Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim | Sayfa 12 | Define işaretleri ve anlamları

Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim

El-Ensari

Kullanıcı
yani sakladığın altını eline altın almadan mı tespit ettin ustam? @BulursamKader25 ustan altını agzina alıyorlar sağ ele, sol ele, ayakkabi içine cesit çeşit şekilde yorumlayanlar var, bu sağlıklı olan şeklini bekliyoruz inşallah
Evet, ben numune kullanmıyorum.
sadece tesbit ettiğim yerde ,netleştirmek için sinyal aldığım yerde kullanıyorum.

El-Ensari

Kullanıcı
sadece tesbit ettiğim yerde ,netleştirmek için sinyal aldığım yerde kullanıyorum.
hatta ,elde numune ile tarama yapmanın doğru olmadığı kanaatindeyim, ciddi şekilde zihinsel yönlendirme yapabilir. Ustamızın dediği gibi, sen de numunesiz çalış, farkı göreceksin.

oymak beyi

Kullanıcı
ustam şimdi ben evde test yaparken, sağ avucuma altın alıyorum, yere de bi altın koyuyorum. sonra cubuklar ile avucumda altin olarak yerde ki altının üzerine gelince çubuklar tepki veriyor. ama aynı işlemi avucuma altın almadan yapınca tepki vermiyor.

El-Ensari

Kullanıcı
ustam şimdi ben evde test yaparken, sağ avucuma altın alıyorum, yere de bi altın koyuyorum. sonra cubuklar ile avucumda altin olarak yerde ki altının üzerine gelince çubuklar tepki veriyor. ama aynı işlemi avucuma altın almadan

ustam şimdi ben evde test yaparken, sağ avucuma altın alıyorum, yere de bi altın koyuyorum. sonra cubuklar ile avucumda altin olarak yerde ki altının üzerine gelince çubuklar tepki veriyor. ama aynı işlemi avucuma altın almadan yapınca tepki vermiyor.
güzel Kardeşim, çubuk konusu derya deniz...
bu konuda sitede, @BulursamKader25 , @bornovalı ve daha başka Ustalarımızın çok değerli yazıları var, onları ders niteliğinde okuyup iyi bellersen , inan çok faydasını görürsün .
Çubuğun cinsi, boyu, tutuş şekli, arama usulü, zihin algısı vs...hepsi çok önemli.
ama genel prensip şudur.
1, kişiden kişiye değişmekle beraber, her metalin,hatta boşluk, duvar ve mineralin çubukta bir işareti vardır, meselâ bende , altın işareti ; sol çubuk dik, sağ çubuk isr sola tam paralel iken , gümüşte bunun tam tersidir.
2, elinde numune ile bakarsan, yerdeki cins ile aynı ise çubuklar x çarpıyapar, değil ise yerdeki metalin işaretini verir.
3. duvarda çubuklar üstüste içe kapanır, boşlukta da ,kimisin de sağdaki sağa, soldaki sola açılır, kimisinde de x çarpı yapar.
dediğim gibi, Ustalarımızın yazdiklarindan,Tecrübelerinden bol bol istifade etmelisin .
kolay gelsin.

El-Ensari

Kullanıcı

oymak beyi

Kullanıcı
bu cubukları kullanıyorsan dengeyi iyi saglaya mazsın ve tespitin zor olur

Ekli dosyayı görüntüle 5834

birde bu uzunlukta yap dene dengen ve tespitin daha kolay olacak
Ekli dosyayı görüntüle 5835
udta benim kollarım anatomik olarak kısa. benim kendi karışimla bir karistan uzun olunca çubuk dönerken pazularima çarpıyor 🤦‍♂️
2, elinde numune ile bakarsan, yerdeki cins ile aynı ise çubuklar x çarpıyapar, değil ise yerdeki metalin işaretini verir.
ben numune olmadan altın tepkisini alabilme şaşırdım ustamm daha önce rastlamadim. sizin altın dediğiniz tepki ile arazide boşluk bakarken karşılaştım ama evde denemeler yaparken altından aynı tepkiyi almamıştım. hatta evde denemeler yaparken numune olmayınca hiç bir tepki alamıyorum, o yüzden numunesi altın tepkisi almanıza şaşırdım 😇

El-Ensari

Kullanıcı
udta benim kollarım anatomik olarak kısa. benim kendi karışimla bir karistan uzun olunca çubuk dönerken pazularima çarpıyor 🤦‍♂️

ben numune olmadan altın tepkisini alabilme şaşırdım ustamm daha önce rastlamadim. sizin altın dediğiniz tepki ile arazide boşluk bakarken karşılaştım ama evde denemeler yaparken altından aynı tepkiyi almamıştım. hatta evde denemeler yaparken numune olmayınca hiç bir tepki alamıyorum, o yüzden numunesi altın tepkisi

ben numune olmadan altın tepkisini alabilme şaşırdım ustamm daha önce rastlamadim. sizin altın dediğiniz tepki ile arazide boşluk bakarken karşılaştım ama evde denemeler yaparken altından aynı tepkiyi almamıştım. hatta evde denemeler yaparken numune olmayınca hiç bir tepki alamıyorum, o yüzden numunesi altın tepkisi almanıza şaşırdım 😇
Şaşılacak bir şey yok, bütün metallerin ,mineral ve boşluğun tepkisini tepkisini numunesiz bir şekilde uzaktan ve üstünden alabilir, hatta üstüne gitmeden ne olduğunu anlaya bilirsin, ama bunun için farklı cins çubuklar ile bol bol çalışman gerekli.
** Önce bakır çubuklar ile dene.
arazide 5 m. mesafe ile farklı metaller bırak, çember şeklinde. ve ortasına geç metaller ile aranda da 5m olsun. çubukları çek ve kendi etrafından saat yönüne iki tur dön, sinyal alamadıysan sonra tersine iki tur dön, böyle çalış bak bakalım nasıl sinyal alıyorsun.
hangi taraftan dönerken daha iyi sinyal alıyorsan, arazidey de artık öyle arayacaksın, sonra metal ile mesafeni arttır, kaç m. den sinyal aldığını öğren, misal 30m den mi alıyorsun, araziye çıktığında bir yerde böyle iki tür döndün, sinyal yok ise 60m. ileriye gidip orda da deneyeceksin, çünkü her dönüşte 30m. etrafını taramış oluyorsun...ve böyle çalışarak kendini geliştir.
sonra sıra sinyal aldigin yeri netlestirmeye gelecek, işte orda eline çeşitli numuneler alarak tek tek bakacaksın, ben kısaca, özetle yazdım, dediğim gibi Ustalarımızın tecrübelerini oku , daha bilmen gereken Çoooook şey var. Allah kolaylıklar versin Kardeşim.

Kader25

Admin
yani sakladığın altını eline altın almadan mı tespit ettin ustam? @BulursamKader25 ustan altını agzina alıyorlar sağ ele, sol ele, ayakkabi içine cesit çeşit şekilde yorumlayanlar var, bu sağlıklı olan şeklini bekliyoruz inşallah
Mesele şu:
Arge yaptığın alanda
Önce hangi metallerin sinyali var?
Evvelen bunun tespiti lazım.
Bu nedenle ele, birşey alınmadan bakılacak.
Çubuk aldığı sinyallerin işaretini verecek.
Ele tek malzeme alırsan diğerlerini görmez.

Yada
Elindeki numunelerle tek tek hepsine bakman gerekecek. Bu zaman alıcı bir iştir.
Çubuk kullananı çabuk yorar enerjisi azalır.

Bahsettiğin diğer usuller benim tecrübem dışındadır. Bunu söyleyen hedefe ulaştıysa mesele yok. Duyup yapıyorsa bence kabul değil.

El-Ensari

Kullanıcı

ben numune olmadan altın tepkisini alabilme şaşırdım ustamm daha önce rastlamadim. sizin altın dediğiniz tepki ile arazide boşluk bakarken karşılaştım ama evde denemeler yaparken altından aynı tepkiyi almamıştım. hatta evde denemeler yaparken numune olmayınca hiç bir tepki alamıyorum, o

Şaşılacak bir şey yok, bütün metallerin ,mineral ve boşluğun tepkisini tepkisini numunesiz bir şekilde uzaktan ve üstünden alabilir, hatta üstüne gitmeden ne olduğunu anlaya bilirsin, ama bunun için farklı cins çubuklar ile bol bol çalışman gerekli.
** Önce bakır çubuklar ile dene.
arazide 5 m. mesafe ile farklı metaller bırak, çember şeklinde. ve ortasına geç metaller ile aranda da 5m olsun. çubukları çek ve kendi etrafından saat yönüne iki tur dön, sinyal alamadıysan sonra tersine iki tur dön, böyle çalış bak bakalım nasıl sinyal alıyorsun.
hangi taraftan dönerken daha iyi sinyal alıyorsan, arazidey de artık öyle arayacaksın, sonra metal ile mesafeni arttır, kaç m. den sinyal aldığını öğren, misal 30m den mi alıyorsun, araziye çıktığında bir yerde böyle iki tür döndün, sinyal yok ise 60m. ileriye gidip orda da deneyeceksin, çünkü her dönüşte 30m. etrafını taramış oluyorsun...ve böyle çalışarak kendini geliştir.
sonra sıra sinyal aldigin yeri netlestirmeye gelecek, işte orda eline çeşitli numuneler alarak tek tek bakacaksın, ben kısaca, özetle yazdım, dediğim gibi Ustalarımızın tecrübelerini oku , daha bilmen gereken Çoooook şey var. Allah kolaylıklar versin Kardeşim.
@BulursamKader25, Değerli Ustam, Sizlerden öğrendiğim ve sahada da tecrübe ettiğim bazı hususları, soran kardeşlerimize yardımcı olmak adına , yine sizleri kaynak göstererek ,bildiklerimi anlatmaya çalışıyorum . ola ki bununun bir mahsuru varsa, yada yanlış yapıyorsam, yapmayayım. Selam ve Muhabbetle.