Balta Resmi Var Neresine Bakmalıyım | Sayfa 14 | Define işaretleri ve anlamları

Balta Resmi Var Neresine Bakmalıyım

A21MEDLi

Vip Üye

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam ozaman baltanın bulunduğu duvarı komple tarıycam yada ağız kısmını komple yıkıp makina ile bakcam

esrarengiz2828

Kullanıcı
tnin tam ortası baltanın bulunduğu duvar ağız kısmındaki sülahi işaretini bulup atcam ama bulamadım orayıda tarıycam

esrarengiz2828

Kullanıcı
şu üsten gelen kırmızı çizdiğim,baltanın ve T nin bulunduğu duvarmı?
balta t nin tam ortasında kalıyor t sol duvarın bitiminde ustam t alakasız gibi sanki t duvar göremedim orda duvarlar biraz karışık işareti bi sefer giden ikinciye nişan almassa bulamaz o kadar duvar var ustam balta 2inci sarı çizgiden tarafı ağzı uzun kırmızı çizgiye bakıyor net

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustalar bu işe son noktayı koyuyom çünkü duvar duvar gezdim çakıl çakıl gezdim makinalı her tarafı düzlük taş bırakmadım kanatım bu taş başka biyerden ermeniler tarafından getirilip konulmuş yakınında mağra veya herhangi bişey yok yada diğer yorum olarak malzeme daha önceden alınmışdaa olabilir taşın seyyar olmasıda buna bi örnek demekki sabit yerli kaya harici işaretler biraz sıkıntı saygı vede sevgilerimle herkese verdiği yorumlardan dolayı çok teşekkür ediyor bu konuyu kapatıyorum konuların fırsat buldukça hepsini değerlendirip tek tek sonuçlandırmaya çalışacağım

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustalar şimdi bu konu hakkında sizinde düşüncelerinizi almak ve tecrübelenmek bilgi sahibi olmak bu baltayı tanıdık bi arkadaş vasıtasıyla birine gönderdim ve adam bu baltanın 2 kilometre ilerisindeki gölü vede buranın yanından geçen döşeme yolu direk sordu bi de mağra olacak dedi bunları nasıl bilebilir yada elinde haritamı var bu konuda bile bu döşeme yolu söylediğimi hatırlamıyorum açıkçası mağrayı bile yeni öğrenmiş bulunuyorum mağra son araştırmalarıma göre 2 kilometre uzakta var vede mağranın üstünde bazı çıkan envareler işaretler var bu konuyu bilgiyi veren arkadaşla konuştuktan sonra yine buraya hangi envareler var imiş yazacağım ama bu baltadan yola çıkacak olursak demekki eğer adamın dediği doğru ise balta aynı bölgede başka bi kaya üzerinden koparılıp oraya getirme bunuda netleştireceğim inşallah saygı veede sevgilerimle

Mirkut

Vip Üye
Belgelerde olabilir o ustanin sana saydiklari baltayi teyyit etmek icin ve daha neler neler sayar balta icin. birde noktayi verse daha guzel olur. Birbilgilen belki kayitlarinda vardir senin bolgen. Hayirlisi diyelim oylede olsun INSALLAH teala

Üst Alt