Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim | Sayfa 10 | Define işaretleri ve anlamları

Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim

El-Ensari

Kullanıcı
Test Merkezi bize METAL TESPİTİ için lazım.
Neresi senin için uygunsa olur.
Yeterki çapı 6 metreden küçük olmayan bir düzlük olsun yeter. Yerin ıslaklığı sorun oluşturmaz.
Boşlukla alakalı bir çalışma burada yapmayacağız.
Tespit ettiğim alanda boşluk olması etkilemeyecek bizi. Yerüstü çalışması olacak.
Burada hedefimiz toprak üstündeki metalin çubuğumuzda bizde vereceği tepkimeleri (işaretleri) özümsemek.
Bu ilk, başlangıç olacak.
Eline çubuk alanlar bu çalışmayı yapmayınca,
Sorduğun sorulara cevap veremiyorlar. Aynı dili konuşamıyoruz o zaman.
Misal,
Kullanıcı minerali eliyorum diyor.
Soruyorum; sendeki mineral işareti nasıl diye?
Mineralin işareti mı olur? diyor.
Ben bu arkadaşla 1 arpa boyu gidemem :))
Tamam Ustam, mesele anlaşılmıştır.
Teşekkür ederim.

El-Ensari

Kullanıcı
Kardaşim Hayırlı Olsun Çubukların.
Biz sana eksik bilgi vermişiz, kabahat bizde:
Aleminyum Kaynak Teli 1 metre boyundadır, hırdavatçılardan al dememişiz. Hem 3-5 lira ucuz olurdu hemde dümdüz.
Bu kaynak teli olduğu için satıcının bükmesi normal.Zira kaynak yaparken kullandığı için şekil şemal önemli değil. Eleman ne bilsin biz bununla boşluk bulacağız :))
Neyse düzeltmişin, bu şekildede iş yapar sorun olmaz.
@BulursamKader25 , Değerli Ustam.
pirinç ve Alüminyum Çubuklarımı rafa kaldırdım, artık tavsiyenizle aldıklarım sürekli elimde.
evde ve arazide yaptığım ön denemelerde iki şey farkettim.
1: Alimünyum Çubukların boşluğa ve duvara tepkimesi çok güzel, ama Çok cılız ve çok az bir şekilde metal ve minerallere de tepki veriyor, karışımdan olabilir mi?
2: Krom çeliklerin metal ve minerale tepkimesi çok güzel, ancak, Altın ve minerale altın işareti verirken, diğer bütün metaller de ise üstüste tam paralel içe kapanıyor, işaretini vermiyor.
Değerli Ustam, pirinç çubuklarim da mineral ve metallerin farklı farklı işaretlerini iyi öğrenmiştim şimdi , bu cubuklara alışınca ,bu çubuklar da metallerin işaretleri değişebilir mi, yoksa her metalin işaretini pirinç cubuklar gibi mı verecek, ve ayirabilecekmiyim ? şimdiden teşekkür ederim.

Kader25

Admin
@BulursamKader25 , Değerli Ustam.
pirinç ve Alüminyum Çubuklarımı rafa kaldırdım, artık tavsiyenizle aldıklarım sürekli elimde.
evde ve arazide yaptığım ön denemelerde iki şey farkettim.
1: Alimünyum Çubukların boşluğa ve duvara tepkimesi çok güzel, ama Çok cılız ve çok az bir şekilde metal ve minerallere de tepki veriyor, karışımdan olabilir mi?
2: Krom çeliklerin metal ve minerale tepkimesi çok güzel, ancak, Altın ve minerale altın işareti verirken, diğer bütün metaller de ise üstüste tam paralel içe kapanıyor, işaretini vermiyor.
Değerli Ustam, pirinç çubuklarim da mineral ve metallerin farklı farklı işaretlerini iyi öğrenmiştim şimdi , bu cubuklara alışınca ,bu çubuklar da metallerin işaretleri değişebilir mi, yoksa her metalin işaretini pirinç cubuklar gibi mı verecek, ve ayirabilecekmiyim ? şimdiden teşekkür ederim.
İşaret, çubuğun cinsine göre aynı kişide farklı olmaz. Bakırda da kromda da pirinçde de aynı işareti verir.
Çubuğu güzelce pamuk yada pamuklu bir bezle güzelce temizle. Silerken avuç içinde hızlı hızlı hareket ettir. Çubuk ısınmalı temizlerken. Tutma yerini de temizle.
Altın ve gümüşün işareti özgündür.
Diğerleri derecesi farklı çaprazdır.
Bu çubuk da her işareti net verir.

El-Ensari

Kullanıcı
İşaret, çubuğun cinsine göre aynı kişide farklı olmaz. Bakırda da kromda da pirinçde de aynı işareti verir.
Çubuğu güzelce pamuk yada pamuklu bir bezle güzelce temizle. Silerken avuç içinde hızlı hızlı hareket ettir. Çubuk ısınmalı temizlerken. Tutma yerini de temizle.
Altın ve gümüşün işareti özgündür.
Diğerleri derecesi farklı çaprazdır.
Bu çubuk da her işareti net verir.
Tamam ustam, teşekkür ederim.

El-Ensari

Kullanıcı
Tamam ustam, teşekkür ederim.
Ustam, çelik cubuklarla evde yaptigim testler de,yavaş yavaş metal işaretlerini alıyorum, ama bazen de aynı metali hiç görmüyor,üzerinden geçiyorum inadına hiç tepki vermiyor, ya cubuklar biraz naz yapıyor, yada daha çok çalışmam gerek, bu arada duvardan geçerken de ,alt kirişlerin tepkisini, ve geçtiğimde , boşluk tepkisini alıyorum. Saygılar.

Kader25

Admin
Ustam, çelik cubuklarla evde yaptigim testler de,yavaş yavaş metal işaretlerini alıyorum, ama bazen de aynı metali hiç görmüyor,üzerinden geçiyorum inadına hiç tepki vermiyor, ya cubuklar biraz naz yapıyor, yada daha çok çalışmam gerek, bu arada duvardan geçerken de ,alt kirişlerin tepkisini, ve geçtiğimde , boşluk tepkisini alıyorum. Saygılar.
Şimdilik o çubukta boşluğu bakma.
Alışmasın😁
Çalıştıkça herşey iyice netleştir.
Birde kullandığın kundağın resmini yükle bir bakayım.

El-Ensari

Kullanıcı
Şimdilik o çubukta boşluğu bakma.
Alışmasın😁
Çalıştıkça herşey iyice netleştir.
Birde kullandığın kundağın resmini yükle bir bakayım.
Tamam Ustam,
Çucuklara şurup verilen Şıringalar var, Şurup paketlerinde çıkıyor, tükenmez kalem plastiğini etrafını elektrik banti ile kalinlaştirarak şırıngaya yerleştirdim, şırınga ları da, plastik elektrik borusuna yerleştirdim.
tam dibine de çubukların biraz yukarıda kalması için, her birine plastik bir tesbih tanesi koydum. yalnız elektrikçi arkadaş, bu borular da kimyasal olduğunu söylemişti.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210708-000032_Gallery.jpg
    Screenshot_20210708-000032_Gallery.jpg
    835.5 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20210708-000017_Gallery.jpg
    Screenshot_20210708-000017_Gallery.jpg
    980 KB · Görüntüleme: 21

Kader25

Admin
Tamam Ustam,
Çucuklara şurup verilen Şıringalar var, Şurup paketlerinde çıkıyor, tükenmez kalem plastiğini etrafını elektrik banti ile kalinlaştirarak şırıngaya yerleştirdim, şırınga ları da, plastik elektrik borusuna yerleştirdim. yalnız elektrikçi arkadaş, bu borular da kimyasal olduğunu söylemişti.
Kundağın tabanı kapalı mı açık mı?
Alttan bakınca çubuk görünüyor mu?

Kader25

Admin
kapalı dır ustam, hem şırınga kapalı, hemde çubuklar biraz yukarıda kalması için herbirinin dibine plastik bir tesbih tanesi sıkıştırdım.
Kundağın altı açık olacak.
Sen sürtünmeyi çoğaltıp hareketi kısıtlamışım.
Alt kısmı 1-2 mm kes inşallah.

Ayrıca kola içerken verilen pipet var.
1 adet bir dükkandan işte
Tutamak boyunca kesip kundak yap.
Hareketlenmenin arttığını göreceksin.