bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir, | Sayfa 17 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Açıklama için cok tesekkur ederim. Sozleriniz beni mutlu etti. Hizmet için yaşınızı küçümsemeyin bir hayra vesile olmak Allah için söz söylemek Allah için birine iyilikte bile bulunup kişileri Allahin yoluna çevirmek sizi o işi işleyen gibi yapar. "Kim bir hayra vesile olursa o işi işleyen gibidir." Allahım sizide bizide ilim öğretip cennete girenlerle beraber harş eylesin. Bu yolda daimi kılsın.
ALLAH razı olsun,güzel gönüllü kardeşim.
niyazlarınıza gönülden amin derken,anlayışınız içinde memnuniyetimi belirtmek istiyorum.
doğduğunuz topraklardan,5 yıl aralıksız geçtim. vonalı celalinden uzun saçlısına kadar ,sahilin ,poyrazını almışız ,ikramlarından tatmışız. o günlerimizi sayenizde,burukta olsa özlemle hatırlamış olduk.
sağlıcakla kalınız ALLAH a emanet olunuz.

ikizceli

Vip Üye
sevgili MAVRAN ustam,mesajın geldiğinde dışardaydım ve hemen döndüm.
sadece bakırlar değil her türlü çubuklarda kişilere göre tepkiler değişikllik gösterebilir.
mesela bende

aceleden tarif ettiğim gibi;
çubukları tutuğumda boşluk önümde ise ucları boşluğa doğru çarpı haline gelir. ve iki ara tam boşluğu verir.
yanlarda kalıorsda ,o tarafa döner ve o kısma dönüldüğünde ayni tarif ettiğim şekli alır. uc iki ara ortası yüründüğünde tam olarak boşluğa getirir ve üzewrine gelindiğinde göğse kapanor.
ama kişilerde tam tersi veya bir başka tepkide olabilir yanıltmasın. bende göğse kapandığı gibi bir diğerimizde tam dışada açılabilir. kjişilerin bildiği boşlukta bu tepkileri deneyerek kendi aldığını belirlemesi asl olandır.
yalnız mineraldede ayni tepkiler olur. elemesini bilmeyince sıkıntı doğar.bilmeni isterim.
benim boşluk tespiti ve derinlik ölçme konumun 39 . sayfasında bir kardeşimizin aldığı tepkilerin genişce detaylı anlatımı var.
ele altın alarak baktığında boşluğu verdiğini yazıyor ve aldığı tepkiyi. halbuki ben elime değerli alarak baktığımda kesinlikle boşluğu vermez sadece içerde maden varsa onu ve tam noktasını verir. şimdilik bu kadar değerli kardeşim. denersin anlamdığın bir detay olursa severek cevaplandırırız inşaallah.

MAVRAN

Super Moderatör
ALLAH Razı olsun Sevgili Abim. Kafaya koydum pes etmek yok bu işi de çözeceğim. Hep birilerine bağımlı olmaktansa araştırıp yanıla yanıla elbet bir gün doğruyu öğreneceğim.
Abim Kendim yaptığım Bakır çubukla yaptığım denemede aldığım sonucu yazayım.
1- ceplerim boş üzerimde hiç bir metal yok gen Önümde duvar arkası boş çubuklar X Yapıyor.
2- Yerde bilezik çubukla üzerine geldiğimde hiçbir tepki yok.
3- Sol elimde altın yüzük yerde bilezik üzerine gelince Çubuklar X yapıyor. uzaklaşınca sol ve sağ dışa açılma oluyor.
4- Bir poşet metal para 1 tl 50 krş vesy. Evin alt katına koydum üst katta aynı yerde çubuklar X yapıyor.
5- üst katta alt katın oda bölmesinden geçersen yine çubuklar X yapıyor geçince aynı konuma geliyor.
Bu çalışmaları evde yaptım en kısa zamanda arazide pratik yapmaya gideceğim. Bu konuda dikkat etmem başka bilgiler mutlaka vardır yazarsanız uygularım. ALLAH Hepinizden razı olsun.

ikizceli

Vip Üye
aldığın tepkiler, boşlukta x yaptığını veriyor. bileziğe çıplak elle tepki vermemesine binaen,evin içinden alt katttaki madeni paralara tepki vermesi biraz düşündürücü. olabilirliği pek yok.acaba boşluğa verdiği tepkiyimi öyle sandın.
sol ele bir maden alındığında tepkiler çok değişir. alman gerekirse mutlaka sağ eline almalısın.
ele altın aldığında boşluğu keser. içerde maden varsa sadece ona yönelir.
yine altınla baktığında nikel para gibi demir vb .lerine tepki vermez.
bu ayrıntılar ışığında zihnini boşaltarak tekrar tekrar hiç acele etmeden ağır ağır çalışarak umarım doğru tepkileri alırsın.
önemli olan tepki alabilmen. gerisi kendiliğinden gelir. azminle başaracağından eminim.
kolay gelsin .
kalınlığı fark etmez ama 5-6 milim olursa eline daha uyumlu olur.

MAVRAN

Super Moderatör
Abim en kisa zamanda arazide çalışmalara başlıyorum ve almış olduğum tepkileri ok iyi takip edeceğim. Dikkat çekici unsurları ve bilmediğim yerleri yine sizleri rahatsız eder öğreneceğiz inşellah . Kalın sağlıkla. ALLAHA EMANET OLUN.

Kader25

Admin
@ikizceli Hocam,
Sabahtan beri 17 sayfalık bu konuyu tamamen okudum.
Allah cc razı olsun. Birde "Boşluk Tespiti ve Derinlik Ölçme sayfasından bahsetmişiniz, yemekten sonrada onu okumaya başlayacağım inşallah.
Çok istifade etttim. Konuyu açan siz olduğunuz için başta size ve katkı sunan tüm ustalarıma çok teşekkür ederim.
Allah cc hepinizden razı olsun. Sağolunuz varolunuz.

ikizceli

Vip Üye
ALLAH sendende ve cümle ümmeti MUHAMMED TEN razı olsun ,iyilerle karşılaştırsın inşaallah.
inceleyeceğin konu biraz uzundur. katılımı çok olmuştu. ama yeterli tecrübeye ulaşamamış olanların istifade edebileceği ,incelemesinde fayda olacak bir konu. selametle inşaallah kardeşim.

AKINCI46

Kullanıcı
Değerli ustalarım merhabalar. Foruma üyeliğim eski olmasına rağmen değişik sebeplerden daha yeni takip etmeye başladım. Değerli ustalarımın ve tecrübeli arkadaşların paylaşımlarıyla da altından daha değerli bilgiler edindim. Tüm sayfaları okudum ama "rady" olarak kullanılan kelimenin ne olduğu bu konuda açıklanmamış eğer gözümden kaçmadıysa. Konu içinde bir kaç arkadaş yine sormuş. Ustalarım rady olarak kullanılan kelime tam olarak nedir ? Değeli bilgi ve paylaşımlarınızdan dolayı hepinize minnettarım. Saygılar.

ikizceli

Vip Üye
merhaba kardeşim,
kelimeyi bende yeni görüyorum. benim kullandığım bir tabir değil. kullanan arkadaşımız görürse,cevabını verecektir. hangi sayfada ve hangi ustamız yazmışsa belirtirsen,cümle içinde anlamaya çalışırız ve sözün sahibine de sorabiliriz . selametle.