''bayram Şekeri'' | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

''bayram Şekeri''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili dostum sana dünyanın en güzel tatlılarını ikram etmeyi ne çok isterdim... ama nasip diyelim inşAllah o günlerde olur şimdilik gönül tabağımda sunduğum bu tatlıyla idare edecen artık moresi...nice mutlu bayramlara dostum...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kadeş Savaşı
Tarih dersinde öğretmen birini tahtaya kaldırmış ve sormuş: -Oğlum tevfik.. Kadeş Savaşını kim yaptı? tevfik hemen yanıtlamış: -Hocam vallahi billahi ben yapmadım. Hoca karadenizli başından yolduğu bir tutam kılı sallarken sinirinden çıldıracak. O sinirle dışarıya çıkmış, koridorda Matematik öğretmenini görmüş ve durumu Matematik öğretmenine anlatmış: -Hoca hanım bu öğrenciler beni çıldırtacak; Kadeş Savaşını kim yaptı diye soruyorum, vallahi billahi ben yapmadım diye yanıt veriyorlar, çıldıracağım... -İkizceli Hocam üzülmeyin ay o kılları da bana doğru sallamayın çocuktur bunlar hem yaparlar hem de yapmadım derler... İkizceli sinirleri iyice tepesine çıkmış ve soluğu Müdür Beyin odasında almış. elinde tuttuğu bir tutam kılları masaya atarak -Müdür Bey bu nasıl bir okul, ne öğrencisinde hayır var, ne de öğretmeninde; öğrenciye Kadeş Savaşını kim yaptı diye soruyorum, ben yapmadım diyor, öğretmene durumu anlatıyorum, bunlar çocuktur hem yaparlar hem de yapmadım derler diyor, kafayı yiyeceğim. Müdür Bey: çok deneyimli ve tecrübeli gayet sakin masadaki kılları birer birer toplarken Siz hiç kendinizi üzmeyin Hocam, bunda merak edilecek birşey yok, şimdi Bakanlığa bir yazı yazar ve Kardeş Savaşını kimin yaptığını sorarız...

Doğum
İlkokulda üç çocuk bebeklerin nasıl dünyaya geldiklerini konuşuyormuş.
Dursun:
- Bizim ailede hep leylekler getirir.
Fadime:
- Bizde hep cül bahçesinde bulunur.
Temel:
- Biz façiruz, bizde hep pepekleri annem kendisi yapayi.

TEVFiK

Vip Üye
Yalancı dünyaya konup göçenler
Ne söylerler ne bir verirler
Üzerinde türlü otlar bitenler

Kiminin başında biter ağaçlar
Kiminin başında sararır otlar
Kimi masum kimi güzel yiğitler

Toprağa gark olmuş nazik tenleri
Söylemeden kalmış tatlı dilleri
Gelin duadan unutman bunları

Yunus derki gör taktirin işleri
Dökülmüştür kirpikleri kaşları
Başları ucunda hece taşları

TEVFiK

Vip Üye
Sevgili dostum sana dünyanın en güzel tatlılarını ikram etmeyi ne çok isterdim... ama nasip diyelim inşAllah o günlerde olur şimdilik gönül tabağımda sunduğum bu tatlıyla idare edecen artık moresi...nice mutlu bayramlara dostum...
S.a. Ah Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..canım çok çekti ne kadarda güzel görünüyorlar.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
:D :p :D :p :D :p :D :D :D Waaaawwwwww..Harikasın Sayın Ustam.Bana ne Vereceksiniz.? Bakalım.:D :D.Sevgi ve Saygılarımla.

siz varken benim o koltukta oturmam yakışık almaz ve söz konusu bile olmaz Tevfik ustam... buyurun koltuk sizindir..

lakin gelen çocukların harçlıklarını da siz temin edersiniz nede olsa koltuk sizin ustam :D ellerinizden öperim bayramınızı kutlarım....

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Eveeet.!! Bir bayram neşesinde daha birlikteyiz elhamdülillah...
Tüm kardeşlerimizin bayramlarını tebrik eder bayramın tüm güzelliklerini yaşamanızı dilerim...

Haberci eşek
Günün birinde bi yerde kaza olmuş.Habercinin teki de yapmak için: -Açılın lütfen ben kaza yapanların oğluyum,demiş.Orda bulunanlar açılmış.Haberci kaza yerine gittiğinde ise yerde yatanın bi eşşek olduğunu görmüş.:eek:ley: :eek:ley: :)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Balonla seyehat etmek-te olan bir grup yolunu kaybeder ve biraz al-çalarak aşağıdaki kişiye yaklaşırlar. İçlerinden biri aşağıya bağırır:

- Heyyy!.. Şu anda nerdeyiz?..

Aşağıdaki şahıs bizim tevfik ustadır..onlara şöyle bir bakar ve biraz düşünüp dalgın dalgın cevap verir:

- Bir balonun içinde ve oldukça alçaktasınız be more...

Balondaki adam doğrulur ve arkadaşlarına:

- Biliyor musunuz bu adam matematikçi?.. der.

Bunun üzerine balondaki diğer şahıslar bunu nerden anladığını sorduklarında şöyle yanıtlar:

- Birincisi, çok düşündü, ikincisi söylediği şey kesin olarak doğru... Üçüncüsü, bildiği şeyler bir işe yaramıyor..

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
OSMANLI döneminde, liman cüzdanını kaybeden İkizceli kaptan yenisini çıkarmak için Liman Reisliği'ne gitmiş...

Memur başlamış sormaya:

"Adın ne?"
"İkizceli Kara Ali!"
"Nerelisin?"
"Karabigalı!"
"Geminin adı ne?"
"Kara Yunus!"
"Nereden geliyorsun?"
"Karadeniz'den!"
"Yükün ne?"
"Karalahana!"
"Nereye gideceksin!"
"Karamürsel'e!"

MEMUR, ya sabır demiş:

"Dönüşte bizim limana uğrayacak mısın?

"Hayır. Orada gemiyi karaya çekeceğim, Karaman'da Karadağlı, Karamustafa'yı gördükten sonra, karadan Mekke - i Mükerreme'ye gidip, kara örtülü Beytullah'a yüz süreceğim!"

Memur lahavle çekmiş:

"İnşallah oradan yüzünün akıyla dönersin!"

"Yüzümüz ak mı kara mı çıkar, bu ancak kara toprağa girdikten sonra belli olur!"

Memur dayanamamış:

"Zift mi kesildin be mübarek!'':eek:ley: :eek:ley:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Dort kaplumbaga piknige cikmaya karar veriyorlar. Erzaklari hazirlayip yola koyuluyorlar. Bir yil, iki yil, bes, on yil derken 30 yil sonra piknik yerine variyorlar. Hemen erzaklari cikariyorlar, gazozlar, yiyecekler, hersey ortaya cikiyor.
Gazozlar da sise gazoz. Ve acacak YOK! Tek cozum, birinin eve gidip acacagi alip getirmesi. Dogal olarak en genc kaplumbagayi seçerler Bu bizim kabuğu kalın alivelidir..
- "Giderim, ama bir sartim var." der ve ekler.
- "Buradaki yiyeceklerin hicbirine ben gelinceye kadar dokunulmayacak." Digerleri de bunu kabul eder. Elemanimiz yola cikar. Aradan bir, iki, on, yirmi yil gecer. Bu arada yasli kaplumbagalardan birisi fenalasir, ölmek uzeredir. Arkadaslari ne yapsa faydasiz. Kaplumbaga'nin son dilegi olup olmadigini sorarlar. O da:
- "Gerci kabuğu kalın kaplumbagaya soz verdik ama, suradaki sarmalardan bir tanesini yesem olur mu?" der. Digerleri de kiramaz ve:
- "Elbette!" diyerek, sarmalardan birini verirler.
Tam agzina atacagi sirada kabuğu kalın kaplumbaga calilarin arasindan firlar ve:
- "Gitmiyorum iste, gitmiyorum!"