işle uğraşamaz.
sen ve Fatihim gibi. 😂