Baca Varsa Ne Vardır | Define işaretleri ve anlamları

Baca Varsa Ne Vardır

leono

Kullanıcı

merhaba: aranıza yeni katıldım,
burada kırmızı kare içine aldığım yerde yaklaşık 20 yıl kadar önce hayvan otlatırken arkadaşla beraber bir baca bulmuştuk,
bacanın genişliği bir kedi girebilecek kadardı, yuvarlak taşlarla örülmüş tırpan yada kılıç şeklinde eğimli aşağıya iniyordu,
çocukluk işte bizde içine taş atardık sesini dinlerdik,
şimdi o bacayı bulamıyorum her yer dağ gibi dikenlik vb girip arayamadım,
şimdi bacanın kullanım amacını az çok biliriz ancak ağırlıklı ihtimalleri sıralarmısınız?
yani çok uzun bir mağara mı? büyük bir mahzenmidir?
girişini nasıl aramalıyım? tahmin ettiğim yerlerin su basma tehlikesi vardı ,
buradan kaynak suyu çıkar elini 30 sn suyun içinde tutamazsın :)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
merhaba kardeşim.
anlatımın bu işleri az çok bildiğini gösteriyor. örülü ve eğimli olması da düşündüğün amacı taşıdığını gösterir.
altta ne olduğunu ve vasıflarını ,ancak net bir boşluk tespit söyler. bacayı aramaya hiç gerek yok. alan içinde bir iki noktadan boşluk sistemiyle rahatça bulunabilir. iyi bir çubuk kullanıcısı kaçırmaz. zemini sert olan kisli yerlerde ve kayaların olduğu kısımlarda olması lazım. selametle inşaallah.

blutx

Kullanıcı
Baca sistemi hemen hemen her yerde kullanılan sistem genellikle hava silkilasyonu saglamak için yapılıyor mahsen ,mezar ,oda , içinde yapılabiliyor genellikle

leono

Kullanıcı
cvp için herkese teşekkürler,
ancak çubuk işi çooook tartışılır mevzu, çubuk işini öğrendikçe başa döndüğümüzü görüyoruz, toprak katmanı farkı yakalasa bile tepki veriyor,
oraya çubukçu birinide götüremem orası müthiş bir yer, karşısındaki anakaya da asırlık, kayanın adından belliki kuvvetle ihtimal darphane orada biryerde
o bölgede tüm devletlerin kurulup yıkıldığı yer, artı değirmen ve mahzen var, ancak halen daha girişini kimse bulamadı,
ne yapıp edip bacayı bulmam gerek anlaşılan, madem kapı yok bacadan girerim bende;)

tam karşıdaki kayanın içine telefonu sokup video çektim 1.30 sn deki kaya dikkat çekici geldi bana,
içeriden soğuk hava geliyor

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim çubuklar seni bir hayli yormuşa benziyor sitemizde değerli ustalarımızın çubuklar konusunda tecrübe ettikleri çok kıymetli bilgiler var istifade edeceğinden eminim gelinen noktada çok ümit verici paylaşımları var dostlarımızın belki fikrini değiştirebilirsin bir göz atmanı tavsiye ederim sağlıcakla...

Mirkut

Vip Üye
cvp için herkese teşekkürler,
ancak çubuk işi çooook tartışılır mevzu, çubuk işini öğrendikçe başa döndüğümüzü görüyoruz, toprak katmanı farkı yakalasa bile tepki veriyor,
oraya çubukçu birinide götüremem orası müthiş bir yer, karşısındaki anakaya da asırlık, kayanın adından belliki kuvvetle ihtimal darphane orada biryerde
o bölgede tüm devletlerin kurulup yıkıldığı yer, artı değirmen ve mahzen var, ancak halen daha girişini kimse bulamadı,
ne yapıp edip bacayı bulmam gerek anlaşılan, madem kapı yok bacadan girerim bende;)

tam karşıdaki kayanın içine telefonu sokup video çektim 1.30 sn deki kaya dikkat çekici geldi bana,
içeriden soğuk hava geliyor
Bende iddia ediyorum oraya iyibir cubuk ustasi goturmezseniz piyasada cok iyi makina diye gezinen makinalarlada orayi bulamazsiniz. Belki bir iki makina gorur. Sizde cubuk kullaniyorsunuz sanirim eger cubuk kullanmissaniz ne tur cubuk kullandigimizi ve sizi cubuktan sogutanin nedenini yazarmisiniz. Yanlis anlasilma olmasin fakat biri cubuk u kotulerse ben bunu cubuktan degil kullanicisindan bilirim. Bazen hazirliksiz olurum elime hangi metaryel gecerse onla bakarim ve yinede kotu sonuclar almam.
Cubuk kullanmak bilmiyorsada sitede cok detaylara deginilmis ve bundanda emiminimki simdiki yerinizin girisini kacirmazsiniz.

MAVRAN

Super Moderatör
Kardeşim cubuk öyle birşeyki insanı herşeyden Soğutur eğer doğruyu bilemezsen havanda şu döversin , bubuklarda mineralleri ayırma noktasına gelen ustalarımız var eğer böyle yazarsanız onlara büyük haksızlık yapmış olursunuz, lütfen cubuk konusunda biraz daha çalışın ve ustalarin yazdıklarını takip edin inanıyorum iyi bir Çubukçu olursunuz. Neyse konumuza gelecek olursak pacadan girmek büyük riskler taşır çok müthiş bir ekip bilgi donanımı olmalı. Hem pacadan girene kadar bir kamera salın içeriyi görün daha iyi olur kanaatindeyim. Sakın yanlız oraya girmeyi denemeyin girer cikamazsıniz mutlak dışarıdan yardım edecek birileri olmalı en azından orada bir derslik olursa haper verecek birileri. Eğer içeriden soğuk hava geliyor ise bir hava sülfikasyonu var buda aşağıdan açık bir yerin olduğuna işaret orayı bul, her şey çok kolay olur. ALLAH Yardımcımız olsun.

leono

Kullanıcı
o baca işini sonraya bırakalım, önce bacayı tekrar bulmam gerek, benden başkasıda bilmiyor zaten yerini,
başka bir yere güvenlik kamerası saldık, domain kamera ve 14 ekran siyah beyaz tv ve 7 amper akü,
domain kamera yan duruyordu, ekranda sağ tarafa doğru tünelin devamı vardı ancak 4 mt lik gürgen dalı kırılana dek orada testiye benzer bişi gördük,
ancak kamera takıldığı yerden kurtuldu bidaha aynı yeri görüntüleyemedik akü bitti zaman tükendi çalışma durdu,
2yke2hx.jpg

sersyg.jpg

2hchtv6.jpg

önce içi dolu 40 cm 4mm ile yaptım
sonra 40 cm lik resimdekilerin aynısından yaptım iki ağzını silikonla tıkadım
iç çapı 4mm dış çap 6mm boy 50 cm pirinç borudan 3. çubukları yaptım
çok yaşlı sakızlık ağacının 5 mt batısında 4 mt lik bir yerleşik kayalık alanda sürekli dışa açılım yaptılar,
çubuk'cuları rencide edecek bir tavrım yok sorun illaki bendedir,
ben elektrikciyim ve elektrik akımına kapılmamın sayısını tutamam,
ve şimdi el kol adele bozukluğu var, el titremesi, kısacsı beni caydıran sebeplerden biri bu,
çubuk işi hiç öyle kolay bir iş değil, katman değişikliği bile çubukçuyu aldatabilir,
kısacası radyastezi'den tırstım,

MAVRAN

Super Moderatör
Çalış kardeşim senden iyi Çubukçu olacak buna inanıyorum. Bütün konuları büyük bir incelikle oku ince ayrıntıları atlama herşey oralarda saklı basaramiyacak birşey değil. Samimi duygum bu işi basaracağınız konusunda. ALLAHA emanet olun.