Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim | Sayfa 15 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim

El-Ensari

Kullanıcı
Su ile altın hemen hemen aynı tepkiyi verir.
Bu nedenle farkı bilmeyen her çubukçu su tepkisine Altın der.

Bu çubuk, altın ve gümüş de avantajlıdır.
Kıymetli bir ustamızın bizlere bilgisinin zekatıdır.
Tarafımızca da testleri 2 yıldır yapılmış ve aynı kanaate varılmıştır.
Elbette diğer metalleri de tanımaktadır.

Kurşun olarak kullandığın numune nedir?
Araç balans kurşunu mu? Olta kurşunu mu? Vd.?
Bugün akşam elhamdülillah memleketten eve döndüm.
Bilgisayar yapılmış, yarın teslim alacağım inşallah.
Yarın gecede nasipse Antalyaya gideceğim.
Pazar gününe de başka bir yerde bir tanıdığımla buluşacağım nasip olursa.
Başka da kimseye verdiğim bir söz kalmayacak.
Sonra size verdiğim sözü burada yerine getireceğim.
Aklınızdaki tüm soruların cevaplarını bulacaksınız inşallah.
Eyvallah Değerli Ustam, Allah razı olsun inşaallah.
ben olta kurşunu kullanıyorum, kurşun da sol çubuk yarım açıyla içe kapanır, sağ çubukta tam içe kapanır,
ama bu krom çubuklar da bazen böyle yapıyor bazen de sağ çubuk dik, sol çubuk ucu yarım içi kapanıyor.

Son düzenleme:

Kader25

Admin
Eyvallah Değerli Ustam, Allah razı olsun inşaallah.
ben olta kurşunu kullanıyorum, kurşun da sol çubuk yarım açıyla içe kapanır, sağ çubukta tam içe kapanır,
ama bu krom çubuklar da bazen böyle yapıyor bazen de sağ çubuk dik, sol çubuk ucu yarım içi kapanıyor.
İmkân varsa, akü kutupbaşındaki kurşunu kullan inşallah. Olta kurşunlarının genelinde "karışım" standardı yoktur. Maliyeti azaltmak için daha fazla karışımlı olur.

SerdenGecti63

Vip Üye
O zaman o konuyu çok ilgili ve gayretli bir kardeşimiz vardı; @yaralıyüz.
Onun vesilesi ile açmıştım.
Bu kardeşimiz teorik bilgileri aldıktan sonra çok çabuk ilerledi. Bulunduğu ilçedeki çok eski çubuk ustalarının tespitlerini boşa çıkaracak tespitler yapınca hased oluşmuş anlattığı kadarıyla. Yalniz şöyle bir hata yaptı: Ben ona ben deyinceye kadar araziye çıkıp tespit yapma sadece test merkezinde çalış demiştim. Biraz acele etmiş. 3-5 yerde hedefe ulaşınca hep ulaşacağını sanmış. Son tespitinde yanılmış ve arkadaşlarına mahcup olmuş. Bu hayal kırıklığı ve hasedler neticesinde bu işten soğıdu ve bıraktı. O bırakınca bende bırakmak zorunda kaldım. Zira ben onunla tanıştığımda belli bir seviyedeydi. Sıfırdan adam yetiştirmek uzaktan yönlendirme ile çok zor. İlla belli bir aşamaya gelmiş olmalı ki ilerleyebilsin.

Birde o zamanlarda , internette çubuk satan çakallar bizden aldıkları yeni bilgilerle yeni çubuk yapıp satmaya başladılar. Bu çakallar yüzünden bazı çok kıymetli detayları açık açık yazamadık, hala da yazamıyoruz.

Ben vietnama çalıştığım şirket vesilesi ile gittiğimde orada albay rütbeli askerlerin çubuk kullanarak vietkonların yeraltındaki sığınaklarını bulduklarını gördüm. Hatta resmini yayımlamıştım başka bir yerde. Bu durum beni sevindirmişti zira çubuk işinde en önemli şey aşağıdaki boşlukları NET olarak tespit etmekti. Hep bunu savundum. Boşluk da başarılı olamayan metal bulmada daha beceriksiz gözükür. İlla boşluk çalışılmalı. Buda şehirde ve arazide çok antıraman yapmakla gerçekleşir.

Benim usulümde gidecekseniz;
2 cins çocuğunuz olmalı, 3 değil.
Birisi boşluk için
Diğeri de metal için.
Hep bunlarla çalışıp hemhal olacaksınız.
Çubukda metal cinsi değişirse çok şeyde değişir.
Hepsini öğrenmek, tecrübe etmek yıllar alır.
Boşluk için kişiye göre çubuk cinsi değişkendir.
Metal için ise kesinlikle krom çelik ve türevleri olmalı. Pirinçle, bakırla metal tespitine asla girmemelisiniz. En az dezavantajı olan krom çelik ve türevleridir.

Şu anda fazla zamanım yok.
Rahatlayınca 4 ayrı konu açıp bu bilgileri pekiştireceğiz inşallah.
Söylediklerimi arazide yapıp geleceksiniz, neticeyi yazacaksınız, sorular soracağım, sorular soracaksınız. Konu böyle böyle ilerleyecek. İleriki aşamalarda telefonumu vereceğim, burada yazamayacağım 3~5 hususu orada belirteceğim ve ilgili olanlardan videolarını isteyeceğim, nasıl yaptıklarına bakacağım whatsup dan. Ve şunu anlayacaksınız: Çubukçu olarak bildiğiniz kimselerin tamamına yakınının bu işi bilmediğini anlayacaksınız.

Sizin yok dediğiniz yerde kimse birşey bulamayacak. Var dediğiniz yerde yanılmalarınız olacak. Amma herbir yanılma da size tecrübe kazandırıp üst liglere çıkaracak inşallah.

Ben 25 senedir kimseden 5 kuruş para almadım bu tespit için. Bu benim hobim. İnanmak size zor gelebilir bu çubuk işini define bulmak içinde öğrenmedim. Son 3-4 senedir romanın sarkisi için niyetlendim. İnşallah hedefim 99 kilo, Rabbim nasip eylerse. :))

Amma arazide en nadir olan metal altındır.
Lâkin çubuk kullanıcılarının her yerde tespit ettiği sinyalde altındır. Bu yüzden memleket köstebek yuvasına döndü. Biz bu konuda da amme hizmeti yapıyoruz desek yanlış olmaz. Devletimizin bize madalya takması lazım Lâkin meseleyi bilmeyenler kelepçe takmak derdinde maalesef. Zira bizdeki kanunları paganistlerin hazırladığı konusunda ciddi endişelerim var. Atalarına el uzatmamızı istemiyorlar, hala birgün bu topraklara sahip olacaklarını sanıyorlar ahmaklar. İmkân nispetinde bakır sikkeleri dahi toparlamak da bizim niyetimiz ve icraatimizin içinde elhamdülillah. Bu nedenle "İnternette Define İşaretlerinde bilgi kirliliği" hakkındaki konuyu açtım. Zaman içinde okuyanlara bir ışık olsun istedim biiznillah.
Ustam merakla bekliyoruz Allah Razı Olsun böyle güzel bilgiler paylaştığınız için. Rabbim bilginizi ferasetinizi arttırsın inşeeAllaah. Talebeniz olmak isterim. Kabul eder iseniz.

SerdenGecti63

Vip Üye
Hay, Allah sizden razı olsun, Ustam nekadar da güzel ,tane tane ve sâde anlatıyorsunuz. sormak isteyipte soramadıklarımı bile söyleyip,birde izah ediyorsunuz, ve birde kırmızı renkle ,dikkat çekici bir Üslupla yazıyorsunuz. bunların herbiri bile ayrı bir meziyet ve Ustalıktır...
Usandırmayacağımı bilsem, inanın sizinle sırf muhabbet olsun diye bir bahaneyle soru sorup muhabbet edesim geliyor. 🙂.
Varsın Sarı kıza Varamayalım
Mecnun gibi arayıp bulamayalım
Hatta hayalini bile kuramayalım ,
Bu Gönül Muhabbeti de yeter
Âdem olup,Erdemli olalım yeter
Bir kâse Çorba, bir dilim ekmekte yeter.
Ustam, sahi Erdem, kaç Okka eder ?🙂🙂

Allah sizden razı olsun, Hayırlı, sıhhatli Ömürler versin inşaallah.
Amin inşeeAllaah

SerdenGecti63

Vip Üye
Eğitime başlamadık henüz😁
Bu çubuklar özellikle altın ve gümüşde çok çok iyi. Diğerlerinide rahatlıkla gösterir.
Hele bir başlayalım,
Önce geçmişi resetleyeceğiz
Sonra zihinsel etkilerden kurtulacağız.
Sonra da çubuğun göğsüne yatıp kendimizi serbest bırakmayı öğreneceğiz.
O bize işaretini verecek.
Bizde teyidini yapacağız inşallah.
Ve daha önce heryerde altın işareti alırken, geçmişte Ne kadar yanlış tespitler yaptığımızın farkına varacağız.
Yok diye hüküm verdiğiniz yerde, Ne kadar çalışma yapsalarda her seferinde yokmuş diye sizi tasdik etmek necburiyetinde kalacaklar.
Bu hafta laptopa format artırayım.1 aydır nasip olmadı. Cep telefondan yazıp çizmem mümkün değil. Başlayacağız yakında inşallah.
Zihinsel etkiyi detaylı anlatırsanız çok iyi olur Ustam