Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim | Sayfa 14 | Define işaretleri ve anlamları

Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim

balkaya34

Kullanıcı
316L bende bulamadım internet satışında.
Aşağıdaki linkde 316 var
Bulamazsan bunu al inşallah.
Uzunluğu seöebiliyorsun.
50 cm.seç.
Adet bölümüne de 2 yaz.

316L bende bulamadım internet satışında.
Aşağıdaki linkde 316 var
Bulamazsan bunu al inşallah.
Uzunluğu seöebiliyorsun.
50 cm.seç.
Adet bölümüne de 2 yaz.

Selam usdadım ,, 316 çubuk temin ettim , Tatilden dolayı sanayiye gidip. ( L ) haline getiremedim ,Pazartesi olur İNŞAALLAH ,Yalnız bu çubuk bükülürken ısıtacakmı, Eger ısıtılırsa bir zarar görürmü ,
Bu çubuk zor bükülür,,Konuda bilginiz varmı, Saygılar

Kader25

Admin
Selam usdadım ,, 316 çubuk temin ettim , Tatilden dolayı sanayiye gidip. ( L ) haline getiremedim ,Pazartesi olur İNŞAALLAH ,Yalnız bu çubuk bükülürken ısıtacakmı, Eger ısıtılırsa bir zarar görürmü ,
Aleyküm Selam abi.
Evet serttir amma bükmek kolaydır.
Isıtmadan rahatlıkla bükülüyor.
Isıtmak iyi olmaz, vasfı değişir.
Benim elim biraz bu işlere yatkın olduğundan pense ile büktüm.
Sanayide mengenede rahatlıkla bükerler.
Pirinç gibi kırılgan değildir.

El-Ensari

Kullanıcı
Aleyküm selâm Ustam, ben demir boru içine koyup, rahatlıkla büktüm,

El-Ensari

Kullanıcı
@BulursamKader25 Selamun Aleyküm Ustam
iyisiniz inşallah ?
Ustam bu 316 çubuklarla birkaç damar Su tesbit ettim, suya çok gidiyor. bildigim boşluklarda da cok iyi çalışıyor. Alimünyum dan da daha iyi san ki. yalnız şu ile boşlukta aynı tepkiyi veriyor, önce ikisi içe kapanıp sonra ikisi dışa açılıyor.

Metal de ise, kurşun dışında ki metal işaretleri tamam, sadece kurşun da sıkıntı çekiyorum , şimdiye kadar ki bildigimkurşun işareti değil, değişiyor. sakladığım metalleri 30m den buluyorum, siz de kurşun işareti nasıl ustam?
Allaha Emanet olunuz.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
iyisiniz inşallah ?
Ustam bu 316 çubuklarla birkaç damar Su tesbit ettim, suya çok gidiyor. bildigim boşluklarda da cok iyi çalışıyor. Alimünyum dan da daha iyi san ki. yalnız şu ile boşlukta aynı tepkiyi veriyor, önce ikisi içe kapanıp sonra ikisi dışa açılıyor.

Metal de ise, kurşun dışında ki metal işaretleri tamam, sadece kurşun da sıkıntı çekiyorum , şimdiye kadar ki bildigimkurşun işareti değil, değişiyor. sakladığım metalleri 30m den buluyorum, siz de kurşun işareti nasıl ustam?
Allaha Emanet olunuz.
Ensari ustam merhabalar. Kader ustamda cevaplayacaktır bu sorunuzu da ben kendimde olanı paylaşayım sizinle. Bende bakır ve galvaniz çubuklar kurşunda tepkisiz kaldı. Pirinç çubukta metal işareti verdi bu da şu şekilde oluyor bende. Sol ileriye dik(arama durumunda) sağ içe kapanıyor (göğsüme paralel) . Sağ elime kurşun aldığımda tepki vermiyor. Bu şekilde ayırd edebiliyorum kurşunu.

balkaya34

Kullanıcı
Aleyküm Selam abi.
Selam usdadım ,, yapdım çubukları
Bu siteye ben resim ekleyemiyorum ,
Bu çubuklar minarele gidiyor usdam.Zaten sıkıntımızda minareldi , bunun haricinde iki adet daha çubuklarım var biri içerikli, Ikiside minarele gidiyordu bundan cok umutlu idim buda minarele gidiyor , Çorabin icine minareli.koyunca o minarel cinsini görmüyor, Ama malum binlerce minarel ceşidi var ,Birde çubuklar köşeli elde rulmansız tutunca takıliyor ,
Velhasıl burada sjzin tecrübelerinizden faydalanmak arzusundayım ,Önerilerinizi ve tariflerinizi , takip ediyorum usdadım.
Ayrıca Çiplak el ile beynimizi okuyor bunu neyle kullanacagız , Saygılar usdadım
Aleyküm Selam abi.

El-Ensari

Kullanıcı
Ensari ustam merhabalar. Kader ustamda cevaplayacaktır bu sorunuzu da ben kendimde olanı paylaşayım sizinle. Bende bakır ve galvaniz çubuklar kurşunda tepkisiz kaldı. Pirinç çubukta metal işareti verdi bu da şu şekilde oluyor bende. Sol ileriye dik(arama durumunda) sağ içe kapanıyor (göğsüme paralel) . Sağ elime kurşun aldığımda tepki vermiyor. Bu şekilde ayırd edebiliyorum kurşunu.
eyvallah Ustam, bilgi için teşekkür ederim.
bende de sol çubuk yarım içe kapanırken, sağ çubuk tam içe kapanırsa kurşundur, bu bütün çubuklar da yıllardır böyleydi, ama bu 316 krom çubuklar da sağ çubuk hafif içe girip sol çubuğun ucu da gelip sağ çubuğun ortalarında duruyor.
Bakalım Ustamız ne diyecek.

Kader25

Admin
iyisiniz inşallah ?

Allaha Emanet olunuz.
Bugün akşam elhamdülillah memleketten eve döndüm.
Bilgisayar yapılmış, yarın teslim alacağım inşallah.
Yarın gecede nasipse Antalyaya gideceğim.
Pazar gününe de başka bir yerde bir tanıdığımla buluşacağım nasip olursa.
Başka da kimseye verdiğim bir söz kalmayacak.
Sonra size verdiğim sözü burada yerine getireceğim.
Aklınızdaki tüm soruların cevaplarını bulacaksınız inşallah.

Kader25

Admin
Selam usdadım ,, yapdım çubukları
Bu siteye ben resim ekleyemiyorum ,
Bu çubuklar minarele gidiyor usdam.Zaten sıkıntımızda minareldi , bunun haricinde iki adet daha çubuklarım var biri içerikli, Ikiside minarele gidiyordu bundan cok umutlu idim buda minarele gidiyor , Çorabin icine minareli.koyunca o minarel cinsini görmüyor, Ama malum binlerce minarel ceşidi var ,Birde çubuklar köşeli elde rulmansız tutunca takıliyor ,
Velhasıl burada sjzin tecrübelerinizden faydalanmak arzusundayım ,Önerilerinizi ve tariflerinizi , takip ediyorum usdadım.
Ayrıca Çiplak el ile beynimizi okuyor bunu neyle kullanacagız , Saygılar usdadım
Abi,
Minerali %100 eleyen hiçbir çubuk yok.
Olmayacak da.
Biz, nasip olursa minerali tanımak için çalışacağız. Minerali tanıyınca da elemiş olacağız.
Önemli olan; alınan sinyal, minerale mı ait, metale mı ait?
İşte biz bunu anlayacağız. Anladığımız gün, mineral diye bir derdimiz kalmayacak.
Mineral bizim dostumuz olacak inşallah.
Nasip olursa ilk yazımız en geç pazartesi günü başlayacak.

Zihinsel kontrol en büyük dert.
Bunu nasıl aşacağız, bunu da yazacağız inşallah.

Çabuklarınızı kundak ile kullanın.
Amma altı açık olsun kundağın.
Kola içilen kalın pipet yada tükenmez kalem dış kabı bu işi halleder. Yada yuvarlak plastik boru vb.leri de olur.

Kader25

Admin
iyisiniz inşallah ?

Allaha Emanet olunuz.

Su ile altın hemen hemen aynı tepkiyi verir.
Bu nedenle farkı bilmeyen her çubukçu su tepkisine Altın der.

Bu çubuk, altın ve gümüş de avantajlıdır.
Kıymetli bir ustamızın bizlere bilgisinin zekatıdır.
Tarafımızca da testleri 2 yıldır yapılmış ve aynı kanaate varılmıştır.
Elbette diğer metalleri de tanımaktadır.

Kurşun olarak kullandığın numune nedir?
Araç balans kurşunu mu? Olta kurşunu mu? Vd.?