Baca Varsa Ne Vardır | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Baca Varsa Ne Vardır

Mirkut

Vip Üye
Lenon ustam hayatimda karisimli cubuk kullanmadim hep sade cubuklar kullandim ve boslukta herzaman bakir cubuk kullandim arada pirinc cubuklada bosluk baktigim oluyor.
Yeraltindaki odayi yanilmamak adina veren bazi olculer var genelde hep bunlara dikkat ederim. Mesela odayi ele veren yerlerden biride koridorlardir genelde ilk girisleri kapalidir ve koridora girildiginde 1.50 ve 1.80 arasinda ilk giris yuksekligi olur. Odaya dogru gidildiginde koridor yuksekligi daralir ortalama 1 m ye kadar duser ve oda girisi kapali olur sonra odaya girilir. Yuzeysel olculer simetri olarak tutuyorsa katman yanilgisini ortadan kaldirir. Bu demek degildir yukarida yazdigim oda tipleri ve koridorlarinin hepinin boyle olacagi genelde boyledir. Cok tereddutte kalinirsa olculeri ayri gunlerde isaretledigimiz olculeri yine verip vermedigine bakarsak daha emin olunur. Ve hel birde oda icinde metal tesbiti yapilirsa yanilgiyi hemehn hemen sifira dusurur ki.. Sahsim ida icinde metal tesbit etmedigim hicbir boslukla ilgilenmem ve ilgilenmedimde. Bu sadece bir ornekti katmanlari elemek adina bu ornekler cogaltilabilir.
Beki denemissinizdir sinan kardesim eger denememisseniz birde sade bakir cubuklarla bosluk kontrolu yaparsaniz daha verimli onuclar alacaginiza inaniyorum.
Selametle kal kardesim. RABB im c.c bedeninizede kolunuza elinize saglik sihhat versin kolunuzdaki titremeden iz birakmsin ve sizin yanilmaniza izin vermesin.

leono

Kullanıcı
eyvallah sağolun,
tahminimce 5 mt den aşağı değil derinlik, aşağıda da sanki atların dinlenme yeri imiş gibi bir otobüs boylarında düzlük de var,

Mirkut

Vip Üye
Oncelikle derinlik almayi ogrenmelisiniz. Odanin derinligini genisligini ve yuksekiginin olculerini net almalisiniz ki sizi yanilgiya sokmasin. Ve dikkat edin ilk aldiginiz olculerle sonraki gunlerde aldiginiz olculer biribirini tutuyormu. Cubuklarla derinlik almayi tam anlamiyla cozememisseniz hem burdan yardim edebilriz yada sitede bu konulari ele alan paylasimlardanda faydalanabilirsiniz kardesim.

leono

Kullanıcı
galiba bende bio enerji yok:( naaptıysam tepki alamıyorum çubuklardan,
bakır çubuk spariş edicem kaç mm kalınlıkta olsun? pratiğim iyidir,

Mirkut

Vip Üye
6 mm lik bakir kablo 1 m alip soyun kabugunu L sekline getirip onunla bakmaniz yeterli. Tepki alamazsaniz meyva sularindan iki tane pipet alip kesin kabloyu onun icine takin pirqtiginiz varsa cubuklar kendi hareket eder zaten onunla bakarsiniz kardesim. Elinizden geldigince yapilan cubuklardan uzak durup masrafa kendinizi sokmayin. Selametle kalin INSALLAH c.c

leono

Kullanıcı
eyvallah sağolun var olun,
bir arkadaş zamanında bu işlerle uğraşmış biri, diyor,
üzerinden yıllarca elektrik akımı geçmiş bir bakır kullan demişti,
kullanılmamış 6 mm nya kablom var zaten, birde kullanılmış olanından yapacam bakayım bi

leono

Kullanıcı
hepininizden ALLAH razı olsun, bakırdan yaptığım çalıştı, kullanılmış kablodan yaptım :)
ne enterasan bir olay, pirinçleri tekrar denedim tık yok, bu demek oluyorki her vucutta her matarial çalışmıyor uygun matariali seçmek gerekmiş

Mirkut

Vip Üye
hepininizden ALLAH razı olsun, bakırdan yaptığım çalıştı, kullanılmış kablodan yaptım :)
ne enterasan bir olay, pirinçleri tekrar denedim tık yok, bu demek oluyorki her vucutta her matarial çalışmıyor uygun matariali seçmek gerekmiş
Cubuklara tepki almaniza sevindim kardesim umarim hic yaniltmaz sizi. Katmanlarla minerallerler ilgili konulari iyice arastirirsaniz hem ileride acizliginizi azaltir hemde bikkinlik vermez. Illaki yanilgilariniz olacak bunuda kendinizi test etmekle calismakla basaracaksiniz INSALLAH teala.

leono

Kullanıcı
4sl7is.jpg

bu ilk yüklediğim earth görüntüsü olan yerin karşısındaki kaya, mahzen var dediğim yer, bir düzüne video çekip gelmiştim,
videoları inceleyip dururken bacayı buldum sonunda, telefona ağaçtan selfi çubuğu yaparak çekmiştim,
şimdi sıra geldi mucitliği konuşturmaya :)
bizzat kendim imal etmem gerek çünkü piyasadaki yılan kameralar orada iş yapacağından umudum yok, görüntü kalitesi çok düşük ve kızıl ötesi görüşü o mahzenin içine yetmeyecektir,
burasının içi çok derin ve geniş, onu belirteyim, en az 15 mt yıllar önce içine ateş atarak görebildiğim,

benim aklıma şu bilek kalınlığındaki kırtlak borusu geliyor, borunun dört yanından ince çelik misina geçirerek boruyu kukla gibi oynatabilirmiyim acaba?
tabii borunun ucuna kamerayı monte edicem, kabloda borunun içinden gelecek bana,
mesela 1 nolu halatı çekince boru J gibi kafayı kaldırsın gibi,

varsa öneriniz buyrun, bu yılanı nasıl yaparım başka türlü, akıl akıldan üstündür,

Üst Alt